jaka dziecięca gra planszowa?

Gry planszowe, to świetna zabawa dla całej rodziny. Pomagają dziecku nauczyć się nowych umiejętności, przestrzegania zasad i postępowania zgodnie z nimi. Jest to idealne rozwiązanie na połączenie nauki i zabawy.

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Jak już wiadomo gry planszowe pomagają rozwijać umysł dziecka. Udając się do sklepu po zakup odpowiedniej gry planszowej dla malucha, niejeden rodzic ma problem z zakupem, wybór jest tak ogromny. Gry planszowe różnią się między sobą tematyką, formułą, poziomem trudności oraz zagadnieniami. Do największych zalet gier planszowych należą:

  • edukacja – każda gra planszowa ma inną tematykę. To właśnie od niej zależy czego nauczy się maluch. Tematyka gier może dotyczyć najróżniejszych dziedzin nauki.
  • rozwój – to ważny punkt w przypadku najmłodszych dzieci. Kluczowa jest możliwość rozwijania umiejętności. Mowa tutaj o refleksie, koordynacji ruchowej, czy myśleniu przestrzennym.
  • wartości społeczne – dzięki grze w gry planszowe dziecko ma szanse pokonać barierę społeczną. Gry planszowa bardzo często są wykorzystywane podczas terapii u maluchów.
  • rozrywka – gry planszowe są niezwykle ciekawe, sprawiają, że można spędzić miło czas w towarzystwie rodziny lub znajomych.

Gry planszowe dla dzieci

Skąd wiedzieć, czy dana gra planszowa odpowiada dziecku?

Aby dowiedzieć się, czy dana gra planszowa będzie odpowiednia dla naszej pociechy, najlepiej jest sprawdzić oznaczenie, które znajduje się na opakowaniu z grą. Każda gra znajdująca się w sklepie ma informacje o niepożądanych treściach zawartych w danej grze. Dzięki informacji dla osób w jakim wieku jest przeznaczona gra, wiemy czy będzie ona odpowiednia dla naszego dziecka.

Jest jeszcze druga metoda. Należy wziąć pod uwagę stopień trudności gry. Jak to zrobić? Im więcej elementów do zapamiętania ma dana gra, tym ma więcej warunków przechodzenia na kolejne stopnie trudności. Wtedy wiemy, że taka gra jest przeznaczona dla starszego dziecka. Szczególną uwagę zwróćmy również na zasady gry, muszą być jasne, żeby dziecko było w stanie je zrozumieć.

Przeczytaj też: http://www.360money.pl/gry-logiczne-dla-dzieci-ktore-warto-znac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ