Pożyczki pozabankowe są dzisiaj prawdziwym konkurentem dla tradycyjnych kredytów bankowych i ma to swoją uzasadnioną przyczynę. Są one bowiem szybkie, wygodne i bezpieczne. A my podpowiadamy jeszcze, na co warto zwracać uwagę przy ich zaciąganiu, aby były jak najbardziej korzystne.

Atrakcyjne oferty firm udzielających pożyczek, jak i rosnące zaufanie klientów do tego typu produktów finansowych sprawiają, że branża pożyczek pozabankowych nieustannie się rozwija. Dzięki temu klienci mają coraz łatwiejszy i szybszy dostęp do dodatkowych środków. Co to dokładnie oznacza i jak korzystać z pożyczek online w najbardziej opłacalny sposób?

Szybkie pożyczki bez BIK

Część firm pożyczkowych oferuje szybkie pożyczki bez BIK. Taka deklaracja pożyczkodawcy oznacza nic innego, jak brak weryfikacji przeszłości kredytowej pożyczkobiorcy. Jest to niezwykle istotne szczególnie dla osób, które w przeszłości miały problemy ze spłatą pożyczek czy kredytów.

Dlatego też, jeśli należymy do tego grona, w razie potrzeby skorzystania z pożyczki online, warto kierować swoją uwagę na firmy niesprawdzające baz dłużników. Kredyt bez BIK jest w tej sytuacji o wiele łatwiej osiągalny niż jakiekolwiek inne pożyczki. Co najważniejsze, jest on również o wiele szybciej przyznawany, ponieważ brak weryfikacji historii kredytowej klienta sprowadza formalności związane z uzyskaniem kredytu do minimum.

Na co jeszcze warto patrzyć przy wybieraniu oferty pożyczkowej?

Formalności i szybkość uzyskania pożyczki to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze najbardziej opłacalnej dla nas oferty pożyczkowej. Dużą rolę w tym aspekcie odgrywa wskaźnik RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania – który zbyt często jest bagatelizowany przez pożyczkobiorców. A to właśnie on określa, jakie są faktyczne koszty całej pożyczki wraz z oprocentowaniem, prowizją oraz innymi opłatami dodatkowymi.

Z tego powodu przy porównaniu poszczególnych ofert powinniśmy też sprawdzić, ile wynosi ich RRSO, bo skala różnic pomiędzy konkretnymi pożyczkami jest olbrzymia, wahając się od zera do nawet kilku tysięcy procent. Zero procentowe występuje przy ofercie pożyczki za 0 złotych. Taką pożyczkę możemy dostać najczęściej, jeśli jesteśmy nowym klientem określonej firmy pożyczkowej.

Kredyt w takiej sytuacji jest całkowicie nieoprocentowany, a pożyczkodawca nie pobiera od niej żadnych opłat ani prowizji. Oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy, o ile zrobimy to w terminie. Jest to naprawdę korzystne. Następne pożyczki niestety nie są już za darmo, ale porównując wskaźnik RRSO, możemy wybrać tę najkorzystniejszą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ