Plac handlowy

0
plac targowy

Od stuleci miasta posiadają miejsce przeznaczone do handlu. Taki plac targowy mieścił się niegdyś w centrum miejscowości, z czasem w centrum dzielnic miast. Kupić na nich można było najróżniejsze towary, przywożone przez okolicznych wieśniaków (dzisiaj powiedzielibyśmy: rolników) oraz przez rozmaitych wędrownych handlarzy.

Plac handlowy był centrum życia społecznego i kulturalnego. To tutaj przekazywało się wieści, to tutaj grasowały rzezimieszki, tutaj można było spotkać mieszkańców całej okolicy. Przekazywaniem najnowszych wiadomości ze świata zajmowali się wszyscy wędrowcy, ale były również wyspecjalizowane trupy teatralne, przedstawiające w formie, można by rzec, kabaretowej, wydarzenia ze świata. Ważną postacią był także dziad proszalny. Dziad, choć nazwa jego może budzić śmiech, był szanowaną i ważną postacią w dawnej Polsce i nie tylko. Dziad wędrował od wsi do wsi i śpiewał pieśni, z których dowiadywano się o walecznych rycerzach, o dwórkach, o losach królewskich i dworskich. Dziad zastępował telewizję, gazety i radio, nic więc dziwnego, że był mile widzianym gościem na targu i we wsi.

Z tych dawnych targowisk wyewoluowały obecne centra handlowe i rynki, które najczęściej nie są już placem zastawionym straganami, a halami ze stoiskami. Jednym z takich miejsc jest Kompleks Handlowy Rybitwy w Krakowie, którego szeroką ofertę możemy poznać nie tylko spacerując po placu, lecz również wchodząc na ich stronę internetową khrybitwy.pl. Nabyć tam można produkty od 300 producentów, 200 przedsiębiorców, obiekt jest monitorowany całodobowo. Przewija się tam 1200 konsumentów dziennie. Miejsce to, o znaczącej powierzchni sprzedaży oferuje ogromny wybór produktów. Nabędziemy tam świeże owoce i warzywa (w tym największy wybór jabłek w Małopolsce). Kapusta, marchew i szczypior zwiastują nadejście wiosny. Cały rok można kupić banany i inne egzotyczne owoce. Jest też ogromny wybór bakalii.

Warto nadmienić, że Rybitwy to nie tylko artykuły spożywcze. Zakupimy tam także chemię gospodarczą, kosmetyki czy środki ochrony roślin.

Kupno baneru reklamowego

0
Kupno baneru reklamowego

Zastanawiasz się nad tym, gdzie zamówić banery reklamowe? Nie ma co ukrywać, że na rynku jest wiele firm proponujących banery. Czy wszystkie firmy są warte uwagi? Można pokusić się o stwierdzenie, że nie wszystkie. Wydaje się, że w każdej branży są lepsze i gorsze firmy. W ten sposób pojawia się pytanie, skąd wiadomo, gdzie opłaca się zamówić banery reklamowe?

Trudno odpowiedzieć na pytanie, gdzie opłaca się zamówić banery reklamowe. Na pewno jednak warto zwrócić uwagę na opinie. Niemniej jednak nie wolno zapominać, że zwracanie uwagi na opinie jest w pewien sposób ryzykowne. Mówiąc wprost — nigdy nie wiadomo, czy opinie odzwierciedlają to, co ma miejsce w rzeczywistości. Podsumowując sobie to wszystko — warto zwrócić uwagę na opinie, ale trzeba bardzo uważać podczas wyciągania wniosków. Bardzo łatwo można popełnić błąd.

Dobrze jeszcze podkreślić, że baner reklamowy wydaje się dość popularnym tematem (wystarczy zwrócić uwagę na to, ile banerów reklamowych jest wokół nas). Jaki z tego należy wyciągnąć wniosek? Sprawa przedstawia się tak, że opinii powinno być naprawdę sporo (tylko oczywiście nie wiadomo, ile opinii jest prawdziwych).

Zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje baner reklamowy? Można pokusić się o stwierdzenie, że banery reklamowe są w przeróżnych cenach. Zresztą każda branża ma to do siebie, że ceny są różne (wszędzie jest konkurencja). Niemniej jednak warto zadać sobie pytanie, czy cena jest tym, co ma największą wartość? Jeśli myślisz, że cena jest tym, co najważniejsze, popełniasz bardzo duży błąd. Cena nie może być najważniejsza, najważniejsze jest to, jaki skutek przyniesie baner reklamowy.

Ktoś może powiedzieć, że czasami jest taki, iż możliwości finansowe są w znaczący sposób ograniczone. To oczywiście prawda, ale nie zmienia to tego, co zostało już powiedziane. Pod żadnym pozorem nie można patrzeć tylko i wyłącznie na cenę. W takiej sytuacji nietrudno o popełnienie błędu (warto pamiętać, że coś taniego i złego to nic innego, jak po prostu bezsensowna strata pieniędzy).

Dzielnice Krakowa z potencjałem

0
Dzielnice Krakowa z potencjałem

Kraków przyciąga nowych mieszkańców miejscami pracy, placówkami edukacyjnymi oraz bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Z szybkim tempem rozwoju miasta związane jest tworzenie udogodnień dla jego mieszkańców.

Zalety Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE)

0
Zalety Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE)

IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne, umożliwia skuteczne oszczędzanie i gromadzenie kapitału na emeryturę. Podstawową zaletą Indywidualnego Konta Emerytalnego jest brak podatku od zysków kapitałowych, a także możliwość zdobycia sporych środków finansowych na jesień życia.

Ogłoszenia o przetargach – gdzie znaleźć najlepsze?

0
Ogłoszenia o przetargach - gdzie znaleźć najlepsze?

Wiele osób zastanawia się, gdzie szukać ogłoszeń o przetargach. Korzystanie z klasycznej wyszukiwarki internetowej często bywa problematyczne. Przede wszystkim nie możemy ustalić dokładnych parametrów wyszukiwania, więc możemy przeoczyć najkorzystniejsze oferty. Doskonałym rozwiązaniem jest serwis przetargowy oferent.com.pl, który już od kilkunastu lat cieszy się ogromną popularnością.

Dlaczego warto korzystać z stron tego typu? Przede wszystkim dlatego, że jest to szybkie i komfortowe. Nie musimy szukać ogłoszeń na własną rękę. Wszystkie zostały zebrane w jednym miejscu. Każdego dnia dodawane są nowe przetargi, a informacje o nich pozyskiwane są nie tylko z sieci, ale również tradycyjnych kanałów informacyjnych np. prasy. Właśnie dlatego mamy dostęp do ogłoszeń, których najprawdopodobniej nigdy byśmy nie znaleźli. Wyszukiwanie przetargów odbywa się w sposób intuicyjny, dzięki czemu nawet osoby niedoświadczone poradzą sobie z tym zadaniem. Panel użytkownika jest minimalistyczny i w pełni przystosowany do potrzeb nawet najbardziej wymagających osób. Możemy określić niemal każdy parametr, dzięki którym wyniki zostaną zawężone, a tym samym lepiej dopasowane do potrzeb.

Wyszukiwarka przetargów i zamówień publicznych daje nam dostęp do ofert z kilkudziesięciu różnorodnych branż m.in. automatyki, elektroniki, budownictwa, gastronomii, geodezji, reklamy, ślusarstwa, informatyki, transportu, usług społecznych, a także wielu innych. Niemal każda dziedzina podzielona jest na kategorie. Dla przykładu – budownictwo podzielone jest na m.in. ciepłownictwo; drogi, chodniki, place; mosty, wiadukty; obiekty sportowe, obiekty sanitarno-hydrauliczne, a także wiele innych. Ponadto można zapoznać się z archiwum postępowań i rozstrzygnięć, dzięki czemu pozyskamy wiedzę niezbędną do planowania aktywności w przetargach. Istnieje także możliwość skorzystania z rozbudowanych raportów i statystyk. Dziennie przybywa nawet kilka tysięcy przetargów z całej Polski, co jest imponującym wynikiem.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.oferent.com.pl.

Ryczałt ewidencjonowany – kto może z niego skorzystać?

0
Ryczałt ewidencjonowany - kto może z niego skorzystać?

Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi zdeklarować w Urzędzie Skarbowym formę opodatkowania, według której będzie się rozliczał. Do wyboru ma opodatkowanie na zasadach ogólnych, podatek liniowy, kartę podatkową lub ryczałt ewidencjonowany. W dalszej części artykułu przybliżymy zasady ryczałtu ewidencjonowanego.

E-sprawozdania Finansowe

0
E-sprawozdania Finansowe

E-sprawozdania Finansowe to sprawozdania finansowe wysyłane w formie elektronicznej do KRS. Podmioty zobowiązane do wysyłania sprawozdań finansowych do KRS, po 1 października 2018, będą mogły wysyłać je tylko w formie elektronicznej. Obowiązek wysyłania e-sprawozdań dotyczy jednostek wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego oraz podatników PIT prowadzących księgi rachunkowe i mających obowiązek sporządzania sprawozdania finansowego.

E-sprawozdania, wysyłane są w różne miejsca, w zależności od tego, jaki podmiot je wysyła.


Gdzie wysyłać e-sprawozdania finansowe?


1. Krajowy Rejestr Sądowy
Jednostki wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, wysyłają e-sprawozdania do Krajowego Rejestru Sądowego.

2. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
Osoby fizyczne będące podatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych PIT, przekazują e-sprawozdania Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

3. Urząd skarbowy
Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych CIT, niewpisani do rejestru przedsiębiorców KRS, wysyłają e-sprawozdania do właściwego urzędu skarbowego.


Kto i jak podpisuje e-sprawozdania.


E-sprawozdanie finansowe, powinno być podpisane przez osobę prowadzącą księgi rachunkowe i przez kierownika jednostki. W przypadku gdy jednostką kieruje organ wieloosobowy, każdy członek tego organu musi podpisać e-sprawozdanie. Można tego dokonać wyłącznie za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.


Program do e-sprawozdań


Ministerstwo Finansów udostępni program do wysyłania e-sprawozdań, ale tylko dla osób fizycznych będących podatnikami PIT. Pozostałe podmioty będą musiały skorzystać z innych rozwiązań. Jednym z dostępnych na rynku programów jest program
 e-Sprawozdania Finansowe firmy Hogart. Program Hogart e-Sprawozdania Finansowe to kompletna aplikacja pozwalająca na zaawansowaną kontrolę procesu generowania plików w formacie (XML) wraz z walidacją ładowania, przetwarzania i generowania danych. Hogart e-sprawozdania to także repozytorium wygenerowanych i przekazanych danych do kontroli wraz z możliwością ich ponownego przywołania, przeglądania, filtrowania i grupowania.

Firma Hogart od 25 lat tworzy programy przeznaczone dla firm, w szczególności dla działów finansowo – księgowych. Wśród produktów Hogart warto wymienić, pogram do masowej weryfikacji podatnika VAT – Hogart Czynny Podatnik, czy program do raportowania do Zintegrowanego Systemu Monitoringu Obrotu Produktami Leczniczymi. Więcej o programach stworzonych przez Hogart, można przeczytać na stronie firmowej: https://hba.hogart.com.pl.

ZAINWESTUJ W SWOJĄ FIRMĘ – WYBIERZ LEASING

0
ZAINWESTUJ W SWOJĄ FIRMĘ – WYBIERZ LEASING

Prowadząc własną firmę, często musimy liczyć się z kosztami inwestycyjnymi. Zazwyczaj wiążą się one z zakupem sprzętu, narzędzi, mebli, samochodów i maszyn. Można zdecydować się, oczywiście, na zakup za gotówkę, jednak leasing niejednokrotnie może okazać się znacznie lepszym wyborem.

JAKIEGO TYPU POJAZDU POTRZEBUJESZ?

Najłatwiej jest uzyskać leasing na nowe pojazdy. Grono firm decyduje się również na opłacenie tych używanych, pod warunkiem, że nie mają zbyt dużego przebiegu, są względnie młode oraz są sprawne technicznie. W leasing możemy wziąć nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze, ciężarowe, maszyny budowlane, rolnicze, a nawet przemysłowe. Posiadają jednak one różną maksymalną wysokość rat, np. auto ciężarowe możemy rozłożyć na 36 rat, ale w przypadku maszyny budowlanej okres ten może wynosić już jedynie 24 miesiące.

SPRAWDŹ, CO WYPADNIE KORZYSTNIEJ

Możemy odwiedzić banki i firmy leasingowe osobiście. Uzyskamy wtedy gotowe oferty, na konkretne pojazdy. Później pozostanie jedynie usiąść i spokojnie przeanalizować możliwości. To dość czasochłonny proces. Okazuje się jednak, że wstępnej selekcji możemy dokonać, z zacisza własnego gabinetu, nie ruszając się zza biurka. Wystarczy, że wykorzystamy kalkulator raty leasingowej. To narzędzie oferowane przez najlepsze firmy leasingowe w Polsce. Wśród nich znajduje się CLS. Wchodząc na stronę, np. https://cls.pl/kalkulator/ przeniesiemy się bezpośrednio do narzędzia. Wystarczy tylko wybrać kategorię, do której przypisany będzie pojazd, który nas interesuje. Później kalkulator raty leasingu poprosi nas o podanie wartości, wyrażonej w kwotach netto oraz brutto pojazdu lub maszyny, którą chcemy nabyć. Następnie powinniśmy określić wysokość pierwszej wpłaty oraz liczbę rat. Po chwili uzyskamy informację na temat przewidywanych, miesięcznych opłat w przypadku kredytu i leasingu. To najprostsze porównanie.

Warto jednak pamiętać, że leasing samochodowy kalkulator to narzędzie, które pozwala nam w poznaniu orientacyjnych kosztów. Uzyskane wyniki nie są konkretną ofertą handlową. Nie zawierają również opłat z tytułu ubezpieczeń typu: OC, AC, NW. Dzięki temu narzędziu, możemy jednak dowiedzieć się, która opcja będzie dla nas bardziej opłacalna: kredyt bankowy czy leasing? Gdy już to ustalimy, możemy umówić się na spotkanie z przedstawicielem wybranej firmy, w celu poznania szczegółowej oferty.

Pożyczki dla zadłużonych

0
Pożyczki dla zadłużonych

Posiadasz jakiekolwiek zadłużenie, które uniemożliwia Ci wzięcie kredytu bankowego? Nic straconego! Masz możliwość uzyskania pożyczki dla zadłużonych. Bez względu na swoją sytuację finansową firmy pozabankowe przygotowują specjalne oferty dla osób posiadających jakiekolwiek niespłacone zobowiązania.

Sektory pozabankowe dają każdemu swojemu klientowi możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Nie skreślają przy tym tych osób, które posiadają zadłużenie. Choć banki w tym aspekcie mają konkretne wytyczne, firmy pożyczkowe dają także szansę każdemu, kto ma negatywny wpis w BIK lub KRD. Chcesz poznać więcej szczegółów? Zobacz, co oferuje https://salvusmoney.pl/.

Na czym polegają pożyczki dla zadłużonych?

Choć kwota przyznawanej pożyczki, wysokość rat, a także termin spłaty zawsze zależy od tego, jaką zdolność kredytową przedstawiamy, to instytucje pozabankowe przygotowują także oferty dla osób, które tej zdolności nie posiadają. Wymagają absolutnego minimum w kwestii formalności.

  1. Wypełnij wniosek, podając swoje podstawowe dane, które są wymagane w celu potwierdzenia Twojej tożsamości.
  2. Dane są weryfikowane przed firmę pozabankową.
  3. W sytuacji, gdy pożyczka zostaje Ci przyznana, zadzwoni do Ciebie pracownik firmy, by potwierdzić wszelkie szczegóły i umówić się na wypłatę gotówki.
  4. Pieniądze najszybciej, jak to możliwe, pojawią się na Twoim koncie bankowym.

Dlaczego warto starać się o pożyczkę dla zadłużonych?

Po pierwsze, formalności dotyczące uzyskania pożyczki odbywają się przez Internet. Oznacza to, że wszelkie wnioski możesz wypełnić bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, firmy nie wymagają wielu szczegółowych informacji. Nie musisz przedstawiać im zaświadczeń o zarobkach. Co więcej, mają one bardzo niską RRSO – równą nawet jedynie 50,59%. W instytucjach pozabankowych już przy pierwszej pożyczce możesz uzyskać nawet do 25000 zł. Bardzo istotną informacją jest także możliwość rozłożenia spłat nawet na 60 miesięcy, a co za tym idzie, raty będą naprawdę bardzo niskie. Jak już wcześniej wspominaliśmy, negatywna historia kredytowa nie przekreśla możliwości starania się o pożyczkę. I na koniec jeszcze jedna ważna informacja: decyzję o przyznaniu dodatkowej gotówki otrzymasz niemal natychmiastowo. Dzięki temu łatwo zaplanujesz swoje wydatki.

Jesteś zadłużony? Teraz i możesz starać się o pożyczkę!

Kłopoty finansowe spotykają wielu z nas. To jednak nie powód, by się poddać. Istnieje wiele ścieżek, które pomogą Ci wyjść z tego problemu. Jedną z nich są właśnie pożyczki dla zadłużonych. Składając wniosek nie musisz martwić się negatywnym wpisem w BIK, czy KRD. Instytucje pozabankowe nie będą wymagały od Ciebie zaświadczeń. Chcesz wiedzieć więcej na temat pożyczek i kredytów dla zadłużonych? Zajrzyj na: https://salvusmoney.pl/category/kredyt-konsolidacyjny-dla-zadluzonych/.

Ceny mieszkań w Warszawie w listopadzie 2018

0
Ceny mieszkań w Warszawie w listopadzie 2018

Warszawa to miasto, które cieszy się niesłabnąca popularnością wśród osób poszukujących mieszkanie.