Udaj się na wycieczkę do Grenlandii

Nie ma nic gorszego jak nuda w pracy. Każdy dzień wygląda tak samo. Po pewnym czasie wpadamy w marazm i jesteśmy zniechęceni. Nawet małe sukcesy, które kiedyś nas bardzo cieszyły – dziś nas nawet nie satysfakcjonują. Zadajemy sobie pytanie – co zrobić, by się wyrwać z tego letargu? Antidotum może być niezapomniana podróż do mroźnej Grenlandii.

Wycieczki Grenlandia

Grenlandia jest największą wyspą na świecie. W błędzie są ci, którzy myślą, że jest tutaj wyłącznie śnieg. Nic bardziej mylnego. Zobaczymy zorzę polarną, tundrę krzewinkową, ogromne zbiorowiska wodne i wiele innych ciekawych atrakcji.

Organizowane są wycieczki bezpośrednio do Grenlandii. Osoby urlopujące się w Islandii, często odwiedzają Grenlandię. Na największej na świecie wyspie, należy odwiedzić miasto Nuuk. Znajduje się tutaj Muzeum Narodowe, w którym można obejrzeć znalezione mumie. Pobliskie Katuaq to centrum kultury grenlandzkiej. Od kwietnia do października organizowane są rejsy łodzią. Podczas takiej wyprawy będziemy podziwiać bajecznie piękne fiordy oraz znany lodowiec Narsap Sermia. Od maja do września organizowane są wyprawy łodzią do Qooqqut. Podczas niej poznamy tradycję grenlandzką, będziemy łowić ryby, zasmakujemy miejscowej kolacji. Kolejną atrakcją jest Ilulissat – miasto gór lodowych. Można tutaj przenocować. Od czerwca do września popłyniemy do Zatoki Disko – niezwykle pięknej. Będziemy płynąć łodzią, wśród lodowych gór. Od czerwca do połowy września można udać się na spływ kajakowy. Sceneria jest niesamowita, w żadnym innym miejscu nie doświadczymy takich emocji, jak tutaj. Organizowane są także wyprawy, podczas których możemy łowić foki, a noc spędzić w igloo.

Wakacje w Grenlandii są inne niż wszystkie. Dla wielu są przygodami życia. Niewielu decyduje się na taki wypad. Wiąże się to z finansami, jak i ograniczeniem czasowym (możemy podróżować przez kilka wybranych miesięcy w roku).

Co zjemy w Grenlandii?

Przede wszystkim suche ryby i mięso z renifera oraz piżmowoła. Serwowane są także zupy z wieloryba, sałatka Cezar oraz piwo warzone na wodzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ