Jak działa pożyczka pod zastaw?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? W takim przypadku do dyspozycji masz szeroką gamę ofert w bankach oraz w firmach pozabankowych. Wśród nich znajdziesz również pożyczki pod zastaw. Jak działają tego typu pożyczki i kiedy warto się na nie zdecydować?

Pożyczki bankowe i pozabankowe, w tym pożyczki społecznościowe udzielane są tym osobom, które spełniają określone wymagania. Wśród nich znajduje się również wypłacalność, która zależy od zdolności kredytowej. Jeżeli jesteśmy godnym zaufania pożyczkobiorcą, to możemy liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe.

Wtedy, gdy chodzi o większe sumy, bardzo często stosuje się zastaw. Polega ona na zastawieniu ruchomości lub nieruchomości, która jest wówczas zabezpieczeniem spłaty zadłużenia. Wtedy, gdy pożyczkobiorca nie spłaci długu, wtedy pożyczkodawca przejmuje przedmiot zastawu. Wobec tego trzeba uważać, aby nie stracić ważnego dla nas mienia.

Gdzie można otrzymać pożyczkę pod zastaw?

Jak już wspomnieliśmy, pożyczki tego rodzaju są oferowane w różnych instytucjach. W przypadku banków mamy najczęściej do czynienia z pożyczkami hipotecznymi pod kupno mieszkania lub innej nieruchomości czy ich budowę. Z pożyczek pod zastaw także korzystają klienci biznesowi.

Można także otrzymać pozabankową pożyczkę pod zastaw. Przedmiotem zastawu może być nieruchomość – wtedy wysokość pożyczki uzależniona jest od wartości nieruchomości. Drugim rodzajem pożyczki tego typu jest pożyczka lombardowa, która polega na zdeponowaniu w lombardzie określonych ruchomości, na przykład biżuterii, zegarka, elektroniki. Pożyczkę tego rodzaju można wziąć też pod zastaw auta. Jeżeli chodzi o pożyczki społecznościowe, są one dość rzadko udzielane pod zastaw.

Co zamiast pożyczki pod zastaw?

Nie zawsze pożyczka pod zastaw jest jedynym rozwiązaniem. Na przykład wtedy, gdy potrzebujesz mniejszej sumy, może pomóc ci firma GetBucks.com, która oferuje pożyczki przez internet na dogodnych warunkach. Z GetBucks.com możesz szybko wspomóc swój domowy budżet. Warto też sprawdzać pożyczki społecznościowe, ale bez zastawu – nierzadko można trafić na dobre oferty on-line.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ