Dzielnice Krakowa z potencjałem

0
1542

Kraków przyciąga nowych mieszkańców miejscami pracy, placówkami edukacyjnymi oraz bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Z szybkim tempem rozwoju miasta związane jest tworzenie udogodnień dla jego mieszkańców.

Dębniki

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania wśród nowych mieszkańców miasta jest Ruczaj. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę obecność kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowskiego Parku Technologicznego oraz licznych korporacji (Nokia, Shell, Motorola), które dają wiele miejsc pracy. O nacisku na rozwój tej dzielnicy świadczą plany przebudowania ulicy Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego oraz planowanie torów pod szybki tramwaj. Rozwijająca się infrastruktura idąca w parze z dostępem do lokali handlowo-usługowych oraz terenów zielonych sprawia, że deweloperzy chętnie lokują tu swoje inwestycje. Przykładem jest inwestycja Panorama Kliny na pograniczu dzielnicy Swoszowice i Dębniki. Spokojna i przyjazna mieszkańcom atmosfera współgra w tym miejscu z wszelkimi udogodnieniami miasta zapewniającymi komfort na co dzień.

Bronowice

Liczne połączenia autobusowe i tramwajowe sprawiają, że dzielnica ta cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców i przyjezdnych osób. Dobra lokalizacja powoduje, że w miejscu tym swojego miejsca zamieszkania szukają zarówno studenci, jak i rodziny z dziećmi. Warto podkreślić łatwy dojazd do uczelni takich jak Uniwersytet Pedagogiczny, AGH i Uniwersytet RolniczyMiłośnikom zieleni podoba się bliskość Jurajskiego Szlaku Rowerowego Orlich Gniazd oraz możliwość przemieszczania się po trakcie pieszo-rowerowym Młynówka Królewska. Napływ nowych mieszkańców sprawia, że w dzielnicy tej swoją siedzibę ma wiele nowych firm, modernizowane są połączenia komunikacyjne oraz planowane jest powstanie dużego parku przy ulicy Tetmajera.

Mistrzejowice

Mistrzejowice mogą poszczycić się sporą ofertą placówek edukacyjnych, dobrą infrastrukturą oraz połączeniem z Quattro Business Parkiem. Dla osób aktywnych fizycznie atrakcją na pewno będą planty i lokalny skatepark. Zaletą tego miejsca jest również dostęp do terenów zielonych, czego przykładem jest Park Tysiąclecia oraz Fort „Mistrzejowice”. Popularność dzielnicy sprawia, że powstające tam inwestycje, jak na przykład Piasta Tower, oferują swoim mieszkańcom także dostęp do licznych lokali handlowo-usługowych.

Grzegórzki

Za mieszkaniem na Grzegórzkach przemawia nieduża odległość do bulwarów Wiślanych i rzeki Białuchy. Atrakcyjna lokalizacja dzielnicy przekłada się na możliwość bezproblemowego dotarcia do innych części miasta. Ze względu na podobieństwo w zakresie historii i urbanistyki, dzielnica bywa nazywana dzielnicą siostrzaną do Prądnika Czerwonego. Popularność tej dzielnicy wśród potencjalnych i mieszkańców Krakowa sprawia, że zmienia ona stopniowo swoje oblicze. Przykładem jest rozbudowa ścieżek rowerowych, planowanie utworzenia parku w okolicy ulicy Skrzatów oraz oddanie do użytku stacji kolejowej Kraków-Grzegórzki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ