Czy inwestycja w złoto to dalej dobry pomysł?

0
Czy inwestycja w złoto to dalej dobry pomysł

Złoto jest niezawodnym i bardzo poszukiwanym aktywem. Inwestowanie w niego jest łatwe i można to zrobić na różne sposoby.

Jak inwestować w złoto?

Złoto było i pozostaje jedną z najpopularniejszych inwestycji w każdej sytuacji gospodarczej, zwłaszcza w czasie kryzysu. Jest to idealne narzędzie, które pozwala uchronić pieniądze inwestorów przed dewaluacją, inflacją i krachami na rynku. Zainteresowanie złotem jest obecnie duże. Wielu inwestorów jest przekonanych, że cena metalu szlachetnego wzrośnie w nadchodzących latach. Według zarządzającego funduszem Quadriga Igneo Diego Parrilla, w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat ceny złota wzrosną do 3-5 tys. A Goldman Sachs spodziewa się, że złoto osiągnie cenę 2,3 tys. dolarów, a wzrost rozpocznie się w 2021 roku.

Ceny złota są niskie, ale w czasach kryzysu zwykle rosną, ponieważ inwestorzy mają nadzieję, że przy pomocy tego szlachetnego metalu przynajmniej utrzymują wartość swoich inwestycji. Ze względu na spadek światowych rynków spowodowany pandemią, niższe stopy procentowe i zmniejszoną produkcję w 2020 r. ceny złota wzrosły o ponad 40% i pozostały na poziomie 1900 USD za uncję. W sierpniu 2020 r. cena osiągnęła szczyt na poziomie 2075 USD za uncję. W 2021 r. ceny metali spadły o 16% w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku ze względu na stopniową poprawę oszczędności i rozpowszechnianie szczepionek. Jednak oczekiwania na ewentualne kolejne załamanie rynku, które może nastąpić w związku z jego przegrzaniem w wyniku nadmiernej rządowej stymulacji gospodarki, po raz kolejny zwracają uwagę inwestorów na ten ochronny atut.

Inwestycje w złoto można przeprowadzić na kilka sposobów. 

  • Sztabki złota można kupować w bankach – podobnie jak w przypadku walut, każda z nich ma swój własny kurs kupna i sprzedaży złota. Sprawdź ile kosztuje sztabka złota i od czego ależy jej cena: https://mennica-krakowska.pl/pl/blog/Ile-kosztuje-sztabka-zlota-Czy-inwestycja-w-sztabki-zlota-jest-dobra/16
  • Można też kupić kruszec na giełdzie, ale procedura wycofywania metalu z rynku jest skomplikowana i niewygodna. 
  • Istnieje również możliwość kupowania od osób fizycznych, ale jest to niezwykle ryzykowne.
  • Złote monety inwestycyjne można kupić w bankach, sklepach numizmatycznych i na aukcjach. Ceny monet są określane na podstawie wartości złota na Londyńskiej Giełdzie ICE. Zwykle wyglądają ładnie i mogą być fajnym prezentem. 

ETF (Exchange Traded Fund) jest funduszem inwestycyjnym notowanym na giełdzie. Złote ETF-y obierają złoto jako jedyny instrument inwestycyjny, dlatego ceny ich akcji podążają za ceną rynkową tego metalu. Inwestorzy kupują akcje, a fundusze inwestycyjne (UIF) inwestują w „złote” instrumenty: akcje firm wydobywczych złota, niezidentyfikowane rachunki metalowe i kontrakty terminowe. To sprawia że notowania funduszy nie są tak mocno zbliżone do dynamiki cen złota. Decyzję o tym, w co konkretnie zainwestować, aby uzyskać najlepszy zwrot, podejmuje zarządzający funduszem.

Zdepersonalizowane konto metalowe to zaś lokata bankowa, jej walutą jest złoto, które kupujesz w banku. Koszt i rentowność konta jest powiązana z kursem wymiany metali szlachetnych. Oprócz złota otwierając OMS, możesz wybrać inne metale: srebro, platynę lub pallad. Kontrakty terminowe na złoto to zaś instrumenty pochodne giełdy – kontrakty terminowe, w których kupujący zobowiązuje się odkupić aktywa od sprzedającego po z góry ustalonej cenie. Mają datę końcową, kiedy kontrakty są rozliczane. Kurs futures podąża za dynamiką złota na rynku światowym. Zysk (lub strata) powstaje z różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży kontraktu. Aby handlować kontraktami futures, musisz otworzyć rachunek maklerski.

Inwestycja w złoto w czasach wysokiej inflacji

Wraz ze wzrostem inflacji w Europie w ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej pytań o, to kiedy EBC zacznie zacieśniać politykę pieniężną. I choć przejście na wyższe stopy procentowe i ograniczenie skupu aktywów przez bank może stworzyć warunki, które zmniejszą zainteresowanie inwestorów złotem, eksperci ze Światowej Rady Złota (WGC) uważają, że obawy te są bezpodstawne, ponieważ nadal istnieje wiele zagrożeń, a tempo zmian w polityce EBC nie będzie szybkie.

Ponadto konsekwencje pandemii w polityce europejskiej – wysoka inflacja, rosnące deficyty, bańki na aktywach – mogą ostatecznie zmienić światowe trendy w złocie. Inwestorzy od dawna wykorzystują złoto jako strategiczną inwestycję, zwłaszcza w czasach kryzysu, aby chronić swoje oszczędności. Tym samym światowy kryzys finansowy 2007 roku w ciągu następnych czterech lat doprowadził do gwałtownego wzrostu inwestycji w złoto – z 70 ton do ponad 400 ton. Podobną reakcję można zaobserwować teraz, w obliczu zagrożenia, jakie COVID-19 stwarza dla zdrowia ludzkiego i gospodarki, w połączeniu z bodźcami pieniężnymi i fiskalnymi na dużą skalę.

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się chwastów?

0
Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się chwastów

Jednym z gatunków chwastów, które często występują w zbożach ozimych, jest sałata kompasowa, jest to roślina roczna lub też dwuletnia, łodyga może dorastać do wysokości nawet 2,5 m.

Są to dość charakterystyczne chwasty, które często przerastają zboża, charakteryzuje je gruba i mocna łodyga. Często występują także w rzepaku ozimym oraz roślinach okopowych, jest to chwast występujący na terenie całego kraju. Naturalnie należy zwrócić uwagę, iż może powodować pewne straty w plonach, i jest to roślina która potrzebuje dużej ilości wody, przez odbiera ją innym roślinom uprawnym.

Sałata kompasowa w uprawach rolnych

Wielu rolników dokonuje oprysków wczesną wiosną, mają być to opryski prewencyjne, które będą zapobiegały rozrostowi roślin, których nasiona pozostawały w glebie w czasie zimy. W okresie wiosennym kiedy temperatura wzrasta, dodatkowo także przy większej wilgotności, chwasty zaczynają kiełkować, często przerastają rośliny uprawne. W tym przypadku mogą zasłaniać promienie słoneczne, co może prowadzić do słabszego wzrostu roślin uprawnych. Dlatego też należy zadbać odpowiednio o nasz areał, sprawdzać jakie rodzaje chwastów wyrastają na polach uprawnych, wówczas możemy dobierać bardzo skuteczne herbicydy selektywne. Ich działanie będzie polegało na niszczeniu określonego typu roślin, mogą być to pewne rodzaje chwastów, w tym przypadku nie będą one wyrządzały szkody dla się uprawach. Oczywiście powinniśmy wybrać herbicydy przeznaczone dla danych upraw, czy też stosowane w przypadku określonych chwastów. Należy oczywiście zapoznać się z instrukcją dołączoną przez producenta, wówczas możemy dobrze dobrać dawkowanie, rozpuścić preparat w odpowiedniej ilości wody. Naturalnie podczas oprysków należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, pamiętajmy iż silne wiatry mogą łatwo przenosić opryski na inne tereny, gdzie mogłyby one wyrządzić szkody. Naturalnie sałata kompasowa jest chwastem, który możemy łatwo eliminować za pomocą herbicydów selektywnych. Warto pamiętać, iż możemy wykonać wczesną wiosną opryski doglebowe, dodatkowo także możemy wykonać opryski w późniejszych terminach. Będą to opryski dolistne, które będą działały na roślinę w czasie wzrostu.

Czym jest BIK i jak uzyskać dostęp do swoich danych?

0
Czym jest BIK i jak uzyskać dostęp do swoich danych

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją, która wzbudza skrajne emocje. Od danych zawartych jej bazie danych w dużej mierze zależy to, czy uda nam się uzyskać dostęp do kolejnych kredytów gotówkowych, rat oraz innych produktów finansowych. Nic więc dziwnego, że BIK jest pierwszym miejscem, do którego chcielibyśmy zajrzeć przez złożeniem wniosku. Raport warto pobrać także, aby poznać swoją sytuację kredytową i ją poprawić, gdyż wiedza pozwala nam mieć wpływ na swoje dalsze losy, przynajmniej jeśli chodzi o dostęp do produktów finansowych.

Czym jest BIK i jakie dane o konsumentach zbiera?

BIK to skrót od Biura Informacji Kredytowej, instytucji powołanej do życia w 1997 r. przez Związek Banków Polskich. Z założenia ma zbierać dane dotyczące historii kredytowej klientów indywidualnych banków, przedsiębiorców, a także rolników. Jest to nic innego, jak baza danych, w której umieszczane są informacje o różnego rodzaju produktach finansowych, z których korzysta lub korzystała dana osoba. Oprócz najbardziej oczywistych kredytów gotówkowych i hipotecznych, BIK zbiera także dane na temat płatności ratalnych, limitów na koncie, karta kredytowych, a także poręczeniach kredytów udzielonych osobom trzecim.

Nie ma nic złego w znalezieniu się w BIK – do bazy danych tego podmiotu trafia bowiem każdy, kto korzystał ze wsparcia banków. Często także długa i pozytywna historia kredytowa BIK okazuje się wręcz atutem, gdyż podnosi naszą wiarygodność oraz pozwala uzyskać szybszy dostęp do kolejnych produktów finansowych oferowanych przez banki. Jest to jednak możliwe pod warunkiem, że regularnie i terminowo spłacaliśmy wszystkie swoje zobowiązania. W przeciwnym razie BIK może utrudnić, a nawet wręcz uniemożliwić dalsze korzystanie ze wsparcia banków. Ma to miejsce, jeśli notorycznie spóźnialiśmy się ze spłatami lub całkowicie zaniechaliśmy regulowania należności finansowych.

Jak sprawdzić BIK i dlaczego warto to zrobić?

Jak sprawdzić BIK

Wiele osób zainteresowanych zaciągnięciem kolejnego zobowiązania finansowego pyta, jak sprawdzić BIK. Zdecydowanie warto to zrobić, gdyż raport BIK dostarczy nam wiedzy na temat tego, jak jesteśmy postrzegani przez banki jako potencjalni kredytobiorcy. Jeśli nasza historia kredytowa w BIK jest dobra, zyskamy pewność, że instytucje finansowe bez większych problemów i przy spełnieniu dodatkowych kryteriów przyznają nam dostęp do kolejnych produktów finansowych. Jeśli natomiast okaże się, że wpisy w BIK pozostawiają wiele do życzenia, zyskamy czas, aby podjąć działania mające na celu ich poprawę, co również zwiększy nasze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Jak sprawdzić BIK?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, każda osoba może poprosić o bezpłatny raport BIK raz na 6 miesięcy. W tym celu należy zarejestrować się na oficjalnej stronie BIK i wygenerować raport. Niestety, w wersji bezpłatnej jest on udostępniany w bardzo okrojonej formie, która może okazać się niewystarczająca. W takiej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnych podmiotów, które podpowiedzą, jak sprawdzić BIK i uzyskać pełny dostęp do wszystkich znajdujących się w nim informacji na nasz temat.

Franczyza – poznaj za i przeciw

0
Franczyza

Nie jest łatwo zaczynać od zera w biznesie. Nie dość, że potrzebny jest duży wkład finansowy, to jeszcze nie mamy żadnej gwarancji, że nasza strategia się sprawdzi i przyniesie nam zyski. Dlatego właśnie franczyza dla wielu osób wydaje się być bardzo kuszącym konceptem. Korzystamy z modelu biznesowego, który wcześniej już się sprawdził, działamy pod szyldem rozpoznawalnej marki i mamy wsparcie sieci franczyzowej. Brzmi to zachęcająco, jednak należy pamiętać, że nie ma inwestycji bez ryzyka. Nawet w tak pewnym przedsięwzięciu jak franczyza, mogą czyhać pewne pułapki. Zanim więc się zdecydujesz, poznaj wady i zalety przystąpienia do sieci partnerskiej.

Franczyza – dlaczego warto?

Franczyza to bardzo dobry pomysł na biznes dla osób, które lubią się uczyć. Ogromną zaletą współpracy z siecią franczyzową są szkolenia, podczas których poznasz branżę, tajniki prowadzenia własnej działalności oraz unikalne know how. Często możesz liczyć też na szkolenia sprzedażowe oraz naukę zarządzania zespołem. Sprawdź też czego możesz nauczyć się podejmując współpracę z franczyzodawcą w branży farmaceutycznej https://allebiznes.pl/category/franczyza/apteki-i-artykuly-zdrowotne/. Oprócz tego, franczyzodawca będzie wspierał Cię na różnych polach. Może na przykład znaleźć dla Ciebie lokal w dobrym miejscu albo pomóc w rekrutacji pracowników. Być może także zostanie Ci przydzielony opiekun, który będzie regularnie odwiedzał Twoją placówkę i pomagał podejmować ważne decyzje.

Franczyza – na co uważać?

Problem ze wsparciem od franczyzodawcy zaczyna się wtedy, kiedy pomoc zamienia się w kontrolę. Nie da się ukryć, że niekiedy wytyczne od sieci franczyzowej nie są jedynie sugestiami, a zobowiązanie się do ich realizacji to warunek konieczny współpracy. Musisz więc liczyć się z tym, że decydując się na franczyzę, nie wszystko możesz robić po swojemu. Czasem będziesz musiał nawet wystawę sklepową dostosować do odgórnych ustaleń. Dotyczy to np. sklepów z zabawkami, o których więcej przeczytasz tutaj https://allebiznes.pl/category/franczyza/artykuly-dzieciece/. Pamiętaj też, że nie każdy franczyzodawca zapewnia wyłączność terytorialną. W związku z tym może się okazać, że Twoją konkurencją będą inni partnerzy sieci.

Kredyt celowy na samochód – warunki, jakie stawia bank

0
Kredyt celowy na samochód

Polacy zaciągają coraz więcej kredytów. Nie wynika to wcale z konieczności finansowego wsparcia, ponieważ polskie społeczeństwo stale się wzbogaca. Chodzi raczej o wzrastające potrzeby, które nie zawsze udaje się zrealizować poprzez wykorzystanie własnych oszczędności. Pewne jest natomiast, że dla instytucji bankowych jesteśmy wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami, dlatego też zobowiązania kredytowe charakteryzują się dzisiaj naprawdę atrakcyjnymi warunkami współpracy. Jednym z najpopularniejszych zobowiązań jest kredyt celowy, brany na przykład na samochód. Sprawdź szczegóły.

Kto może wziąć kredyt samochodowy?

Banki oferują różne produkty kredytowe, a potencjalny klient może dobierać je zgodnie z własnymi oczekiwaniami i możliwościami spłaty. Dzisiaj kredyt na auto oferowany jest zarówno kredytobiorcom indywidualnym, jak i firmom. Wiadomo na pewno, że chociaż warunki zaciągania tego typu finansowego wsparcia są bardziej opłacalne, aniżeli w przypadku kredytu gotówkowego na dowolny cel, to nie zawsze instytucje bankowe wydadzą decyzję pozytywną. Fakt, że już sam pojazd mechaniczny staje się dodatkowym zabezpieczeniem w razie ewentualnej niewypłacalności klienta. To jednak nie wystarcza, aby kredyt otrzymać. Na kredyt samochodowy mogą liczyć tylko ci, którzy wykazują odpowiednią zdolność kredytową. Banki zawsze sprawdzają dochody wnioskującego, wpływy na konto, generują też raport BIK, aby ocenić historię kredytową. Jeśli potencjalny klient posiada zadłużenie albo w przeszłości nie regulował należności w zakresie innych zobowiązań w terminie, raczej nie ma szans na współpracę.

Kredyt gotówkowy, kredyt na samochód czy leasing?

Jeśli potrzebą wnioskującego o kredyt jest nabycie samochodu, najlepszą opcją jest właśnie kredyt na auto. Ten charakteryzuje się lepszymi warunkami współpracy, jest tańszy, a dodatkowe zabezpieczenie w postaci pojazdu sprawia, że kredytobiorca może liczyć na dodatkowe, korzystne bonusy. Cel zobowiązania kredytowego pozytywnie wpływa na zdolność kredytową, kredytobiorca staje się też od razu jedynym właścicielem pojazdu i może nim swobodnie dysponować. Tak samo jest w przypadku kredytu na dowolny cel, natomiast ten może być udzielony z nieco wyższym oprocentowaniem, przez co klient musi ponieść finalnie wyższe koszty.

Warto też omówić leasing samochodowy. To opcja dla firm. Korzyścią jest fakt, iż raty leasingowe można w części wrzucać w koszty prowadzonej działalności. Minusem jest jednak brak prawa własności w zakresie auta. Umowa przewiduje jedynie jego użyczenie, przez co samochodem nie można swobodnie dysponować. Nie można go wynajmować ani sprzedać w razie potrzeby. Wraz z ostatnią ratą leasingową można pojazd wykupić za dodatkową opłatą.

Jak widać, kredyt na auto jest najlepszą możliwością, by móc cieszyć się pojazdem mechanicznym szybko, bez zbędnych formalności i na najlepszych warunkach. Tego rodzaju zobowiązanie celowe oferuje dzisiaj większość instytucji bankowych, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest porównać co najmniej kilka konkurencyjnych propozycji.

Niech perfumy sprawiają ci radość

0
Niech perfumy sprawiają ci radość

Niech za każdym razem perfumy sprawiają ci radość, a przy tym dodatkowo pozwolą na zaprezentowanie takiej nuty zapachowej, która dotrze też do innych osób.

Oczywiście takie założenie wykorzystania perfum, jest nie tylko kwestią na jaką warto spojrzeć z niezbędnej perspektywy, ale też przez adekwatny do tego pryzmat, dodatkowo dotyczy wielu z nas. Pewnie, że perfumy to nie tylko coś co nas wyróżnia, ale też przedstawia czy nawet sprawia, że wraz z nimi czujemy się dobrze w momencie gdy czujemy ich aromat oraz zapach. Dlatego jak najbardziej zawsze posiadanie satysfakcji z ich stosowania, jest czymś do czego powinniśmy a raczej należy dążyć i można powiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie aby nam się to udało. Pamiętajmy aby nie popełniać podobnych błędów, tym samym mieć własne zdanie o danych perfumach czy nutach zapachowych jakie są nam najbardziej bliskie. Z drugiej jednak strony też dążyć do poznania nowych, odkrywać je wtedy gdy przychodzi na to pewien czas, zwłaszcza gdy pragniemy pozyskać jakiekolwiek perfumy. Wtedy postarajmy się nie tylko wzbudzić zainteresowanie tymi, jakie są nam nieznane, ale też podążać w kierunku inspiracji uznanych oraz renomowanych na całym świecie ich zwłaszcza francuskich producentów. Dużym atutem gdy idzie o wymienione oryginalne perfumy, są ich równie wartościowe zamienniki, jakie też mają ogromną rzeszę zwolenników, jacy są do nich co zrozumiałe przekonani.

Nie jesteś przekonany, co do stosowania zamienników oryginalnych perfum?

Nie miałeś jeszcze możliwości wykorzystania zamienników oryginalnych perfum? Właśnie takich aktualnie nie tylko poszukujesz, ale też pragniesz uzyskać wsparcie przy ich ewentualnym wyborze? Zajrzyj więc pod adres naomi campbell perfumy, który jest idealną metodą na to, by nie tylko poznać renomowany sklep z zamiennikami oryginalnych perfum, ale też do skorzystania z jego oferty. Poznaj więc poszczególne zamienniki oryginalnych perfum, niech nie zdziwi ciebie możliwość ich pozyskania w atrakcyjnej cenie czy uzyskania pomocy w ich wyborze.

Czynniki wpływające na kursy akcji giełdowych

0
Czynniki wpływające na kursy akcji giełdowych

Czynniki wpływające na kursy akcji giełdowych są różnorodne i zależne od różnych zjawisk w przestrzeni społeczno-ekonomicznej. Należy zacząć, że kurs akcji na giełdzie to inaczej cena akcji. Zależy on od tego za ile ich obecni właściciele gotowi są sprzedać swoje akcje na giełdzie i od tego za ile chcieli by je nabyć inwestorzy, tak aby było to dla nich opłacalne – umożliwiło osiągnięcie zysku. Każda transakcja na giełdzie ma wpływ na kształtowanie się kursu akcji w czasie danej sesji giełdowej, jednak jest on podatny na zmiany.

Jak postępować z dokumentami poufnymi?

0
Jak postępować z dokumentami poufnymi

Dokumenty poufne to wszelkie materiały niejawne, utrwalone zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej na nośnikach danych: faktury, księgi, akta, zdjęcia, skany, mapy, wykresy, pliki audio i video. Zawierają dane stanowiące tajemnicę, która wymaga skrupulatnej ochrony przed ujawnieniem, ponieważ oznaczałoby to szkodę dla państwa, przedsiębiorstwa lub obywatela. Z tego powodu przechowywanie, archiwizowanie, a potem utylizacja dokumentów niejawnych to zadania podlegające restrykcyjnym regułom. Dokumentacja poufna nie może być udostępniona dowolnej osobie. Nie można także dopuścić, by materiały poufne trafiły na wysypisko, gdy przestaną być potrzebne. O czym koniecznie trzeba pamiętać, gdy w naszych rękach znajdą się dokumenty poufne?

Prawidłowe przechowywanie i niszczenie dokumentów poufnych – dlaczego są tak ważne?

Jesteśmy zobligowani chronić dokumenty niejawne, a zobowiązuje nas do tego przynajmniej kilka aktów prawnych  związanych z RODO, ustawą o ochronie danych osobowych i ustawą o ochronie informacji niejawnych na czele. Niewłaściwe postępowanie z dokumentami poufnymi jest zatem naruszeniem prawa i może wiązać się z sankcjami, którym w tym przypadku nadano zresztą bardzo dotkliwy charakter. Za niezgodne z przepisami przechowywanie czy niszczenie dokumentów grożą wielomilionowe kary finansowe,  pozbawienia wolności czy przymusowe zawieszenie działalności, które może doprowadzić do upadku firmy. Wyciek danych może także skutkować zagrożeniami ze strony nieuczciwej konkurencji, utratą wiarygodności i dobrego wizerunku firmy.

Na czym polega ochrona dokumentów niejawnych?

Dokumenty niejawne muszą być chronione, co oznacza, że nadaje im się klauzulę tajności, a dostęp do nich jest ograniczony. Dokumenty poufne przechowuje się w specjalnych pomieszczeniach, w szafach pancernych zabezpieczonych zamkami, które uniemożliwiają dostęp do danych osobom niepowołanym. Materiały niejawne w formie cyfrowej wymagają dodatkowej ochrony narzędziami IT, np. poprzez szyfrowanie, oprogramowanie antywirusowe, backup w chmurze itp. Kiedy okres archiwizacji dokumentów poufnych mija, materiały niejawne trzeba poddać utylizacji i nie chodzi tu o poszatkowanie w biurowej niszczarce faktur, kosztorysów czy kwestionariuszy zawierających dane osobowe. Utylizacja dokumentów poufnych wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań. W praktyce niszczenie dokumentacji niejawnej zleca się specjalistycznym firmom zajmującym się profesjonalną utylizacją materiałów i danych poufnych.

Jak wygląda profesjonalna utylizacja dokumentów poufnych?

Niszczenie dokumentów powinno odbywać się w taki sposób, by zagwarantować nieodwracalne zniszczenie danych oraz ich pełną ochronę przez cały proces utylizacji. Stena Recycling, doświadczona firma w branży zarządzania odpadami w Polsce i Europie, świadcząca również usługi utylizacji dokumentów i nośników danych, wypracowała procedury niszczenia dokumentów, które uchodzą za wzorcowe i dobrze ilustrują to, jak powinna wyglądać fachowa utylizacja dokumentacji poufnej. Organizowany przez Stena Recycling odbiór i transport materiałów niejawnych odbywa się w zabezpieczonych i zaplombowanych pojemnikach oraz przystosowanych do tego celu pojazdach. Utylizacja dokumentacji przeprowadzana jest w certyfikowanej, zamkniętej i monitorowanej hali, a wszystkie wykorzystywane do niszczenia dokumentów i nośników urządzenia spełniają normy DIN 66399. Zlecający niszczenie materiałów poufnych może nadzorować każdy etap realizacji usługi, otrzymuje pełną dokumentację i certyfikaty potwierdzające zniszczenie dokumentów oraz może liczyć na wsparcie powołanego przez Stena Recycling pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych.

Wpływ marketingu internetowego na prowadzenie firmy

0
Wpływ marketingu internetowego na prowadzenie firmy

Funkcjonowanie współczesnej firmy na rynku nie zawsze jest proste i przyjemne. Przedsiębiorca ma do wykonania wiele zadań. Gdy firma chce się utrzymać na dobrej pozycji, musi wziąć pod uwagę różne nowoczesne narzędzia. Pomocny w jej wprowadzaniu i utrzymaniu na rynku może być marketing internetowy. Specjaliści SEO mający zarówno odpowiednią wiedzę, jak i doświadczenie mogą zaoferować różne sposoby na pozyskanie nowych klientów i utrzymaniu starych. W Internecie można prowadzić różne działania, między innymi służące maksymalizacji zysków i minimalizacji kosztów. Ważne jest znalezienie odpowiedniej grupy docelowej, wówczas takie działania są bardziej świadome, firma nie traci czasu na wysyłanie informacji do osób, które nigdy nie będą zainteresowane daną ofertą sprzedażową. Oferowanie towarów i usług może być całkiem proste dzięki Internetowi, wystarczy skorzystać z dobrej jakości narzędzi, odpowiednio dobranych do branży. Przemyślana strategia będzie pomocna nie tylko w czasie trwania kampanii, ale także jeszcze wiele miesięcy czy lat później.

Pomoc firm zajmujących się marketingiem internetowym

Długofalowe korzyści to coś na czym zależy każdemu przedsiębiorcy. Często trudno jest samemu zdecydować się na wprowadzenie strategii marketingowej, lepiej powierzyć do zadanie fachowcy. Firmy zajmujące się SEO bezproblemowo komunikują się z rynkiem, przygotowują skuteczny plan na szybkie wprowadzenie produktu, korzystają ze skutecznych metod, tanich i bezpiecznych. Marketing marketingowy opiera się na narzędziach niezbyt drogich, dlatego tak często jest brany pod uwagę przez współczesne firmy. Przed rozpoczęciem danej strategii zbiera się dokładny wywiad o rynku, analizuje potrzeby klientów i ich oczekiwania. Dużą wagę przykłada się do promowania takiego produktu w sieci. Robi się to w sposób fachowy, nienachalny. Do popularnych działań zalicza się: SEO, pozycjonowanie stron w Internecie, remarketing, reklamy w Google Ads, mailing, content marketing, profile na popularnych serwisach społecznościowych, współpracę z blogami. Dodatkowe informacje – blog o marketingu – znajdziesz tam więcej informacji dot. tych narzędzi.

Częsta recepta na długotrwały sukces

Większość współczesnych firm przestaje istnieć, dlatego że odpowiednio dobrze nie radzi sobie w Internecie. W dzisiejszych czasach większość biznesów przenosi się do sieci. Marketing internetowy wspiera te osoby, które chcą podążać za najnowszymi trendami, szanują potrzeby klientów, chcą poprawnie zadbać o swój status na rynku. Wywieranie pozytywnego wpływu na klientów to ważny punkt, nie bez znaczenia w czasie funkcjonowania firmy. Warto zastanowić się nad tematyką takiego przekazu internetowego. Internet jest bowiem taką przestrzenią, w której na długo pozostaną informacje. Współczesna firma korzystając z marketingu internetowego, nie musi obawiać się rosnącej konkurencji. Takie działania pozwalają na kreowanie dobrego wizerunku marki, wchodzenie w głębsze relacje ze swoimi klientami, prowadzenie statystyk. Minimalizują się także koszty, które trzeba wliczyć, gdy bierze się pod uwagę wprowadzanie kampanii reklamowej.

Wypożyczalnia samochodów – jak skutecznie wynająć auto?

0
Wypożyczalnia samochodów

We współczesnym świecie samochód to najważniejszy środek lokomocji. Dzięki niemu szybkie przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego nie stanowi żadnego problemu. Auto daje nie tylko komfort, ale także niezależność. Nie zawsze jednak możemy z niego skorzystać. Wówczas powinniśmy rozważyć wynajem auta. Dlaczego jest to opłacalne?

Wynajem aut – dlaczego jest lepszy od autobusu?

Każdy z nas podróżuje nawet kilka razy dziennie. Udajemy się do szkoły, sklepu, czy w odwiedziny do znajomych. Często korzystamy w takich sytuacjach z transportu publicznego. Rozwiązanie to pozostawia jednak wiele do życzenia. Rozkład jazdy często mija się z naszymi planami, przez co wydłuża się czas dojazdu czy powrotu. Dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup auta. Nie każdego jednak stać na taką inwestycję. Wówczas powinien rozważyć wynajem samochodu. Opcja ta staje się coraz bardziej popularna. Jest bowiem bardzo ekonomiczna i pozwala nam uniezależnić się od osób trzecich. Auto możemy wynająć na godzinę, tydzień, a nawet miesiąc. Długość współpracy zależy tak naprawdę od naszych potrzeb.

Wypożyczalnia samochodów – co warto o tym wiedzieć?

Z samochodem wiele rzeczy staje się prostsze. Wynajem sprawdzi się nie tylko, gdy nie mamy swojego pojazdu. Po to rozwiązanie możemy także sięgnąć, gdy odstawiamy nasze auto do warsztatu. Nie będziemy musieli wówczas nerwowo odliczać godzin do odbioru samochodu. Poza tym, wypożyczalnia samochodów sprawdzi się także podczas dłuższych podróży. Niektóre firmy oferują podstawienie pojazdu pod wskazany adres, co np. może nam pomóc w dotarciu do domu z lotniska czy dworca PKP. Takie usługi oferuje wiele wypożyczalni. Jedna z nich jest dostępna pod tym linkiem https://transtor.pl/wypozyczalnia-samochodow-bydgoszcz/. Wypożyczalnie samochodów oferują klientom także rozbudowaną flotę pojazdów. Znajdziemy wśród nich zarówno auta miejskie, jak i te bardziej luksusowe. Podpisując umowę warto zapytać o wszelkie dodatkowe opłaty. Uczciwi przedsiębiorcy będą nawiązywali współpracę na przejrzystych warunkach, informując klienta o wszelkich aspektach. Dzięki temu wynajem jest tak opłacalny.