Czy warto pozycjonować strony?

0
Czy warto pozycjonować strony

Budowanie obecności w Internecie to podstawa strategii sprzedażowej każdej współczesnej firmy. Mimo to wielu twórców wciąż wątpi w potencjał pozycjonowania stron internetowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej charakterystyce tego procesu, omówimy kilka kluczowych zalet, które z niego wynikają a przede wszystkim odpowiemy na pytanie: Czy warto pozycjonować?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Celem pozycjonowania jest osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce. W skład tego procesu wchodzą techniki, takie jak tworzenie wartościowych treści, budowanie sieci linków, dbałość o metadane czy prowadzenie działań marketingowych na wielu obszarach, w tym w mediach społecznościowych. 

Dzięki kompleksowej optymalizacji strona internetowa ma szansę na uzyskanie widoczności w Google, co ma bezpośredni wpływ na osiągane wyniki. Powszechnie bowiem wiadomo, że najwięcej kliknięć generują pierwsze trzy pozycje w SERP, dlatego znalezienie się w tym gronie jest celem niemal każdego twórcy treści internetowych.

Techniki strategii pozycjonowania stron

Jak już wcześniej wspomniano, pozycjonowanie to niezwykle złożony proces. Na ostateczny rezultat prowadzonych działań wpływ ma wiele czynników, dlatego warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

 

  • wysoka jakość treści – wartościowy content jest czynnikiem, który przyciąga odbiorców i zwiększa szanse na wysoką pozycję w SERP;

 

  • sieć linków – zarówno łącza zewnętrzne, jak i wewnętrzne są istotnym elementem każdej strategii pozycjonowania stron. Dzięki nim budowana jest bowiem wiarygodność marki, co ma bezpośredni wpływ na jej osiągnięcia;
  • słowa kluczowe – użycie odpowiednich fraz gwarantuje wysoką pozycję w Google i pozwala dotrzeć do grupy docelowych odbiorców, dzięki czemu szansa na dokonanie konwersji znacząco wzrasta;
  • marketing w mediach społecznościowych – budowanie obecności marki w najpopularniejszych portalach społecznościowych to doskonały sposób na przyciągnięcie odbiorców do witryny. Serwisy takie jak Facebook czy Instagram każdego dnia odwiedzane są przez miliony użytkowników, wśród których z pewnością znajdą się osoby zainteresowane daną ofertą.

Efekty pozycjonowania – czy warto?

Konsekwentne działania optymalizacyjne i dbałość o nawet najmniejsze szczegóły to nierzadko gwarancja sukcesu. Trzeba jednak zaznaczyć, że pozycjonowanie to bardzo czasochłonny i wymagający proces. Czy warto zatem inwestować w niego swój cenny czas? Odpowiedź zależna jest od celu, który chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na budowaniu obecności marki w sieci, osiągnięcie wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania jest jedynym rozwiązaniem. Oczywistym jest fakt, że zbudowanie sieci wartościowych linków zwrotnych, stworzenie dobrych treści, prowadzenie kampanii marketingowych i regularne badanie swoich osiągnięć nie należy do najłatwiejszych zadań. Niemniej jednak upór i konsekwentność doprowadzić mogą do niesamowitych efektów, dlatego odpowiedzią na pytanie: „Czy warto pozycjonować strony?” jest jednoznaczne „tak”!

Mam firmę, która ma kłopoty finansowe – jak wyjść z długów?

0
Mam firmę, która ma kłopoty finansowe

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z zarządzaniem jej finansami, co nie zawsze należy do łatwych zadań. Nawet najlepszemu przedsiębiorcy czasem na drodze staną pewnego rodzaju kłopoty finansowe. W żadnym wypadku nie powinna to być sytuacja, która skłoni Cię jako właściciela firmy do zamknięcia swojej działalności. Nawet jeśli bank nie chce udzielić Ci pożyczki, a ty straciłeś już całą nadzieję na wyjście z długów, nadal jest dla Ciebie rozwiązanie – i to na wyciągnięcie ręki!

Zastanawiasz się – jak to możliwe? Skąd mam wziąć pieniądze, jeśli bank nie chce mi udzielić pożyczki, przez to, że moje dochody nie są wystarczająco duże, lub mam negatywne wpisy w historii kredytowej? Oczywiście, że istnieje rozwiązanie tej sytuacji. Możesz wtedy udać się do firmy, która pośredniczy w udzielaniu kredytów dla firm, na dowolny cel, bez sprawdzania Twojej historii kredytowej. Jedną z najlepszych firm, gdzie możesz udać się po pomoc w wychodzeniu z długów jest https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy-dla-firm/ . Otwierając ten link, zobaczysz świetną ofertę, przygotowaną dla przedsiębiorców takich, jak ty – po to, aby pomóc im wyjść z problemów finansowych.

Jak odciążyć moją firmę z długów?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, która w ostatnim czasie zaczęła przynosić coraz mniej przychodów, a generować coraz większe koszty w stosunku do zysków, jesteś coraz bliżej bardzo negatywnego scenariusza. Być może potrzebujesz środków, aby na nowo rozkręcić swój biznes – na reklamę, zatrudnienie odpowiedniego specjalisty w jakiejś dziedzinie, a może na zakup niezbędnych materiałów? Odwiedź stronę internetową https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy-dla-firm/ , gdzie bez problemu dostaniesz kredyt na dowolny cel związany z Twoją działalnością. Wiemy, jak ważne jest dla Ciebie Twoje przedsiębiorstwo – być może otwarcie i prowadzenie go było Twoim marzeniem, a teraz jest jedynym źródłem dochodu dla Ciebie i Twojej rodziny – postaraj się je uratować, zaciągając kredyt na bardzo korzystnych warunkach.

Czy da się wyjść z długów?

Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Jeśli tylko będziesz podejmować odpowiednie kroki w tym kierunku, z pewnością uda Ci się odbić od dołka finansowego, w którym znalazłeś się w ostatnim czasie. Jeśli potrzebujesz do tego zastrzyku gotówki, która pozwoli Ci spłacić zaległe zobowiązania, rozliczyć się z kontrahentami lub pracownikami czy zainwestować w coś, dzięki czemu Twoja firma znów zacznie działać na pełnych obrotach, koniecznie zdecyduj się na ofertę kredytu gotówkowego dla firm, który znajdziesz na stronie internetowej https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy-dla-firm/ .

Dbanie o finanse przedsiębiorstwa z pewnością nie jest łatwe – nie bój się prosić o pomoc, jeśli jej potrzebujesz. Obecna sytuacja spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom, właśnie dlatego powstają oferty kredytów, dzięki którym wielu może wyjść na prostą, zamiast zamykać swoją działalność, która jest ich głównym źródłem dochodu, a często też pasją.

W których krajach występuje największa adopcja kryptowalut?

0
W których krajach występuje największa adopcja kryptowalut

Poleganie na przekazach pieniężnych i powszechność płatności telefonicznych w systemie peer-to-peer doprowadziły do gwałtownego wzrostu wykorzystania kryptowalut w największej gospodarce Afryki. Spośród 74 krajów objętych badaniem Statista Global Consumer Survey, Nigeryjczycy najczęściej deklarowali, że używają lub posiadają wirtualne waluty.

Prawie jedna trzecia Nigeryjczyków stwierdziła, że to ich dotyczy. Jak podaje serwis Bitcoin.com, wysokie koszty przesyłania pieniędzy za granicę w tradycyjny sposób sprawiły, że wiele osób zwróciło się do lokalnych giełd kryptowalutowych, które obsługują pracowników zagranicznych i ich rodziny. Nigeryjczycy często używają swoich telefonów do przesyłania pieniędzy między sobą lub do płacenia w sklepach. Ostatnio firmy w kraju dodają wtyczki kryptowalutowe do opcji płatności telefonem, dodając kolejny sposób, w jaki Nigeryjczycy mogą używać kryptowalut w życiu codziennym.

Drugi i trzeci najwyższy wskaźnik wykorzystania kryptowalut w badaniu odnotowano odpowiednio w Wietnamie i na Filipinach. Również w tym przypadku płatności przekazów pieniężnych odgrywają rolę w powszechnym stosowaniu kryptowalut. Jak podaje bitcoin.com, Bank Centralny Filipin zatwierdził kilka największych giełd kryptowalutowych do działania jako firmy przekazów i transferów pieniężnych w kraju. Sam rząd już ingeruje w kryptowaluty, tworząc wraz z Unionbankiem aplikację blockchain bonds.ph do dystrybucji obligacji rządowych. Unionbank zainstalował również bankomat Bitcoin w Makati (Metro Manila), pokazując, jak kryptowaluty powoli wchodzą do głównego nurtu w kraju.

Oprócz użytkowników w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej, jeszcze jeden region świata plasuje się w czołówce, a w którym znajduje się wielu użytkowników kryptowalut. Jest to Ameryka Łacińska. Peru jest liderem w tym regionie z wynikiem 16%, a Brazylia, Kolumbia, Argentyna, Meksyk i Chile osiągnęły wynik dwucyfrowy. Krajem o najwyższym wskaźniku adopcji w Europie była Szwajcaria, a także Grecja (po 11%). Ogólnie rzecz biorąc, kraje europejskie i anglosaskie miały bardzo niski poziom adopcji.

Wreszcie Japonia była krajem, w którym najmniej osób zadeklarowało, że używa lub posiada kryptowaluty. Tylko cztery procent respondentów stwierdziło, że miało do czynienia z produktami kryptowalutowymi, co stanowi najniższy wynik w badaniu, obok Danii.

Kto skorzysta na pracy w Limanowej?

0
praca

Być może, jak i wielu Polakom, wydaje ci się, że w Polsce nie da się wieść życia na poziomie na wsiach czy w mniejszych miejscowościach, zamieszkałych przez mniej niż dwadzieścia tysięcy mieszkańców. Mając takie przekonania, tylko powielasz pewne utarte w społeczeństwie przekonania, które nie są dla nas niczym dobrym. W tym momencie w każdym miejscu na ziemi możesz wykonywać satysfakcjonującą, angażującą i dobrze płatną pracę. Nawet jeśli nie znajdziesz jej stacjonarnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać tej w formie zdalnej. Ale nie musisz tego robić od razu, nawet jeśli zdecydujesz się przeprowadzić do Limanowej, czyli małej polskiej miejscowości. Z tego tekstu dowiesz się, w jakiej branży znajdziesz zatrudnienie od ręki. I to znajdziesz je nawet w tak małej miejscowości, jaką jest Limanowa i okoliczne miasteczka.

Recykling olejów gastronomicznych jako prawny obowiązek każdego restauratora

0
ekologia

W restauracjach, barach oraz innych lokalach gastronomicznych, każdego tygodnia gromadzi się duża ilość zużytego oleju. Z tego powodu ważne jest, aby poddawać go odpowiednim procesom recyklingowym. Prawo polskie nakazuje utylizację oleju, niedopuszczalne jest wylewanie go do kanalizacji, gdyż mogłoby to skutkować zatkaniem rur oraz ich korozją, co w efekcie prowadzić może do uszkodzenia. Profesjonalne firmy, specjalizujące się w tej dziedzinie, oferują odbiór oraz utylizację oleju gastronomicznego w sposób bezpieczny i co ważne, zgodny z prawem.

Rodzaje olejów gastronomicznych poddawanych procesom utylizacji

Właściciele punktów gastronomicznych muszą poddawać recyklingowi następujące oleje: rzepakowe, sojowe, słonecznikowe, kokosowe, ryżowe, palmowe jak i również inne mieszanki tłuszczowe. Oprócz powyższych produktów, recyklingowi trzeba poddać smalec zwierzęcy. Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa oferujące tego typu usługi, przekazują karty przekazania odpadów do firm gastronomicznych. Tego typu dokumentacja poświadcza, że olej został poddany recyklingowi zgodnie z prawem polskim. Wyżej wymienione karty najczęściej przekazywane są w zapisie elektronicznym. Lokale gastronomiczne oddając zużyty olej do utylizacji, wspierają ekologiczne podejście. Obecnie, przy tak dużym wzroście świadomości ekologicznej, każdy właściciel lokalu gastronomicznego wie, że recykling wyeksploatowanych olejów jest sprawą obowiązkową i konieczną, dla dobra ogółu.

Recykling zużytych olejów w restauracjach a kwestie ekologiczne

Zużyty, gastronomiczny olej tężeje w niskich temperaturach, dlatego wlewanie go do rur kanalizacyjnych, mogłoby powodować bardzo niebezpieczne sytuacje. W przypadku, gdyby zużyty olej dostał się na ulicę drogą kanalizacyjną, mógłby niekorzystnie wpłynąć na planetę, faunę oraz florę. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że profesjonalne przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują wyeksploatowany olej do produkcji biopaliw. Dzięki temu, żaden produkt się nie marnuje i może być ponownie wykorzystany. Przedsiębiorstwa zajmujące się utylizacją, poświadczają o dokonanych procedurach i ewidencji odpadów. Firmy zajmujące się utylizacją olejów, muszą posiadać oficjalne zezwolenia na odbiór, możliwość transportowania tłuszczów w sposób zgodny z polskim prawem. Trafin Oil – zajmujemy się dostawą i recyclingiem olejów gastronomicznych.

Garść przydatnych informacji o utylizacji i transporcie odpadów gastronomicznych

Recykling oleju spożywczego przekłada się bezpośrednio na dbanie o środowisko. Zużyty olej ma działanie kancerogenne, bardzo szkodliwe względem organizmów żywych. Wydziela on nieprzyjemny zapach i w żadnym wypadku nie można go spożywać. Z tego też powodu, zużyty olej restauracyjny, traktowany jest jako odpad. W praktyce wygląda to w ten sposób, że restauratorzy otrzymują beczki, w których przechowywany jest zużyty odpad. Następnie, profesjonalne przedsiębiorstwa zabierają zużyty olej do specjalnych transportów. Lokale gastronomiczne dzięki przekazywaniu odpadu, mogą otrzymać za niego zwrot w postaci wystawionej faktury VAT.

Doradca kredytowy – pomocna dłoń w trudnej sytuacji

0
Doradca kredytowy

Sprawy finansowe często sprawiają wiele trudności w ich zrozumieniu. Wybór najlepszego rodzaju kredytu zależnie od jego przeznaczenia może stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie miały wcześniej styczności z takim pędem bankowości oraz pokaźną dokumentacją. Zamiast tracić głowę w niezrozumiałym zamieszaniu, warto zwrócić się do doradcy kredytowego, który rozjaśni całą sytuację jako pośrednik między bankiem a jego klientem.

Czy inwestycja w złoto to dalej dobry pomysł?

0
Czy inwestycja w złoto to dalej dobry pomysł

Złoto jest niezawodnym i bardzo poszukiwanym aktywem. Inwestowanie w niego jest łatwe i można to zrobić na różne sposoby.

Jak inwestować w złoto?

Złoto było i pozostaje jedną z najpopularniejszych inwestycji w każdej sytuacji gospodarczej, zwłaszcza w czasie kryzysu. Jest to idealne narzędzie, które pozwala uchronić pieniądze inwestorów przed dewaluacją, inflacją i krachami na rynku. Zainteresowanie złotem jest obecnie duże. Wielu inwestorów jest przekonanych, że cena metalu szlachetnego wzrośnie w nadchodzących latach. Według zarządzającego funduszem Quadriga Igneo Diego Parrilla, w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat ceny złota wzrosną do 3-5 tys. A Goldman Sachs spodziewa się, że złoto osiągnie cenę 2,3 tys. dolarów, a wzrost rozpocznie się w 2021 roku.

Ceny złota są niskie, ale w czasach kryzysu zwykle rosną, ponieważ inwestorzy mają nadzieję, że przy pomocy tego szlachetnego metalu przynajmniej utrzymują wartość swoich inwestycji. Ze względu na spadek światowych rynków spowodowany pandemią, niższe stopy procentowe i zmniejszoną produkcję w 2020 r. ceny złota wzrosły o ponad 40% i pozostały na poziomie 1900 USD za uncję. W sierpniu 2020 r. cena osiągnęła szczyt na poziomie 2075 USD za uncję. W 2021 r. ceny metali spadły o 16% w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku ze względu na stopniową poprawę oszczędności i rozpowszechnianie szczepionek. Jednak oczekiwania na ewentualne kolejne załamanie rynku, które może nastąpić w związku z jego przegrzaniem w wyniku nadmiernej rządowej stymulacji gospodarki, po raz kolejny zwracają uwagę inwestorów na ten ochronny atut.

Inwestycje w złoto można przeprowadzić na kilka sposobów. 

  • Sztabki złota można kupować w bankach – podobnie jak w przypadku walut, każda z nich ma swój własny kurs kupna i sprzedaży złota. Sprawdź ile kosztuje sztabka złota i od czego ależy jej cena: https://mennica-krakowska.pl/pl/blog/Ile-kosztuje-sztabka-zlota-Czy-inwestycja-w-sztabki-zlota-jest-dobra/16
  • Można też kupić kruszec na giełdzie, ale procedura wycofywania metalu z rynku jest skomplikowana i niewygodna. 
  • Istnieje również możliwość kupowania od osób fizycznych, ale jest to niezwykle ryzykowne.
  • Złote monety inwestycyjne można kupić w bankach, sklepach numizmatycznych i na aukcjach. Ceny monet są określane na podstawie wartości złota na Londyńskiej Giełdzie ICE. Zwykle wyglądają ładnie i mogą być fajnym prezentem. 

ETF (Exchange Traded Fund) jest funduszem inwestycyjnym notowanym na giełdzie. Złote ETF-y obierają złoto jako jedyny instrument inwestycyjny, dlatego ceny ich akcji podążają za ceną rynkową tego metalu. Inwestorzy kupują akcje, a fundusze inwestycyjne (UIF) inwestują w „złote” instrumenty: akcje firm wydobywczych złota, niezidentyfikowane rachunki metalowe i kontrakty terminowe. To sprawia że notowania funduszy nie są tak mocno zbliżone do dynamiki cen złota. Decyzję o tym, w co konkretnie zainwestować, aby uzyskać najlepszy zwrot, podejmuje zarządzający funduszem.

Zdepersonalizowane konto metalowe to zaś lokata bankowa, jej walutą jest złoto, które kupujesz w banku. Koszt i rentowność konta jest powiązana z kursem wymiany metali szlachetnych. Oprócz złota otwierając OMS, możesz wybrać inne metale: srebro, platynę lub pallad. Kontrakty terminowe na złoto to zaś instrumenty pochodne giełdy – kontrakty terminowe, w których kupujący zobowiązuje się odkupić aktywa od sprzedającego po z góry ustalonej cenie. Mają datę końcową, kiedy kontrakty są rozliczane. Kurs futures podąża za dynamiką złota na rynku światowym. Zysk (lub strata) powstaje z różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży kontraktu. Aby handlować kontraktami futures, musisz otworzyć rachunek maklerski.

Inwestycja w złoto w czasach wysokiej inflacji

Wraz ze wzrostem inflacji w Europie w ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej pytań o, to kiedy EBC zacznie zacieśniać politykę pieniężną. I choć przejście na wyższe stopy procentowe i ograniczenie skupu aktywów przez bank może stworzyć warunki, które zmniejszą zainteresowanie inwestorów złotem, eksperci ze Światowej Rady Złota (WGC) uważają, że obawy te są bezpodstawne, ponieważ nadal istnieje wiele zagrożeń, a tempo zmian w polityce EBC nie będzie szybkie.

Ponadto konsekwencje pandemii w polityce europejskiej – wysoka inflacja, rosnące deficyty, bańki na aktywach – mogą ostatecznie zmienić światowe trendy w złocie. Inwestorzy od dawna wykorzystują złoto jako strategiczną inwestycję, zwłaszcza w czasach kryzysu, aby chronić swoje oszczędności. Tym samym światowy kryzys finansowy 2007 roku w ciągu następnych czterech lat doprowadził do gwałtownego wzrostu inwestycji w złoto – z 70 ton do ponad 400 ton. Podobną reakcję można zaobserwować teraz, w obliczu zagrożenia, jakie COVID-19 stwarza dla zdrowia ludzkiego i gospodarki, w połączeniu z bodźcami pieniężnymi i fiskalnymi na dużą skalę.

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się chwastów?

0
Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się chwastów

Jednym z gatunków chwastów, które często występują w zbożach ozimych, jest sałata kompasowa, jest to roślina roczna lub też dwuletnia, łodyga może dorastać do wysokości nawet 2,5 m.

Są to dość charakterystyczne chwasty, które często przerastają zboża, charakteryzuje je gruba i mocna łodyga. Często występują także w rzepaku ozimym oraz roślinach okopowych, jest to chwast występujący na terenie całego kraju. Naturalnie należy zwrócić uwagę, iż może powodować pewne straty w plonach, i jest to roślina która potrzebuje dużej ilości wody, przez odbiera ją innym roślinom uprawnym.

Sałata kompasowa w uprawach rolnych

Wielu rolników dokonuje oprysków wczesną wiosną, mają być to opryski prewencyjne, które będą zapobiegały rozrostowi roślin, których nasiona pozostawały w glebie w czasie zimy. W okresie wiosennym kiedy temperatura wzrasta, dodatkowo także przy większej wilgotności, chwasty zaczynają kiełkować, często przerastają rośliny uprawne. W tym przypadku mogą zasłaniać promienie słoneczne, co może prowadzić do słabszego wzrostu roślin uprawnych. Dlatego też należy zadbać odpowiednio o nasz areał, sprawdzać jakie rodzaje chwastów wyrastają na polach uprawnych, wówczas możemy dobierać bardzo skuteczne herbicydy selektywne. Ich działanie będzie polegało na niszczeniu określonego typu roślin, mogą być to pewne rodzaje chwastów, w tym przypadku nie będą one wyrządzały szkody dla się uprawach. Oczywiście powinniśmy wybrać herbicydy przeznaczone dla danych upraw, czy też stosowane w przypadku określonych chwastów. Należy oczywiście zapoznać się z instrukcją dołączoną przez producenta, wówczas możemy dobrze dobrać dawkowanie, rozpuścić preparat w odpowiedniej ilości wody. Naturalnie podczas oprysków należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, pamiętajmy iż silne wiatry mogą łatwo przenosić opryski na inne tereny, gdzie mogłyby one wyrządzić szkody. Naturalnie sałata kompasowa jest chwastem, który możemy łatwo eliminować za pomocą herbicydów selektywnych. Warto pamiętać, iż możemy wykonać wczesną wiosną opryski doglebowe, dodatkowo także możemy wykonać opryski w późniejszych terminach. Będą to opryski dolistne, które będą działały na roślinę w czasie wzrostu.

Czym jest BIK i jak uzyskać dostęp do swoich danych?

0
Czym jest BIK i jak uzyskać dostęp do swoich danych

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją, która wzbudza skrajne emocje. Od danych zawartych jej bazie danych w dużej mierze zależy to, czy uda nam się uzyskać dostęp do kolejnych kredytów gotówkowych, rat oraz innych produktów finansowych. Nic więc dziwnego, że BIK jest pierwszym miejscem, do którego chcielibyśmy zajrzeć przez złożeniem wniosku. Raport warto pobrać także, aby poznać swoją sytuację kredytową i ją poprawić, gdyż wiedza pozwala nam mieć wpływ na swoje dalsze losy, przynajmniej jeśli chodzi o dostęp do produktów finansowych.

Czym jest BIK i jakie dane o konsumentach zbiera?

BIK to skrót od Biura Informacji Kredytowej, instytucji powołanej do życia w 1997 r. przez Związek Banków Polskich. Z założenia ma zbierać dane dotyczące historii kredytowej klientów indywidualnych banków, przedsiębiorców, a także rolników. Jest to nic innego, jak baza danych, w której umieszczane są informacje o różnego rodzaju produktach finansowych, z których korzysta lub korzystała dana osoba. Oprócz najbardziej oczywistych kredytów gotówkowych i hipotecznych, BIK zbiera także dane na temat płatności ratalnych, limitów na koncie, karta kredytowych, a także poręczeniach kredytów udzielonych osobom trzecim.

Nie ma nic złego w znalezieniu się w BIK – do bazy danych tego podmiotu trafia bowiem każdy, kto korzystał ze wsparcia banków. Często także długa i pozytywna historia kredytowa BIK okazuje się wręcz atutem, gdyż podnosi naszą wiarygodność oraz pozwala uzyskać szybszy dostęp do kolejnych produktów finansowych oferowanych przez banki. Jest to jednak możliwe pod warunkiem, że regularnie i terminowo spłacaliśmy wszystkie swoje zobowiązania. W przeciwnym razie BIK może utrudnić, a nawet wręcz uniemożliwić dalsze korzystanie ze wsparcia banków. Ma to miejsce, jeśli notorycznie spóźnialiśmy się ze spłatami lub całkowicie zaniechaliśmy regulowania należności finansowych.

Jak sprawdzić BIK i dlaczego warto to zrobić?

Jak sprawdzić BIK

Wiele osób zainteresowanych zaciągnięciem kolejnego zobowiązania finansowego pyta, jak sprawdzić BIK. Zdecydowanie warto to zrobić, gdyż raport BIK dostarczy nam wiedzy na temat tego, jak jesteśmy postrzegani przez banki jako potencjalni kredytobiorcy. Jeśli nasza historia kredytowa w BIK jest dobra, zyskamy pewność, że instytucje finansowe bez większych problemów i przy spełnieniu dodatkowych kryteriów przyznają nam dostęp do kolejnych produktów finansowych. Jeśli natomiast okaże się, że wpisy w BIK pozostawiają wiele do życzenia, zyskamy czas, aby podjąć działania mające na celu ich poprawę, co również zwiększy nasze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Jak sprawdzić BIK?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, każda osoba może poprosić o bezpłatny raport BIK raz na 6 miesięcy. W tym celu należy zarejestrować się na oficjalnej stronie BIK i wygenerować raport. Niestety, w wersji bezpłatnej jest on udostępniany w bardzo okrojonej formie, która może okazać się niewystarczająca. W takiej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnych podmiotów, które podpowiedzą, jak sprawdzić BIK i uzyskać pełny dostęp do wszystkich znajdujących się w nim informacji na nasz temat.

Franczyza – poznaj za i przeciw

0
Franczyza

Nie jest łatwo zaczynać od zera w biznesie. Nie dość, że potrzebny jest duży wkład finansowy, to jeszcze nie mamy żadnej gwarancji, że nasza strategia się sprawdzi i przyniesie nam zyski. Dlatego właśnie franczyza dla wielu osób wydaje się być bardzo kuszącym konceptem. Korzystamy z modelu biznesowego, który wcześniej już się sprawdził, działamy pod szyldem rozpoznawalnej marki i mamy wsparcie sieci franczyzowej. Brzmi to zachęcająco, jednak należy pamiętać, że nie ma inwestycji bez ryzyka. Nawet w tak pewnym przedsięwzięciu jak franczyza, mogą czyhać pewne pułapki. Zanim więc się zdecydujesz, poznaj wady i zalety przystąpienia do sieci partnerskiej.

Franczyza – dlaczego warto?

Franczyza to bardzo dobry pomysł na biznes dla osób, które lubią się uczyć. Ogromną zaletą współpracy z siecią franczyzową są szkolenia, podczas których poznasz branżę, tajniki prowadzenia własnej działalności oraz unikalne know how. Często możesz liczyć też na szkolenia sprzedażowe oraz naukę zarządzania zespołem. Sprawdź też czego możesz nauczyć się podejmując współpracę z franczyzodawcą w branży farmaceutycznej https://allebiznes.pl/category/franczyza/apteki-i-artykuly-zdrowotne/. Oprócz tego, franczyzodawca będzie wspierał Cię na różnych polach. Może na przykład znaleźć dla Ciebie lokal w dobrym miejscu albo pomóc w rekrutacji pracowników. Być może także zostanie Ci przydzielony opiekun, który będzie regularnie odwiedzał Twoją placówkę i pomagał podejmować ważne decyzje.

Franczyza – na co uważać?

Problem ze wsparciem od franczyzodawcy zaczyna się wtedy, kiedy pomoc zamienia się w kontrolę. Nie da się ukryć, że niekiedy wytyczne od sieci franczyzowej nie są jedynie sugestiami, a zobowiązanie się do ich realizacji to warunek konieczny współpracy. Musisz więc liczyć się z tym, że decydując się na franczyzę, nie wszystko możesz robić po swojemu. Czasem będziesz musiał nawet wystawę sklepową dostosować do odgórnych ustaleń. Dotyczy to np. sklepów z zabawkami, o których więcej przeczytasz tutaj https://allebiznes.pl/category/franczyza/artykuly-dzieciece/. Pamiętaj też, że nie każdy franczyzodawca zapewnia wyłączność terytorialną. W związku z tym może się okazać, że Twoją konkurencją będą inni partnerzy sieci.