Rogale świętomarcińskie, koziołki na wieży ratuszowej, kabaret Tey, Międzynarodowe Targi Poznańskie… Każdy ma własne skojarzenia ze stolicą Wielkopolski. Dla przybywających na studia w Poznaniu najważniejsze są uczelnie – a tych jest tutaj niemal trzydzieści. Prym wiedzie tutaj Uniwersytet Adama Mickiewicza, który zajmuje wysokie miejsce w rankingu najlepszych polskich uczelni. Ponadto w stolicy Wielkopolski działa uczelnia medyczna, ekonomiczna, muzyczna, artystyczna i politechnika… Maturzyści, którzy chcą tu kontynuować naukę mają do wyboru zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, czy nietypowe kierunki studiów – Poznań słynie z hojnej oferty edukacyjnej.

Studiowanie w Poznaniu. Jakie uczelnie masz do wyboru?

Jeśli chcesz studiować na najbardziej prestiżowej i szacownej uczelni w Poznaniu, aplikuj na Uniwersytet Adama Mickiewicza. Imponująca ilość wydziałów i kierunków pozwala zdobyć wykształcenie zarówno spośród licznych dziedzin ścisłych (biologia, chemia, fizyka, matematyka, informatyka), jak i humanistycznych (filologia, prawo, teologia, pedagogika).

Jeśli wolisz techniczne kierunki studiów, Poznań zaprasza do rekrutacji na politechnice. Wśród wielu przyszłościowych kierunków znajdziesz m.in. architekturę, zarządzanie i inżynierię produkcji, elektrotechnikę, bioinformatykę, a nawet lotnictwo i kosmonautykę.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oferuje m.in. kierunki lekarskie i dentystyczne, farmację, położnictwo, pielęgniarstwo, fizjoterapię oraz analitykę kryminalistyczną i sądową.

Jeśli drzemie w Tobie dusza artysty, w Poznaniu masz do wyboru Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz Uniwersytet Artystyczny.

Inne uczelnie publiczne działające stolicy Wielkopolski to: AWF im. Eugeniusza Piaseckiego, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

Chcesz pogodzić naukę z pracą i interesują Cię prywatne uczelnie w Poznaniu? I w tej kategorii nie brakuje ciekawych propozycji, takich jak: Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej czy Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji.

Najbardziej oblegane kierunki studiów – Poznań

Najpopularniejsze kierunki często utożsamiane są z najciekawszymi i najbardziej przyszłościowymi. Jednocześnie są to kierunki, na które najtrudniej się dostaniesz. Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza dużym zainteresowaniem cieszy się Wydział Neofilologii, a konkretnie kierunki filologia szwedzka oraz filologia duńska. Co roku sporo maturzystów aplikuje na prawo, dziennikarstwo, komunikację społeczną oraz psychologię.

Do popularnych kierunków studiów w Poznaniu należą także reżyseria dźwięku oraz geodezja i kartografia. Jak zwykle w przypadku uniwersytetów medycznych, również w stolicy Wielkopolski największym wzięciem cieszy się kierunek lekarski oraz lekarsko-dentystyczny. Inne najbardziej oblegane kierunki studiów w Poznaniu to m.in.: weterynaria, finanse i rachunkowość, ekonomia, animacja, grafika projektowa, inżynieria biomedyczna, logistyka, automatyka i robotyka oraz energetyka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ