Jak łatwo i szybko założyć konto w banku

Chcesz założyć konto w banku, ale nie wiesz jak zrobić to szybko i wygodnie? Poznaj sposoby na komfortowe i sprawne założenie konta osobistego.

Konto osobiste

Konto osobiste to najbardziej podstawowa i najczęściej wykorzystywana usługa bankowa, która gwarantuje wiele udogodnień, jak choćby transakcje bezgotówkowe. Konto bankowe pozwala również na zaciągnięcie kredytu lub otwarcie lokaty na korzystniejszych warunkach. Obecnie oferta kont osobistych jest bardzo szeroka, dzięki czemu masz naprawdę sporo propozycji do wyboru. Oczywiście wybierając konto osobiste należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które decydują o faktycznych walorach ROR-u (czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego). Warto także wybierać produkty banków o wysokiej renomie i długiej historii, które jednocześnie śmiało wyznaczają nowe trendy na rynku usług finansowych. W ostatnich latach otwarcie konta osobistego stało się prostsze niż kiedykolwiek.

W jaki sposób złożyć wniosek o założenie konta osobistego?

Jeżeli masz już za sobą dość długi proces wyboru konta bankowego i wiesz, jaka oferta jest dla ciebie najlepsza, pozostaje już tylko złożyć stosowne dokumenty i założyć konto. Jeszcze do niedawna najpopularniejszą i najczęściej wykorzystywaną drogą była po prostu wizyta w placówce banku. Dzięki temu może twarzą w twarz porozmawiać z doradcą, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wypełnieniu dokumentów. Z drugiej strony to jednak dość czasochłonne, dlatego też coraz więcej osób zakłada konto online.

Możesz to zrobić zarówno za pomocą dedykowanej aplikacji, jak i strony www. Oczywiście sama procedura założenia konta poprzez sieć może nieco się różnić zależnie od banku, pewne elementy są natomiast niezmienne. Zazwyczaj należy rozpocząć od znalezienie opcji „załóż konto”, „otwórz konto”, „złóż wniosek” itp., następnie niezbędne jest uzupełnienie danych osobistych. Czasami zaleca się zaznaczenie dodatkowych wariantów, jak np. sposób, w jaki zamierzasz korzystać z konta indywidualnego. Dzięki temu bank w przyszłości lepiej dopasuje ofertę do twoich potrzeb.

Jednym z ważniejszych elementów podczas zakładania konta online jest decyzja, w jaki sposób zawrzesz umowę z bankiem. Najczęściej dostępne opcje to;

  • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera,
  • podpisanie umowy w wybranej placówce banku,
  • weryfikacja w czasie rozmowy wideo z doradcą banku,
  • wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego konta.

W praktyce zazwyczaj większość klientów decyduje się na pierwszy wariant. Choć nieco wydłuża on całą procedurę, to jednak jest też niezwykle wygodny, eliminując kolejną wizytę w placówce banku. Co ciekawe, w niektórych bankach możliwe jest także założenie konta osobistego podczas rozmowy wideo. Opcja ta z pewnością sukcesywnie będzie pojawiała się w kolejnych instytucjach.

Jeśli chcesz założyć konto, możesz to zrobić nawet w kilka chwil – wszystko dzięki nowoczesnym i skutecznym technologiom. Sprawdź aktualną ofertę kont bankowych i wybierz wariant dostosowany do swoich potrzeb, by cieszyć się transakcjami bezgotówkowymi i wieloma innymi udogodnieniami każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ