Czym zajmuje się kancelaria podatkowa

Jak podejmować kluczowe decyzje dla losów przedsiębiorstwa? Jeśli zmiany w firmie są związane z kwestiami podatkowymi, to warto zasięgnąć w takiej sytuacji porady wyspecjalizowanej kancelarii, aby wszelkie działania przebiegały zgodne z prawem. Z poniższego tekstu dowiesz się, co musisz wiedzieć o kancelarii podatkowej.

Jakie usługi świadczy kancelaria podatkowa?

Bieżąca działalność firm często dotyka kwestii podatkowych. Błędy w tej materii mogą być bardzo niekorzystne, a ewentualny kontakt z urzędami podatkowymi może być kosztowny i wyczerpujący. Z tego względu kancelarie podatkowe zajmują się w imieniu klientów sprawami związanymi z VAT oraz podatkami CIT i PIT. Dotyczy to przede wszystkim przygotowywania wyliczeń, przeprowadzania audytów oraz kontroli. Poza tym kancelaria w razie konieczności będzie reprezentować firmę przed organami podatkowymi czy w postępowaniach sądowo-administracyjnych, jak również będzie uzyskiwać indywidualne interpretacje podatkowe. Wsparciem kancelarii mogą być objęte takie działania gospodarcze jak akwizycja, podział firmy czy restrukturyzacja.

Ponadto kancelaria może na wniosek klienta sporządzać różnego rodzaju umowy o współpracę, regulaminy czy statuty. Doradztwo kancelarii takiej jak WZ Partners obejmuje wykorzystywanie ulg podatkowych (m.in. IP Box i czy ulgi na badania i rozwój). Faktyczny zakres usług zależy jednak od potrzeb przedsiębiorstwa.

Kancelaria podatkowa to nie tylko doradztwo

W WZ Partners zajmujemy się wspieraniem firm nie tylko w kontekście skomplikowanych przepisów podatkowych. Oferujemy ponadto takie usługi jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, czy przejęcie działań HR&Payroll. Proponujemy w związku z tym kompleksową obsługę najważniejszych kwestii organizacyjnych w przedsiębiorstwie w ramach jednej umowy.

Dlaczego warto podjąć tego typu współpracę? Optymalizacja kosztów prowadzenia firmy to niezwykle istotne zagadnienie. Przedsiębiorstwo musi pogodzić dwa aspekty. Po pierwsze, sprawne działanie w polskim porządku prawnym nie jest łatwe, a w związku z tym kosztowne. Po drugie, bez wiedzy i kompetencji w zakresie podatków czy działań kadrowo-płacowych zwyczajnie nie da się efektywnie prowadzić firmy. Tworzenie własnej komórki księgowości czy HR to domena dużych organizacji, które są w stanie ponieść ich koszty. Dla mniejszych firm lepszym rozwiązaniem jest outsourcing. To tańsza i zdecydowanie mniej czasochłonna alternatywa do wdrożenia. Firma nie musi organizować miejsc pracy, szkolić i zatrudniać pracowników – wszystkie te obowiązki są po stronie kancelarii podatkowej.

Jeśli Twoja firma poszukuje wiarygodnego partnera, który nie tylko wspomoże firmę doradztwem w sprawach podatkowych, ale także m.in. w zakresie HR&Payroll, to warto skontaktować się z WZ Partners. Jesteśmy kancelarią podatkową z wieloma kompetencjami, które pomogą Twojej firmie w osiągnięciu sukcesu i sprawnym funkcjonowaniu na co dzień. Mamy doświadczenie we współpracy z różnorodnymi branżami i przedsiębiorstwami o zróżnicowanej wielkości – od sektora MŚP po międzynarodowe grupy kapitałowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ