Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

0
1150

Z roku na rok coraz więcej Polaków posiada choć jedno aktywne zobowiązanie w banku. Obecnie kilka milionów naszych rodaków korzysta z ofert bankowych i przyznaje, że jest to jeden ze sposobów na opłacenie bieżących wydatków oraz przyjemności. Co jednak w momencie, gdy liczba kredytów i pożyczek, które mamy do spłaty robi się zbyt duża? Rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny. Na czym on polega i kto może go dostać? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jeśli Twój domowy budżet nagle się zmniejszył lub z innych względów nie masz możliwości, aby płacić raty w takiej wysokości jak do tej pory, to powinieneś wiedzieć, czym jest konsolidacja. Najprościej mówiąc, jest to połączenie ze sobą kilku różnych zobowiązań i zastąpienie ich nowym kredytem. Dzięki takiemu zabiegowi zyskujesz jedną, niższą ratę, która jest dopasowana do Twoich możliwości finansowych. To też bardzo duże ułatwienie, jeśli chodzi o dokonywanie comiesięcznych opłat. W końcu do zapłaty najczęściej mamy nie tylko raty kredytu, ale także rachunki za mieszkanie, wodę, prąd czy zakupy spożywcze. Do tego kilka kredytów i pożyczek i zamieszanie gotowe. Może dojść do sytuacji, w której pomylisz ze sobą rachunki lub po prostu zapomnisz o opłaceniu jakiegoś długu. Jeśli więc chcesz ułatwić sobie to zadanie i znacząco przyspieszyć wykonywanie przelewów, to konsolidacja powinna Ci się spodobać.

Z pomocą kredytu konsolidacyjnego możesz łączyć ze sobą wiele różnych kredytów. Mogą to być kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe czy też zadłużenia na karcie kredytowej. Konsolidacja chwilówek jest jednak nieco bardziej skomplikowana i trudno dostępna w bankach. Jeśli Ci na niej zależy, to powinieneś jej szukać w sektorze pozabankowym. Tam oferta konsolidacji wygląda inaczej niż w banku i dopuszcza możliwość łączenia chwilówek.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Tak samo, jak podczas ubiegania się o inne kredyty musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Jest to podstawa, jeśli chcesz ubiegać się o zobowiązanie w banku. Czemu dla banku jest to aż tak ważne? Ponieważ nie chce on podejmować zbyt dużego ryzyka i udzielać pieniędzy osobie, która ma problemy finansowe. Niektóre placówki mogą też wymagać zaświadczenia o dochodach, czy zaświadczenia o stałym zatrudnieniu. Osoby, które nie pracują zawodowo, a do tego mają długi, mogą mieć duży problem z otrzymaniem jakiegokolwiek kredytu a w szczególności konsolidacji https://splatapozyczek.pl/konsolidacja-chwilowek/.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Wiele osób ma wątpliwości co do korzyści, które może przynieść kredyt konsolidacyjny. Oczywiście nie są to obawy bezpodstawne, ponieważ kredyt konsolidacyjny ma swoje wady, o których warto wiedzieć. Mianowicie chodzi o to, że im dłuższy jest okres kredytowania, tym wyższe są odsetki. Co prawda comiesięczne raty są niże, jednak w ogólnym rozrachunku cały kredyt może kosztować więcej niż suma wszystkich dotychczasowych kredytów i pożyczek. Z tego względu kredyt konsolidacyjny niekoniecznie opłaca się pod względem finansowym.

Warto jednak wiedzieć, że dzięki niemu możesz się uwolnić od comiesięcznych, wysokich rat. Dzięki temu uzyskasz płynność finansową i nie będziesz się martwić o to, że spóźnisz się ze spłatą jakiegokolwiek zobowiązania. Brak stresu i spokój psychiczny, który może towarzyszyć, posiadaniu konsolidacji wart jest w niektórych sytuacjach wysokich odsetek, które trzeba za niego zapłacić. Co prawda nie jest to rozwiązanie na oszczędności, ale na lepszą kontrolę domowego budżetu już tak.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ