psycholog

Jako psycholog czeka nas praca, która odbywać się będzie z ludźmi. Będziemy poznawać historię, a także problemy, z którymi się mierzą. Czasami ich terapia będzie opierała się na poważnych problemach natury psychicznej, społecznej czy seksualnej, a w niektórych wypadkach będą to problemy, z którymi po prostu nie będą mogli poradzić sobie sami i będą potrzebowali pomocy fachowca. W jaki sposób wygląda praca osoby na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-psychologa/

W jaki sposób pracuję osoba na stanowisku psychologa?

Osoba na takim stanowisku wykonuje swoją pracę w różnych miejscach. Klasyczne zajęcia, w których będziesz wykonywał swoje obowiązki, będą odbywały się z pacjentem. Będziesz pomagał mu w problemach psychicznych czy też społecznych. Dodatkowo Twoim zadaniem będzie wystawienie diagnozy lub opinii. Bardzo istotne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Jako psycholog musisz być osobą, która potrafi wysłuchać drugiej osoby. Musisz wzbudzić zaufanie, ponieważ ułatwi to otwarcie się na rozmowę osoby z problemem. Musisz sprawiać pozory zainteresowanego, nawet jeżeli problem będzie wydawał Ci się błahy. Podchodzić do pracy należy z pełnym profesjonalizmem. Niektórych przypadkach pacjent będzie chciał jedynie się wygadać, a innym razem potrzebny będzie cały proces leczenia. Będzie on polega na rozmowie, próbie wytłumaczenia pacjentowi tego, co przeżywa oraz pomocy w nazywaniu rzeczy po imieniu. Dodatkowo stosować będziesz poznane podczas studiów techniki pracy z pacjentem.

Praca psychologa poza gabinetem

Twoje obowiązki zawodowe nie zawsze kończą się po wyjściu z gabinetu. W domu czeka Cię multum czynności, takich jak przygotowanie się do następnych wizyt czy analiza zebranych już danych na temat swoich pacjentów. Dzięki temu będziesz w stanie przygotować rekwizyty, ilustracje czy animacje, które najczęściej wykorzystywane są w pracy z dziećmi czy osobami nierozwiniętymi intelektualnie. Będziesz dokonywać też interpretacji wyników testów na inteligencję osobowości oraz prawdopodobieństwa uzależnienia czy innej choroby psychicznej.

Zobacz też: http://www.360money.pl/zarobki-adwokata-ile-jest-w-stanie-zarobic-adwokat/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ