W co zainwestować 10000 złotych

Mając do dyspozycji dodatkowe 10000 złotych, warto pomyśleć nad zainwestowaniem naszego kapitału w celu powiększenia go. Oczywiście zysk nie pojawi się szybko, ale ważne jest odpowiednie ulokowanie pieniędzy, aby był on możliwie jak największy. Jeśli chcemy, aby wpłacone oszczędności się pomnażały, to należy rozważyć zainwestowanie ich w lokatę lub wpłacenie na konto oszczędnościowe.

Ryzykowne inwestowanie

Większe ryzyko równa się też większemu zyskowi. Popularne przysłowie, mówi, że kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa i z całą pewnością jest w tym trochę racji. Kupno aukcji na giełdzie papierów wartościowych lub inwestycja na rynku forex, to już większe przedsięwzięcia. Robiąc krok w ich stronę, wychodzimy stopniowo ze swojej strefy komfortu i trzeba się zacząć liczyć z prawdopodobieństwem ryzyka. 10000 złotych to kwota, która pozwoli nam na zakup działki, którą możemy później sprzedać ze znacznym zyskiem.

Inwestycja bez ryzyka

Jeśli ryzykowne zagrania nie wchodzą w rachubę, to można wybrać mniej dochodową formę oszczędzania, którą dają nam lokaty bankowe. Oprocentowanie roczne zwykle nie przekracza 5%, chyba że uda nam się natrafić na jakąś ofertę promocyjną z krótkim terminem oszczędzania. Jeśli chodzi o konta oszczędnościowe, to takie oprocentowanie jest już znacznie niższe.
Im dłuższy okres trwania lokaty, tym większy można uzyskać zysk z naliczonych odsetek. Niestety jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, to musimy odliczyć podatek. Niestety w razie zerwania umowy z bankiem przedwcześnie, możemy pożegnać się z naliczonymi odsetkami. Inna sprawa jest w przypadku konta oszczędnościowego, gdzie mamy szansę na ich częściowe odzyskanie.

Istnieją także lokaty progresywne, których oprocentowanie rośnie z miesiąca na miesiąc, a w razie zerwania lokaty wcześniej, odsetki nie przepadają, ale później rosną znacznie wolniej.
Ciekawą opcją są oferty domu maklerów, czyli m.in. fundusze inwestycyjne. W przypadku funduszu papierów dłużnych skupia się ona na obligacjach skarbowych, gdzie zarówno ryzyko jak i zysk są mniejsze. Fundusze inwestujące w akcje to dłuższa zabawa, która pozwala na odrobienie ewentualnych strat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ