Procedura jest prosta, legalna i łatwo dostępna. Wystarczy znaleźć serwis z płatnymi ankietami i zarejestrować się, podając prawdziwe dane. Z punktu widzenia twórców ankiet, najcenniejsi są użytkownicy powyżej 25 roku życia, aktywni zawodowo i utrzymujący się z własnych zarobków. Oczywiście nie brakuje również ankiet skierowanych do innych grup społecznych – nastolatków, studentów, młodych matek, seniorów. Jeśli zatem spełniamy kryteria stawiane przez ankietera, otrzymamy ankietę do wypełnienia, za którą zostaniemy nagrodzeni punktami. Po uzbieraniu wymaganej liczby punktów, możemy wymienić je na pieniądze. Większość serwisów z ankietami to strony zagraniczne, dlatego przelew odbywa się z reguły na konto PayPal lub inny system płatności internetowych. Istnieje jednak niewiele polskich portali, które wysyłają pieniądze bezpośrednio na rachunek osobisty. Zarabianie na ankietach jest teoretycznie łatwe i przyjemne, więc gdzie tkwi haczyk?

Czy wypełnianie ankiet jest opłacalne?

I tak, i nie. Otóż musimy zarejestrować się przynajmniej w kilku największych serwisach, aby zarobić 100-300 złotych miesięcznie. Nie są to kokosy, choć praca nie należy do ciężkich. Oczywiście możemy zmaksymalizować zyski, zakładając konto na większej ilości portali. Jednak większość z nich nie jest warta uwagi, gdyż ankiety pojawiają się bardzo sporadycznie i nawet nie będziemy w stanie uzbierać minimalnej liczby punktów potrzebnych do wypłaty pieniędzy. Warto zatem sprawdzać opinie użytkowników, poczytać blogi i fora o zarabianiu w sieci, a następnie sporządzić listę godnych uwagi serwisów. Jeśli chodzi o zarabianie na ankietach stosunkowo dużą popularnością cieszą się: Opinie.pl, Toluna, Green Panthera, myiyo, Imasonline czy Badanie opinii.

Wypełnianie płatnych ankiet – zalety i wady

Największą zaletą wypełniania ankiet jest prostota – wystarczy jedynie odpowiadać na pytania, a cała czynność zajmie nam kilka-kilkanaście minut. Jeśli mamy telefon z dostępem do Internetu, możemy w ten sposób zarabiać niemal wszędzie – w wygodnym fotelu w domu, podczas przerwy w zajęciach, nudnego dnia w pracy czy w trakcie podróży pociągiem.

Istnieją oczywiście lepsze sposoby na zarabianie w Internecie, ale np. prowadzenie bloga jest bardziej pracochłonne, a na pisanie tekstów SEO trzeba mieć czas i sporo chęci. Wypełnianie ankiet nie wymaga specjalnych umiejętności, sami decydujemy kiedy i ile pracujemy, a w dodatku mamy wpływ na wyniki badań marketingowych.

Niestety, zarabianie na ankietach ma kilka poważnych wad. Jeśli system będzie notorycznie nas pomijał lub nie zakwalifikujemy się do ankiety, wówczas nie uzbieramy wymaganej liczby punktów i nie osiągniemy minimalnego progu do wypłaty. Ponadto w niektórych serwisach trzeba czekać nawet dwa miesiące na pieniądze, co może wystawić na ciężką próbę nawet najbardziej wytrwałego użytkownika. W efekcie po jakimś czasie wypełnianie ankiet staje się nużące, a my zaczniemy rozglądać się za czymś ciekawszym i bardziej wymagającym.

[Głosów:3    Średnia:1.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ