Ceny mieszkań w Warszawie w listopadzie 2018

0
2172

Warszawa to miasto, które cieszy się niesłabnąca popularnością wśród osób poszukujących mieszkanie.

Nie ma w tym nic dziwnego – to miasto, które daje nam wiele perspektyw. Niestety, osoby, które aktualnie szukają mieszkania w stolicy mogą być nieco zaniepokojone. Warto bowiem mieć świadomość, że ceny nieruchomości w tym mieście nieco przerażają. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że będą rosły nadal. Sprawdźmy więc jak wyglądają.

raport sonarhome

Mieszkań w Warszawie coraz mniej

Warszawa jest miastem, do którego przybywają osoby z całego kraju a nawet spoza jego granic. Atrakcyjne warunki pracy i szansa na rozwój sprawia, że chcemy się tu osiedlić. Nic więc dziwnego, że liczba dostępnych w tym mieście mieszkań zmniejsza się. W listopadzie było to aż o 3.56% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Spadająca liczba ofert przekłada się na ceny, które niestety rosną.

Ceny rosną, specjaliści prognozują

W listopadzie szacunkowa cena mieszkań w Warszawie wyniosła średnio 9148 zł za metr kwadratowy. Jest to oczywiście cena uśredniona, co oznacza, że bez trudu znajdziesz zarówno tańsze, jak i droższe mieszkania w tym mieście. Co ważne, cena ta oznacza jednak, że nastąpił wzrost kosztów zakupu mieszkania. Od początku roku wyniósł on aż 7,62 proc. Co więcej, specjaliści działający na rynku mieszkaniowym zgodnie twierdzą, że to jeszcze nie koniec. Ceny nadal będą rosły choć nie tak gwałtownie.

Pełny raport dostępny pod adresem: https://sonarhome.pl/raporty/raport-ceny-mieszkan-w-warszawie-listopad-2018

Dużo zależy od dzielnicy

Ceny mieszkań w Warszawie są drogie. Również w listopadzie nic się nie zmienia. Nie oznacza to jednak, że w każdym miejscu tego miasta zapłacisz tyle samo. Decydując się na zakup mieszkania w Śródmieściu musisz mieć świadomość, że w listopadzie cena za metr kwadratowy mieszkania w tej dzielnicy wynosiła aż 12960 zł a więc znacznie powyżej średniej szacunkowej. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup mieszkania w jednej z bardziej oddalonych od centrum dzielnic zapłacisz znacznie mniej.W listopadzie ceny na Białołęce wynosiły bowiem 6749 zł. Jak widzisz – to w jakiej części miasta kupisz mieszkanie ma więc ogromne znaczenie.

Wyceń mieszkanie – znajdź dobrą propozycję

Jak widzisz, jeśli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania w Warszawie warto działać, póki ceny mieszkań nie wzrosły jeszcze bardziej. Poszukując idealnych mieszkań, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania skorzystaj z bezpłatnej możliwości wyceny nieruchomości. To znacznie szybsza i tańsza alternatywa dla korzystania z usług rzeczoznawcy, dzięki czemu możesz sprawdzić kilka mieszkań, którymi jesteś zainteresowany. Jedyne co musisz zrobić to odwiedzić stronę https://sonarhome.pl/. Znajdziesz na nią darmową wyceniarkę, dzięki której sprawdzisz ceny ofertowe nieruchomości. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji.

Podsumowując, Warszawa jest miastem, w którym trudno znaleźć mieszkanie w dobrej, niskiej cenie. Dlatego też warto być czujnym i dokładnie porównywać ogłoszenia z wycenami danej nieruchomości. Dzięki temu możemy bowiem uniknąć pułapek – zarówno zbyt drogich jak i podejrzanie niskich mieszkań.

Zapraszamy do skorzystania z poradnika mieszkaniowego pod adresem: mieszkania.xyz

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ