Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Kupno mieszkania jest jedną z poważniejszych decyzji życiowych, do których należy się dobrze przygotować. Wiele osób zastanawiających się nad wyborem mieszkania, staje przed dylematem: czy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, czy z rynku wtórnego. Innymi słowy, kupujący mają do wyboru zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera albo zakup od pośrednika lub właściciela mieszkania. Obecnie, oferta mieszkań z rynku pierwotnego, w miastach wojewódzkich, jest szeroka. Wraz z Grupą Deweloperską GEO, czyli deweloperem w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach, przygotowaliśmy artykuł opisujący zalety zakupu mieszkania od dewelopera.

Atrakcyjne lokalizacje nowych osiedli

Mieszkania z rynku pierwotnego są zwykle bardzo dobrze zlokalizowane, ponieważ deweloper stara się zakupić jak najbardziej atrakcyjny grunt. Niektórzy deweloperzy budują także na obrzeżach miast, co może być dużą zaletą, zwłaszcza jeśli chodzi o ceny. Spore znaczenie ma także sąsiedztwo osiedla. Zwykle deweloper buduje przy już istniejącej infrastrukturze lub sam tworzy chodniki, place zabaw, zapewnia miejsce na lokale usługowe. Dostępność sklepu, apteki czy poczty jest dużym ułatwieniem i pozwala na zaoszczędzenie czasu na dojazd. Nowsze osiedle jest zwykle także bardziej przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych.

Mieszkanie dopasowane do swoich potrzeb

Zakup mieszkania od dewelopera pozwala na dostosowanie wykończenia oraz wystroju do swoich potrzeb. Grupa Deweloperska GEO to deweloper w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach, który oferuje wykończenie na zamówienie dzięki współpracy z firmą Red net dom i Excellent. Wykończenie „pod klucz” jest bardzo wygodne i pozwala na zaoszczędzenie czasu. Niektórym klientom zależy na samodzielnym wykończeniu i stworzeniu swojego wnętrza, dlatego w takich wypadkach otrzymują mieszkanie w stanie surowym. Co więcej, w trakcie budowy bloku mieszkalnego, możliwe jest wprowadzenie drobnych zmian, na przykład usunięcie ścianki działowej czy przygotowanie instalacji pod  montaż klimatyzacji.

mieszkanie od dewelopera

Bezpieczeństwo

Obecnie, klientów chroni ustawa deweloperska, która zdecydowanie poprawiła bezpieczeństwo konsumentów. Przykładowo, wprowadzony został obowiązek, prowadzenia rachunku powierniczego przez dewelopera, dzięki czemu kupujący wpłacają pieniądze do banku, który czuwa nad wypłacaniem odpowiednich transz dla dewelopera. Dodatkowym plusem w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera, jest wysoka jakość produktów i pewność, że mieszkanie nie jest stworzone na zasadzie „wielkiej płyty”. Co więcej, kupując mieszkanie od dewelopera, możemy założyć, że mieszkanie straci mniej na wartości niż mieszkanie z rynku wtórnego, które mogło mieć już nawet kilku lokatorów. Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to także bezpieczeństwo związane z miejscami parkingowymi. Dzięki temu, że zakupimy miejsce parkingowe, nie musimy się martwić o to, gdzie będziemy parkować, gdy osiedle się rozwinie.

Zakup mieszkania od dewelopera to inwestycja długoterminowa, która może być świetną lokatą kapitału. Atrakcyjna lokalizacja, bezpieczeństwo oraz tworzenie mieszkania dopasowanego do własnych potrzeb oraz dostępne miejsca parkingowe i nowoczesna infrastruktura to zalety zakupu lokalu z rynku pierwotnego. Obecna oferta deweloperów, na przykład Grupy Deweloperskiej GEO, w miastach takich jak Kraków, Wrocław czy Katowice, jest szeroka i dopasowana do potrzeb klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ