Przepisy dotyczące funkcjonowania firm są dość restrykcyjne i nie ma tu znaczenia, czy mówimy o małych, czy też o dużych przedsiębiorstwach. Warto zwracać zwłaszcza na prawa dotyczące ochrony środowiska. W społeczeństwie coraz silniej wzrasta świadomość o produkcji śmieci, szkodliwym smogu czy też zanieczyszczeniach wody. To z kolei wiąże się z częstszymi zmianami prawnymi.

Nie wiesz jak sprawdzać, czy twoja firma funkcjonuje zgodnie z normami Unii Europejskiej? A może nie masz czasu na sprawdzanie najnowszych zmian dotyczących ustaw o ochronie środowiska? W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z usług firmy szkoleniowej.

Co musisz wiedzieć o ochronie środowiska?

Chcesz mieć pewność, że twoja firma funkcjonuje zgodnie z prawem? Na szkoleniu z wymagań prawa ochrony środowiska dla przedsiębiorców szkoleniowcy zapoznają cię z siedmioma blokami tematycznymi. Tak dokładne opracowanie tematu sprawi, że twojej uwadze nie umkną nawet najmniejsze szczegóły.

Blok pierwszy to: „Podstawowe obowiązki firm korzystających ze środowiska”. Warto pamiętać o tym, że wiele działań produkcyjnych może niekorzystnie wpływać na przyrodę. Emisja gazów, zanieczyszczenia wody, zrzuty ścieków to tylko mały wycinek tego, o czym powinien pamiętać przedsiębiorca.

Kolejnym etapem szkolenia z ochrony środowiska jest omówienie opłat za korzystanie ze środowiska. Dotyczą one między innymi wprowadzania pyłów do powietrza czy też składowania odpadów.

Następnie omawia się gospodarkę odpadami przemysłowymi. W wielu firmach produkcyjnych elementem ubocznym pracy bywają składowiska odpadów. Przedsiębiorca powinien wiedzieć, czy niepotrzebne elementy nadają się do recyklingu, czy raczej należy je zutylizować. Za nieznajomość tego prawa grozi kara pieniężna.

Przy szkoleniach z ochrony środowiska nie można zapomnieć też o gospodarowaniu opakowaniami. To istotne zwłaszcza dla tych przedsiębiorstw, w których produkuje się przedmioty sprzedawane w opakowaniach. Obowiązkiem takiej firmy jest zapewnienie odzysku, czyli inaczej mówiąc, recykling tworzyw sztucznych.

Czym jest raport do KOBiZE?

Nie wiesz? A powinieneś! Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami to organizacja, do której musisz składać raporty m.in. wtedy, gdy posiadasz samochody służbowe, kotły grzewcze, piece piekarnicze, czy też klimatyzatory.

Na szkoleniu z ochrony środowiska dowiesz się też, jak funkcjonuje Krajowy Rejestr Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń.

Istotnym elementem kursu jest też to, co wielu przedsiębiorców interesuje najbardziej, czyli prawo kontroli organów zewnętrznych. Dowiesz się, kiedy urzędnicy mają prawo skontrolować twoją firmę, a także w jakich warunkach powinna odbywać się wizytacja, by wszystko przebiegało prawidłowo.

Ostatnim, ale zdecydowanie nie najmniej istotnym punktem szkolenia jest objaśnienie korzyści, jakie firma wyniesie z działań proekologicznych. Warto pamiętać o tym, że to, co robimy, działa z korzyścią nie tylko dla naszego przedsiębiorstwa, ale i dla całego społeczeństwa.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ