Jak grać na giełdzie?

Każdy z nas marzy o szybkim i łatwym sposobie na zarobienie dużej ilości pieniędzy. Istnieją bowiem sposoby na zarabianie bez konieczności wielogodzinnej pracy w pocie czoła. Ciekawą opcją ,która jednocześnie zyskuje coraz więcej chętnych, stała się gra na giełdzie. Bezpieczeństwo w każdym podejmowanym kroku jest sprawą pierwszorzędną, ale czasem trzeba zaryzykować, jeśli liczy się na większy zysk. Jak więc rozpocząć swoją przygodę tą formą zarobku i nie stracić na tym swojego kapitału?

Wprowadzenie do świata gry

Pierwszym krokiem będzie znalezienie najbardziej dla nas odpowiedniego domu maklerskiego. Aby dobrze wybrać, należy rozważyć parę istotnych kwest. Zakładając rachunek bankowy, sprawdź za pomocą platformy transakcyjnej, czy masz dostęp do wszystkich popularnych rynków oraz jaka funkcjonuje owa platforma. Bez sprawdzenia konkurencji, możemy przepuścić koło nosa wiele mniejszych stawek prowizji czy też opłat. Gra na giełdzie to nie zabawa, a podejmowanie wiele poważnych decyzji, których skutki odczujemy natychmiastowo. Dlatego bardzo ważne jest posiadanie wsparcia doświadczonego już eksperta, który w rzazie czego odpowie na trudne pytania. Taka opieka maklerska to jednak coś więcej, ponieważ możemy liczyć na codzienne rekomendacje i bieżące alerty rynkowe. Dodatkowo domy maklerskie zapewniają swoim klientom dostęp do najnowszej wiedzy poprze organizowanie spotkań i szkoleń, co daje klientowi szansę do rozwoju u wyłapywania okazji inwestycyjnych.

Podejmowanie decyzji

Grając na giełdzie, należy znać analizę techniczną oraz fundamentalną. Analiza techniczna polega na przejrzeniu wykresów spółek i wybraniu tych z trendem wzrostowym. Należy unikać mało płynnych spółek, których dzienny obrót to jedynie kilka tysięcy złotych. W takich przypadkach, nawet nasza trafna analiza może nie przynieść dużych zysków. Unikać też należy spółek, które mają w planie przedstawić lada moment raport z wynikami finansowymi. Może się wtedy niespodziewanie okazać, że dane zachwieją kursem akcji, co wpłynie na nasze zyski.

Analiza fundamentalna Zaleca wybieranie spółek o dobrej kondycji finansowej bez większych strat w ciągu 5 lat, które oferują znane i popularne produkty, a kapitał jest większy niż ewentualne zadłużenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ