Szybkie pożyczki przez Internet bez Internetu?

Szybko, łatwo i bez zbędnych formalności – tak reklamuje się większość firm oferujących szybkie pożyczki przez Internet. Chwilówki online to rzeczywiście jeden z najszybszych sposobów na dodatkowy zastrzyk gotówki, ale co jeśli nie mamy dostępu do Internetu? Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek online, jeśli nie mamy możliwości złożenia wniosku w domowym zaciszu?

Offline? Niemożliwe!

Przyczyn bycia offline może być wiele – od zwykłej awarii, nietypowej sytuacji życiowej, po przedłużające się problemy finansowe. I chociaż dostęp do Internetu wydaje nam się dziś czymś tak oczywistym, że nie wyobrażamy sobie życia bez niego, może warto spróbować?

W końcu każdemu może przydarzyć się awaryjna sytuacja na wakacjach lub przedłużające się oczekiwanie na przelew, od którego zależy terminowe opłacenie wszystkich rachunków. Może być również tak, że brak gotówki zaskoczy nas w trakcie przeprowadzki, kiedy nie będziemy jeszcze mieć stałego dostępu do Internetu.

Najprostszy sposób na zdobycie dodatkowej gotówki to szybkie pożyczki przez Internet, ale kiedy brak pieniędzy pokrywa się z brakiem sieci, problemy zaczynają się nawarstwiać

Czy szybkie pożyczki przez Internet można brać wszędzie?

Wiele osób pomyśli zapewne, że rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – wystarczy udać się do najbliższej kawiarni lub centrum handlowego i skorzystać z tamtejszej sieci.

Ale czy na pewno?

Sięgając po szybkie pożyczki przez Internet udzielamy często wielu informacji, podajemy wrażliwe dane osobowe i finansowe. Robienie tego w miejscu publicznym, w otoczeniu osób postronnych lub choćby gdzieś, gdzie zwyczajnie ciężko się skupić, nie jest do końca bezpieczne.

Po pierwsze, bardzo łatwo się wówczas pomylić, a podanie firmie pożyczkowej błędnych danych, w najlepszym wypadku może poskutkować automatycznym odrzuceniem naszego wniosku.

Po drugie, jest to po prostu ryzykowne – w miejscach publicznych nigdy nie wiemy, kto stoi obok nas, ile może zobaczyć na ekranie naszego telefonu i jak może wykorzystać te informacje. Korzystając z usług finansowych online, zwłaszcza takich, jak szybkie pożyczki przez Internet, zawsze musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo naszych danych osobowych i dostępowych.

Brak dostępu do Internetu? To jeszcze nie koniec świata!

Poproś o pomoc znajomych lub rodzinę

Bezpieczne, zaciszne miejsce i komputer, na którym możesz bez obaw wpisywać swoje dane osobowe to najlepsze warunki do korzystania z wszelkich usług finansowych przez Internet. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz skorzystać ze swojego prywatnego komputera, poproś rodzinę lub znajomych, aby udostępnili Ci swój sprzęt. To najprostsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Znacznie lepsze, niż korzystanie z publicznej sieci w restauracji czy na dworcu.

Skorzystaj z biblioteki lub kafejki internetowej

Jeżeli nie możesz lub nie chcesz prosić o pomoc bliskich, rozejrzyj się za kafejką internetową. W wielu miastach ich funkcje przejęły miejskie biblioteki i mediateki, gdzie z Internetu można korzystać za darmo.

Jak bezpiecznie sięgać po szybkie pożyczki przez Internet?

  • Upewnij się, że nikt nie widzi Twojego ekranu
  • Włącz tryb prywatny w przeglądarce
  • Zwróć uwagę, czy przeglądarka nie proponuje Ci automatycznego zapamiętania haseł i danych dostępowych – jeżeli tak, odrzuć tę opcję

Korzystając z bezpiecznych sieci i przestrzegając tych trzech prostych zasad możesz swobodnie logować się na strony firm oferujących szybkie pożyczki przez Internet i szukać najlepszej oferty dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ