Pożyczka na raty w 15 minut

Pożyczka pozabankowa zyskuje coraz więcej zwolenników wśród Polaków. Automatyzacja procesu pożyczkowego, minimum formalności oraz możliwość wysłania wniosku online sprawiają, że pieniądze na koncie klienta mogą pojawić się bardzo szybko. Niekiedy wszystko trwa zaledwie kilkanaście minut. Jak to możliwe?

Polacy pożyczają dużo. Korzystają nie tylko z kredytów bankowych, ale również z oferty sektora pozabankowego. Niestety, nieprzemyślane i nierozsądne pożyczanie kończy się systematycznie rosnącym zadłużeniem naszych rodaków. Z danych BIG InfoMonitor wynika, że łączna kwota zaległych zobowiązań polskich kredytobiorców na koniec czerwca 2019 roku wyniosła ponad 76 mld zł. Tylko od końca pierwszego kwartału ubiegłego roku wysokość zadłużenia wzrosła o 636 mln zł. Kwota zaległych należności zwiększyła się do 35,4 mld zł.

Pocieszające jest to, że zadłużenie naszych rodaków nie rośnie szybko. Tylko o niecały 1% wzrosła średnia suma należności przypadająca na jedną osobę – na koniec czerwca 2019 roku osiągnęła wartość 27 413 zł.

Wśród pożyczkobiorców przeważają mężczyźni, stanowią oni 61,5% wszystkich osób spłacających wierzytelności. Dodatkowo mają oni więcej zaległości niż panie. Wiele pożyczek jest zaciąganych na rynku pozabankowym, gdzie pieniądze można pożyczyć online.

– Pożyczki dostępne przez Internet charakteryzują się łatwą dostępnością, wygodą oraz możliwością błyskawicznego uzyskania gotówki, nawet w 15 minut. Dotyczy to już nie tylko chwilówek, ale również pożyczek na raty, które stały się ostatnio bardzo popularne – wyjaśnia ekspert Aasa Polska – Tak krótki czas weryfikacji klienta i sprawdzenia jego zdolności kredytowej wiąże się z uproszczonymi procedurami, możliwością przeprowadzenia formalności online i wykorzystaniem nowoczesnych metod weryfikacji. Dodatkowo instytucje pozabankowe nie wymagają tak dużej ilości dokumentów, jakie trzeba przedstawić w banku, starając się o kredyt. Wielu pożyczkodawców udziela pożyczek na dowód osobisty – podkreśla ekspert.

Warunki otrzymania szybkiej pożyczki na raty

Szybka pożyczka na raty jest możliwa, ale tylko w przypadku, gdy klient spełni wszystkie wymagania pożyczkodawcy. Pierwszym z nich jest poprawne wypełnienie wniosku i wpisanie w nim zgodnych z prawdą informacji. Potrzebne są dane z dowodu osobistego i informacje na temat osiąganego dochodu.

Trzeba również spełnić dodatkowe wymagania instytucji pożyczkowej. Pierwszym z nich jest wiek pożyczkobiorcy. Większość pożyczkodawców udziela pożyczek osobom w wieku od 21 do 75 lat, chociaż zdarzają się również firmy, które obniżają granicę wieku do 18 lat. Kolejnym ważnym do spełnienia punktem jest polskie obywatelstwo i zamieszkanie na terenie kraju.

Każdy pożyczkobiorca wnioskujący o pożyczkę online musi posiadać ważny dowód osobisty, adres e-mail, numer telefonu oraz konto w banku. Te dane są niezbędne do udzielenia zobowiązania. Dowód osobisty jest potrzebny do potwierdzenia zgodności danych klienta, numer telefonu i adres e-mail – do kontaktu, a numer rachunku – do przelania gotówki z pożyczki i do przelewu weryfikacyjnego.

W formularzu wnioskujący o pożyczkę musi także określić źródło i wysokość dochodu. Czasami instytucje pozabankowe wymagają dokumentu potwierdzającego te informacje. Może to być umowa o pracę, odcinek renty/emerytury lub kilkumiesięczny wyciąg z konta bankowego. Warto sprawdzić wniosek przed wysłaniem, ponieważ błędy i pomyłki mogą wydłużyć oczekiwanie na decyzję pożyczkową.

Szybkie rozpatrzenie wniosku – kiedy jest możliwe?

W sytuacji, gdy potrzebujemy gotówki natychmiast, szukamy rozwiązania, które pozwoli nam otrzymać finansowanie nawet w kilkanaście minut. Taka opcja jest możliwa wyłącznie w pożyczkach dostępnych przez Internet. Jest to związane z faktem, że wszystkie formalności załatwiamy online za pomocą komputera, tabletu lub telefonu. To bardzo przyspiesza procedurę. Nawet nie musimy wychodzić z domu, a dokumenty możemy przesłać w formie skanu (czasami wystarczy sam dowód osobisty).

Zakładając, że spełniamy wymagania instytucji pożyczkowej, dobrze wypełniliśmy wniosek, wysłaliśmy potrzebną dokumentację i pozytywnie przeszliśmy ewentualną rozmowę z konsultantem, istnieje prawdopodobieństwo, że otrzymamy szybką pożyczkę. Jednak musimy wziąć pod uwagę szereg sytuacji, które mogą przedłużyć czas oczekiwania na gotówkę. Jednym z nich są błędy w formularzu, może nie zgadzać się numer PESEL lub adres. Wtedy pożyczkodawca musi taką sytuację wyjaśnić. Dodatkowo weryfikacja klienta będzie dłużej trwała, gdy instytucja pozabankowa będzie potrzebowała dokumentu potwierdzającego zatrudnienie i dochód. Wnioskujący może nie posiadać takiego zaświadczenia i będzie musiał zgłosić się po ten dokument do pracodawcy.

Na czas uzyskania pożyczki wpływa także moment przesłania formularza. Jeśli wniosek zostanie wysłany wieczorem, trzeba liczyć się z tym, że zostanie on rozpatrzony dopiero następnego dnia rano, podobnie jest w weekendy.

Ostatnią ważną kwestią jest przelew weryfikacyjny, który musi wykonać pożyczkobiorca na konto pożyczkodawcy. Ma on na celu potwierdzenie danych klienta. Instytucja pożyczkowa przesyła gotówkę dopiero po otrzymaniu przelewu weryfikacyjnego. Czas dokonania tej czynności jest zależny od banku, w którym pożyczkobiorca ma konto i jest trudny do określenia, dlatego może także wpłynąć na wydłużenie oczekiwania na otrzymanie środków z pożyczki.

Szybka pożyczka na raty to dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy szybko gotówki. Minimum formalności i możliwość załatwienia wszystkiego online przyspiesza uzyskanie finansowania. Jednak pamiętajmy, że rozpatrzenia wniosku i wpłynięcie środków na nasze konto jest zależne od wielu czynników i czasami może potrwać trochę dłużej niż kwadrans.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ