sposoby na oszczędzanie

Pieniądze stały się w naszym życiu czymś, do czego dążymy, po to, aby prowadzić je na jakimś odpowiednim poziomie. Egzystencja, która nie pozwala nam na przyjemności i troskę o siebie, przestaje być fascynującym przeżyciem. Każdy z nas oczekuje czegoś od życia, a pieniądze zbliżają nas do osiągnięcia wielu celów. Warto więc zastanowić się, jak możemy zaoszczędzić choć trochę pieniędzy bez nadwyrężania domowego budżetu.

Najprostsze oszczędzanie

Zakupy są nieodłączną czynnością dnia codziennego, jednak nawykowe kupowanie wszystkiego jak leci, nie jest dobrym sposobem na zachowanie przy sobie gotówki. Mamy tendencję do kupowania za dużo i za często, a potem narzekamy, że wszystko jest drogie i nie mamy pieniędzy. Zakupy powinny być przemyślane. Kupujmy to, czego akurat potrzebujemy. Gromadzenie czegoś na zapas, może tylko nas narazić na niepotrzebne straty. Dzieje się tak szczególnie z jedzeniem, które aż kipi w kontenerach na śmieci. Żywności w sklepach jest pod dostatkiem, a wojna się nie szykuje, więc po co trzymać poupychanie jedzenie, którego i tak nie jesteśmy w stanie tyle zjeść? Idąc do supermarketu, trzymajmy się zrobionej wcześniej listy zakupów i nie dajmy się zwieść jakimś niesamowitym promocjom, które zawsze tam się znajdą. Można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę niezłą sumkę.

Wielu z nas ma manię kupowania nowych ubrań, mimo, że stare są jeszcze w dobrym stanie, ale zdążyły nam się już znudzić. Żal jest nam przecież wyrzucać coś dobrego, ale przecież nowe jest takie ładne i chcemy je mieć na własność. Najgorszy w tym wypadku jest okres dziecięcy, kiedy to nasza pociecha szybko wyrasta z ubrań. Ciuchy szybko stają się za małe, a my jesteśmy zmuszeni do kupienia nowej pary spodni czy butów. Wymaga to niestety sporych nakładów finansowych, a nasz budżet topnieje w oczach. Warto zastanowić się nad kupnem odzieży używanej, która wcale nie musi być złej jakości. Jest coraz więcej second hand’ów, w których można znaleźć prawdziwe perełki, a nawet markową odzież po naprawdę śmiesznie niskiej cenie. Wyzbądźmy się uprzedzeń i pokonajmy swoją dumę czy wstyd. Jeśli chodzi o ubrania, z których dzieci wyrosły, to można je sprzedać na aukcji w Internecie, co chociaż w jakimś stopniu zwróci nam poniesione na ich zakup koszty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ