Gdzie założyć swój pierwszy rachunek inwestycyjny

Jeśli podjąłeś już decyzję o inwestowaniu na giełdzie, w waluty lub inne instrumenty finansowe to musisz wybrać rachunek za pomocą którego będziesz dokonywać tych operacji. Trzy cenne wskazówki na co zwrócić uwagę podejmując tą decyzję, znajdziesz w tym artykule.

Globalny rynek i interesujące Ciebie produkty

Świat inwestowania to dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy różnego rodzaju walorów i produktów dostępnych na ponad stu różnych rynkach. Ten ogrom sprawia, iż wybór nie jest łatwy. Pomaga w tym każdemu inwestorowi opracowanie własnej strategii inwestycyjnej. Wybór tych produktów czy aktywów, jakie znamy rozumiemy i dokładnie przeanalizowaliśmy.

Dlatego gdy decydujemy się na rachunek do inwestycji sprawdźmy czy będziemy mieli na nim możliwość zrealizowania swojej strategii. Podstawową wiedzę o rodzajach rachunków do inwestowania przyniesie Tobie ten artykuł; warto żebyś z nim również zapoznał się.

Atrakcyjne stawki prowizyjne

Stawki prowizyjne i spread to podstawowe koszty prowadzenia rachunku inwestycyjnego. Na co warto w tym obszarze zwrócić uwagę ? Po pierwsze na to jak stawki w wybranej przez nas platformie mają się do średniej rynkowej. Powinniśmy więc przeanalizować co najmniej kilku różnych dostawców by wyrobić sobie opinię w tej materii.

Ważne też czy wraz z naszą obecnością na platformie nasze koszty mogą realnie spadać. W wybranych platformach, jak np. Saxo Banko to możliwe. Jak to działa, tutaj dowiesz się więcej, my zwracamy tylko uwagę, że to ważny czynnik przy wyborze platformy do prowadzenia rachunku inwestycyjnego.

Wsparcie ekspertów i dostępna narzędzia

Wybrana platforma do inwestowania nie powinna oferować jedynie możliwości prowadzenia samego rachunku. Powinno być to narzędzie, które wspiera nas wszechstronnie w całym procesie inwestowania. Wsparcie to możemy podzielić na dwie grupy: wiedza i narzędzia.

Wiedza to dostępność raportów, materiałów szkoleniowych czy też doradców z których pomocy możemy skorzystać. Wszystko to służy naszej edukacji, podnoszeniu wiedzy i dzięki temu podejmowaniu lepszych decyzji inwestycyjnych. To duża wartość dodana, jakiej warto szukać zakładając rachunek inwestycyjny.

Drugi obszar to narzędzie do analizy i zarządzania naszym portfelem. W większości to możliwości automatyzacji procesów zapewniające bezpieczeństwo i optymalizujące sam proces inwestycyjny. Dzięki nim, my jako inwestor możemy skupić się na tym co najważniejsze – na pozyskiwaniu wiedzy i analizie rynku. Platforma sama według naszych ustawień sprzeda określone aktywa w wybranym momencie rynku lub przy osiągnięciu określonej wartości. Pozwala to za równo szybko wyjść z inwestycji przy określonym poziome zysku jak i straty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ