Doceniasz nowoczesną bankowość? Przy wyborze rachunku weź to pod uwagę

17,2 mln – tyle wyniosła liczba aktywnych użytkowników bankowości internetowej na koniec czwartego kwartału 2018 roku. Ponad połowa korzystała z serwisów transakcyjnych swoich banków za pomocą urządzeń mobilnych i dedykowanych aplikacji. Nie wyobrażasz sobie bankowania bez nowoczesnych technologii? Sprawdź, jak wybrać idealny ROR.

Rozwój nowoczesnych technologii i wszechobecna cyfryzacja sprawiają, że bankowanie przez Internet i telefon stają się coraz bardziej popularne. W IV kwartale 2018 roku liczba umów bankowości internetowej wśród indywidualnych klientów banków po raz pierwszy przekroczyła 38 mln!

Wygodne bankowanie przez Internet i telefon

Coraz więcej klientów docenia pozytywy, jakie niesie za sobą elektroniczne bankowanie. W dzisiejszych czasach, kiedy każda minuta jest na wagę złota, możliwość zrobienia przelewu w drodze do pracy, założenia lokaty w przerwie na kawę czy wysłania przelewu ekspresowego, który będzie na koncie odbiorcy w ciągu kilku sekund, stają się niezwykle cenne. Chcesz w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnego konta? Wybierz ROR z dostępem do dodatkowych, innowacyjnych funkcjonalności.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesne konto bankowe?

Chcesz bankować wygodnie i komfortowo? Wybierz konto:

 • z dostępem do aplikacji mobilnej. Korzystając z aplikacji, zrobisz przelew, złożysz wniosek o kredyt i założysz lokatę w ciągu kilku minut. W dowolnym miejscu, o dowolnej porze, niezależnie od godzin pracy oddziałów bankowych;
 • umożliwiające realizację płatności BLIK. Dzięki niemu zapłacisz za zakupy i usługi, wykonasz przelew, a nawet wypłacisz pieniądze z bankomatu przy pomocy 6-cyfrowego kodu generowanego w smartfonie. Bez konieczności używania karty płatniczej. Wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej;
 • zapewniające dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych depozytów. Współczesne konto powinno wspierać dobre nawyki finansowe. Ponadprzeciętne odsetki okażą się skuteczną motywacją, by wreszcie zacząć oszczędzać;
 • z linią debetową. Nieplanowane wydatki zdarzają się z reguły w najmniej odpowiednich momentach. Jeśli nie masz poduszki finansowej, linia debetowa zapewni szybki i wygodny dostęp do dodatkowego kapitału. Dzięki linii pieniądze będą na wyciągnięcie ręki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;
 • oferujące dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej i technicznej. Wsparcie banku w przypadku choroby dziecka, awarii sprzętu czy włamania? Zdecydowanie tak. Niektóre banki oferują swoim klientom atrakcyjne pakiety assistance, zapewniające pomoc w sytuacjach losowych.

Nowoczesne konto bankowe a koszty

Czy nowoczesne konto bankowe musi być drogie? Czy ceną wygody muszą być wyższe opłaty? Na szczęście nie! Dobre konto bankowe może (a nawet powinno) być tanie. Ważnym kryterium wyboru ROR-u winny być więc nie tylko nowoczesne funkcjonalności, ale również koszty. Analizując parametry konta, zwróć uwagę na opłaty za podstawowe operacje:

 • prowadzenie konta,
 • przelewy przez Internet,
 • obsługę karty debetowej i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów,
 • realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Sprawdź również, ile zapłacisz za te dodatkowe, które regularnie wykonujesz:

 • przelewy ekspresowe,
 • przelewy SEPA,
 • wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą,
 • wpłaty we wpłatomatach,
 • przelewy na adres e-mail i numer telefonu.

Często zdarza się (zwłaszcza w przypadku kont z szerokim zakresem usług dodatkowych), że warunkiem braku opłat jest konieczność spełnienia określonych wymagań banku. Czy warto skorzystać z takiej oferty? Wybór konta warunkowo bezpłatnego okaże się zasadny wyłącznie wtedy, jeśli spełnisz wskazane przez bank wymogi zupełnie bez wysiłku. Pracodawca przelewa Twoje wynagrodzenie na konto? Utrzymanie salda w określonej wysokości nie będzie dla Ciebie problemem. Za zakupy płacisz kartą? Wymóg w postaci wykonania kilku transakcji bezgotówkowych w miesiącu będzie „bułką z masłem”. Jeśli spełnienie warunków braku opłat będzie się wiązać z wysiłkiem, bardzo prawdopodobne jest, że prędzej czy później Twoja motywacja spadnie. Przyzwyczajony do konta, zrezygnujesz ze starań, a bank… naliczy dodatkowe opłaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ