Lublin nie ma wprawdzie tak wysokich cen nieruchomości jak Warszawa, ale przegonił już Łódź oraz Szczecin. Ile obecnie będziemy musieli zapłacić za jeden metr kwadratowy własnego „M” w Lublinie?

Mieszkania w Lublinie to zarówno szeroka gama lokali z drugiej ręki, jak również możemy zdecydować się na te nowe, które dopiero są realizowane przez deweloperów lub niedawno trafił do użytkowania.

Ceny ofertowe mieszkań w Lublinie utrzymują się na dość niskim poziomie w porównaniu z innymi dużymi miastami w kraju, niemniej jednak i tak za własne „M” będziemy musieli zapłacić tam dość dużo.

Aktualnie jeden metr kwadratowy mieszkania w Lublinie to cena około 5 400 złotych w przypadku rynku pierwotnego, a także około 5 300 złotych dla rynku wtórnego. Co ciekawe, Lublin jest jednym z tych miast, w których cena mieszkań nowych nadal jest wyższa od tych używanych – wynika to głównie z faktu, że mieszkania używane w innych miastach znajdują się w ich centrach, gdzie ceny same w sobie są wysokie.

Jeśli chodzi o mieszkania sprzedaż Lublin ma też droższe nieruchomości o mniejszym metrażu. Średnia cena za kawalerkę to około 6 000 złotych za metr kwadratowy, z kolei za mieszkania w większym metrażu zapłacimy od 5 200 do 5 400 złotych. Z kolei mieszkania z drugiej ręki to około 5 800 złotych za mniejsze lokale, a także 5 100 – 5 300 za lokale o większym metrażu.

Ceny nieruchomości w Lublinie od dłuższego czasu utrzymują się na podobnym poziomie od kilku miesięcy, ale mogą pójść w górę w związku z rosnącymi cenami gruntów, a także wyższymi kosztami pracy oraz materiałów. Wobec tego jeśli odłożymy decyzję o zakupie w czasie, musimy liczyć się z niewielkimi podwyżkami cen za metr kwadratowy.

Z aktualnymi cenami nieruchomości mieszkalnych w Lublinie można zapoznać się już teraz przez internet – na stronach ogłoszeniowych oraz na stronach należących do deweloperów. Jeśli zamieszamy zakupić nowe mieszkanie, szczególnie o mniejszym metrażu, warto się spieszyć, ponieważ to właśnie takie lokale są najszybciej rezerwowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ