Opoka TFI – https://www.opokatfi.pl, to jedna z najbardziej doświadczonych w Polsce instytucji specjalizujących się w funduszach inwestycyjnych zamkniętych (FIZ). Fundusze inwestycyjne zamknięte są na naszym rodzimym rynku finansowym obecne od dawna, bo już od roku 1999, jednak przez długie lata nie zyskały sobie popularności, na jaką niewątpliwie zasługują. Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać na przełomie pierwszego i drugiego dziesięciolecia dwudziestego pierwszego wieku. Dlaczego?

Pierwszym bodźcem do wzrostu popularności FIZ był kryzys finansowy, który mimo że akurat przez Polskę przeszedł względnie bezboleśnie, spowodował ogromne straty u posiadaczy jednostek otwartych funduszy inwestycyjnych (OFI), którzy zaczęli szukać nowych możliwości, dzięki którym udałoby się nie tylko mnożyć dochody w czasach prosperity, ale również zabezpieczyć się przez rynkowymi tąpnięciami. Wówczas nastąpił wzrost popytu na certyfikaty FIZ, natomiast w roku 2011, gdy nastąpiło uwolnienie rynku a nowo powstający fundusz inwestycyjny zamknięty – https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/fundusze-inwestycyjne-zamkniete-w-polsce, nie musiał już zwracać się o zgodę na zarejestrowanie do Komisji Nadzoru Finansowego, wzrosła również podaż. Szacuje się, że obecnie blisko połowa zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych aktywów jest ulokowana właśnie w FIZ.

Opoka TFI to instytucja niezwykle doświadczona jeśli chodzi o zarządzanie FIZ, która niejednokrotnie udowodniła, że jest w stanie zagwarantować swoim klientom zyski nawet wtedy, gdy cala światowa gospodarka zdaje się chylić ku upadkowi. Zatrudnieni w firmie specjaliści są prawdziwymi mistrzami jeśli chodzi o wykorzystywanie okazji i znają sposoby na to, aby uchronić pieniądze klientów przed zagrożeniem. FIZ rosną zarówno podczas prosperity jak i kryzysów dzięki temu, że prawo nakłada na brokerów znacznie mniej ograniczeń – mogą dowolnie rozkładać środki pomiędzy akcje, obligacje, kontrakty krótkoterminowe etc. (zarządzających OFI obowiązują tu znacznie bardziej surowe limity) i co najważniejsze – stosować krótką sprzedaż, czyli strategię, która odpowiednio wykorzystana pozwala zarabiać również na giełdowych spadkach!

Oferta Opoka TFI jest adresowana przede wszystkim do zamożnych inwestorów, którzy dzięki możliwościom, jakie daje FIZ, są w stanie powiększyć swoje majątki jeszcze bardziej. Gdy spojrzy się na wyniki wypracowane przez Opokę i na wyniki konkurencyjnych instytucji, wybór jest jasny. Opoka to pewność maksymalizacji zysków i bezpieczeństwa zainwestowanych środków nawet w trudnych czasach, w których zdaniem wielu ekspertów przyszło nam żyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ