Jak oszczędzać na emeryturę

Emerytura wydaje się młodym ludziom czymś bardzo odległym, czym raczej nie zawracają sobie głowy, a szkoda, ponieważ już dzisiaj warto się tym zainteresować, aby w przyszłości móc spać spokojnie. Dla wielu jednak temat oszczędzania jest mało znany, ponieważ wolą oni konsumować ile wlezie, żyjąc tu i teraz. Taką postawę prezentuje naprawdę spora część społeczeństwa. Wolą trwonić pieniądze na ulotne przyjemności i brać kolejny kredyt, byle tylko mieć nowszy samochód czy jakiś gadżet, a nie zastanawiają się nawet z czego będą żyć, jak nadejdzie okres starości. Może myślą, że w ogóle nie dożyją do własnej emerytury? Każdy chce przecież żyć jak najdłużej, więc warto już dzisiaj wziąć sprawy w swoje ręce.

Bierzmy przykład z innych

Jeśli ktoś dużo zarabia, to nie jest dla niego problemem, odłożyć co miesiąc dużą część tej kwoty. Nie każdy może mieć z czego odłożyć takiej sumy, ale można zacząć od jakiś niewielkich kwot. Liczy się samo wdrożenie nawyku odkładania jakiś pieniędzy, co stanie się wkrótce regularne i przyniesie oczekiwane efekty. Każde dodatkowe pieniądze, które trafią do naszej kieszeni, warto czym prędzej wpłacić na konto, zanim przyzwyczaimy się do nowego przypływu gotówki. Będzie nam wówczas łatwiej pożegnać się z nią na jakiś czas. Nikt przecież nam jej nie ukradnie, ani jej nie przetrwonimy na codzienne wydatki, a będzie bezpiecznie czekała na nasze przyszłe działania. Inwestowanie środków w obligacje skarbowe to obecnie świetna perspektywa. Warto inwestować w różne obligacje, tak jak robią to zamożne osoby, i miksować różne możliwości w celu osiągnięcia jak najwyższych zysków.

Dodatkowe możliwości

Z myślą o zabezpieczeniu na przyszłość, powstały specjalne konta, które pomagają nam w oszczędzania naszych pieniędzy, które będą później dodatkiem do naszej emerytury. Wystarczy otworzyć konto w banku, firmie ubezpieczeniowej, towarzystwie funduszy inwestycyjnych czy też w domu maklerskim. Indywidualne konta emerytalne pozwalają nam na długoletnie oszczędzanie. Największą korzyścią jest zwolnienie z podatku dochodowego o podatku Belki, kiedy będziemy chcieli wypłacić pieniądze po przejściu na emeryturę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ