Franczyza

Nie jest łatwo zaczynać od zera w biznesie. Nie dość, że potrzebny jest duży wkład finansowy, to jeszcze nie mamy żadnej gwarancji, że nasza strategia się sprawdzi i przyniesie nam zyski. Dlatego właśnie franczyza dla wielu osób wydaje się być bardzo kuszącym konceptem. Korzystamy z modelu biznesowego, który wcześniej już się sprawdził, działamy pod szyldem rozpoznawalnej marki i mamy wsparcie sieci franczyzowej. Brzmi to zachęcająco, jednak należy pamiętać, że nie ma inwestycji bez ryzyka. Nawet w tak pewnym przedsięwzięciu jak franczyza, mogą czyhać pewne pułapki. Zanim więc się zdecydujesz, poznaj wady i zalety przystąpienia do sieci partnerskiej.

Franczyza – dlaczego warto?

Franczyza to bardzo dobry pomysł na biznes dla osób, które lubią się uczyć. Ogromną zaletą współpracy z siecią franczyzową są szkolenia, podczas których poznasz branżę, tajniki prowadzenia własnej działalności oraz unikalne know how. Często możesz liczyć też na szkolenia sprzedażowe oraz naukę zarządzania zespołem. Sprawdź też czego możesz nauczyć się podejmując współpracę z franczyzodawcą w branży farmaceutycznej https://allebiznes.pl/category/franczyza/apteki-i-artykuly-zdrowotne/. Oprócz tego, franczyzodawca będzie wspierał Cię na różnych polach. Może na przykład znaleźć dla Ciebie lokal w dobrym miejscu albo pomóc w rekrutacji pracowników. Być może także zostanie Ci przydzielony opiekun, który będzie regularnie odwiedzał Twoją placówkę i pomagał podejmować ważne decyzje.

Franczyza – na co uważać?

Problem ze wsparciem od franczyzodawcy zaczyna się wtedy, kiedy pomoc zamienia się w kontrolę. Nie da się ukryć, że niekiedy wytyczne od sieci franczyzowej nie są jedynie sugestiami, a zobowiązanie się do ich realizacji to warunek konieczny współpracy. Musisz więc liczyć się z tym, że decydując się na franczyzę, nie wszystko możesz robić po swojemu. Czasem będziesz musiał nawet wystawę sklepową dostosować do odgórnych ustaleń. Dotyczy to np. sklepów z zabawkami, o których więcej przeczytasz tutaj https://allebiznes.pl/category/franczyza/artykuly-dzieciece/. Pamiętaj też, że nie każdy franczyzodawca zapewnia wyłączność terytorialną. W związku z tym może się okazać, że Twoją konkurencją będą inni partnerzy sieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ