w co zainwestowac

Każdy z nas marzy o posiadaniu dużego majątku bez wykańczającej pracy, ale niestety nie jest tak łatwo. Jeśli udało nam się zdobyć jakąś dodatkową gotówkę, to warto się zastanowić nad zainwestowaniem jej w coś konkretnego, co przyniesie nam dodatkowy zysk. Niskie odsetki z banku nie każdego zadowolą, ale nie każdy także jest gotowy na możliwość ryzyka.

W co inwestować?

Bardzo modne stały się ostatnio fundusze inwestycyjne, nieruchomości komercyjne oraz obligacje korporacyjne. Nie jest to niestety szczyt możliwości, który możemy osiągnąć na obecnym rynku inwestycyjnym. Nie wszystkie z nich wymagają dużego zaangażowania ze strony inwestorów. Takim powszechnym wyborem są inwestycje w dzieła sztuki, metale szlachetne czy przedmioty kolekcjonerskie. Zysk może być z tego większy bądź mniejszy, ale istnieją bardziej opłacalne inwestycje.
Dla osób, które oczekują konkretnych zysków sprawdzi się fundusz, ale trzeba się nastawić na ryzyko straty części zainwestowanych pieniędzy, więc warto wybrać inwestycję o odpowiednim dla siebie poziomie ewentualnego ryzyka. Normalną rzeczą jest, że notowania spółek raz rosną, a raz maleją, co powoduje wahania się oprocentowania. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie swoich pieniędzy, można wybrać takie fundusze, które mają pełną ochronę kapitału.

Porady dla początkujących

Przed zainwestowaniem naszych pieniędzy, należy dobrze zastanowić się nad obiektem naszych inwestycji. Podstawowym krokiem jest uważne czytanie umów przed złożeniem podpisu. Warto także pomyśleć nad podzieleniem swoich pieniędzy pomiędzy różne klasy aktywów i pomiędzy różnych dostawców instrumentów finansowych.
Można również pomnożyć swoje pieniądze bez pośredników finansowych, czyli na własną rękę. Jest to bardziej opłacalna opcja, ponieważ pozbawiona licznych i kosztownych opłat oraz prowizji. Jednak bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego, czyli niezbędnej wiedzy, lepiej nie porywać się na takie przedsięwzięcie. Każda inwestycja wymaga od nas pewnego wysiłku, więc warto najpierw zorientować się co piszczy na rynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ