W jaki sposób przebiega wymiana walut w internecie?

W 2010 roku na polskim rynku pojawiły się pierwsze niezależne platformy oferujące wymianę walut online. Kantor internetowy umożliwiają wymianę wielu walut, o każdej porze i to bez wychodzenia z domu. Dzięki tym możliwością wymiana walut online stała się bardzo popularna, dodatkowo serwisy te oferują bardzo korzystne kursy co przyciąga w bardzo dużym stopniu klientów. Już 4 lata po otwarciu e-kantorów, wymieniono online ponad 25 miliardów złotych, a w następnych latach wartość ta wzrosła o kolejne 5-7 miliardów złotych.

Najczęściej wymienianą walutą w internetowych kantorach to euro, dolar amerykański oraz frank szwajcarski ze względu na potrzebę spłat kredytów zaciągniętych właśnie w tej walucie. Według ankiety przeprowadzonej przez e-kantory, najczęściej dokonywano wymian jednorazowe, których głównym celem była ze względu na wyjazdy wakacyjne. Były to jednorazowe wymiany, jednak coraz częściej rejestrują się osoby, które regularnie wymieniają swoje pieniądze. Głównie są to firmy lub osoby prywatne handlujące za granicą, a także kredytobiorcy, którzy każdego miesiąca zmuszeni są spłacić ratę kredytu w celu zwiększenia zysków związanych z wymianą waluty w kantorze.

Aby dokonać wymiany online należy mieć założone dwa konta konta bankowe, jedno złotówkowe, a drugie walutowe. W celu wymiany pieniążków, po uprzednim zarejestrowaniu się i wykonaniu wszelkich kroków dotyczących dodania swoich danych osobowych, kont bankowych oraz informacji żądanych przez dany serwis, przelewamy zgromadzone fundusze na konto w serwisie, następnie dokonuje wymianę na jedną z dostępnych walut. Po wymianie w serwisie możemy dokonać wypłaty na konto zależnie od tego na jaką walutę została dokonana wymiana. Serwisy te oferują także wiele narzędzi wspomagających takich jak alerty walutowe, transakcje po żądanym kursie, a także wiele innych dostępnych oraz funkcjonalnych rozwiązań. Jednak najważniejszą zaletą jest, to że mamy możliwość wymianę waluty w każdym momencie, a kursy za ile możemy sprzedać lub kupić daną walutę, aktualizują się co kilka sekund. Więc jesteśmy w stanie na bieżąco wymieniać nasze zgromadzone fundusze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ