Wartość złota na światowym rynku

Każdy inwestujący w złoto zastanawia się czy jest uniwersalny indeks złota, który pozwala poznać jego realną wartość. To bardzo ważne, ponieważ w przypadku każdego rodzaju inwestycji liczymy na jak największe zyski, a przecież złoto uznawane jest za najbardziej stabilną walutę, w przypadku której praktycznie nie musimy obawiać się o straty.

Wartość złota można codzienne sprawdzać na aktualizowanych na bieżąco wykresach na specjalnie przygotowanych stronach internetowych. Bez problemu zatem dowiemy się o jego cenie w najbardziej popularnych walutach, a mianowicie w euro, dolarach amerykańskich i australijskich, jenach japońskich, a także we frankach szwajcarskich oraz funtach szterlingach.

Główne rynki złota

Interesując się inwestowaniem w złoto powinieneś poznać pięć najważniejszych rynków niniejszego kruszcu. To oczywiście Nowy Jork i Londyn, a także Zurych, Hongkong oraz Sydney. Za jeden z najstarszych uznawany jest Londyn, toteż na nim się skupimy. Londyńska giełda złota nazywana jest London Bullion Market, której nie można mylić z London Metal Exchange, na której notowane są inne metale poza prezentowanym kruszcem. W Londynie kurs złota ustalany jest dwukrotnie w ciągu dnia, jednak tak naprawdę trudno jest o sytuację, w której mógłby znacząco spaść. Kurs podawany jest rzecz jasna w funtach, a potem przelicza się go na inne waluty.

Kto i dlaczego inwestuje w złoto?

W złoto oczywiście zaopatrują się przede wszystkim banki emisyjne, ale nie tylko. Z tej racji, że wartość złota przez cały czas utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i jest to waluta, której nie można tak po prostu dodrukować, sięgają po nie również międzynarodowe koncerny czy prywatni inwestorzy. Ty również możesz nim zostać, ponieważ jest to najbardziej stabilna forma lokowania zaoszczędzonego kapitału w dzisiejszych, bardzo niepewnych finansowo czasach. Ciągle pojawiające się kryzysy powinny nas skłonić do poczynienia inwestycji w kruszec, który gwarantuje zabezpieczenie majątku. Jeśli zatem jesteś zdecydowany, aby zainwestować w złoto, powinieneś skontaktować się z przedstawicielem firmy Powiernik S.A., który zaproponuje uniwersalny program inwestycyjny.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ