W których krajach występuje największa adopcja kryptowalut

Poleganie na przekazach pieniężnych i powszechność płatności telefonicznych w systemie peer-to-peer doprowadziły do gwałtownego wzrostu wykorzystania kryptowalut w największej gospodarce Afryki. Spośród 74 krajów objętych badaniem Statista Global Consumer Survey, Nigeryjczycy najczęściej deklarowali, że używają lub posiadają wirtualne waluty.

Prawie jedna trzecia Nigeryjczyków stwierdziła, że to ich dotyczy. Jak podaje serwis Bitcoin.com, wysokie koszty przesyłania pieniędzy za granicę w tradycyjny sposób sprawiły, że wiele osób zwróciło się do lokalnych giełd kryptowalutowych, które obsługują pracowników zagranicznych i ich rodziny. Nigeryjczycy często używają swoich telefonów do przesyłania pieniędzy między sobą lub do płacenia w sklepach. Ostatnio firmy w kraju dodają wtyczki kryptowalutowe do opcji płatności telefonem, dodając kolejny sposób, w jaki Nigeryjczycy mogą używać kryptowalut w życiu codziennym.

Drugi i trzeci najwyższy wskaźnik wykorzystania kryptowalut w badaniu odnotowano odpowiednio w Wietnamie i na Filipinach. Również w tym przypadku płatności przekazów pieniężnych odgrywają rolę w powszechnym stosowaniu kryptowalut. Jak podaje bitcoin.com, Bank Centralny Filipin zatwierdził kilka największych giełd kryptowalutowych do działania jako firmy przekazów i transferów pieniężnych w kraju. Sam rząd już ingeruje w kryptowaluty, tworząc wraz z Unionbankiem aplikację blockchain bonds.ph do dystrybucji obligacji rządowych. Unionbank zainstalował również bankomat Bitcoin w Makati (Metro Manila), pokazując, jak kryptowaluty powoli wchodzą do głównego nurtu w kraju.

Oprócz użytkowników w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej, jeszcze jeden region świata plasuje się w czołówce, a w którym znajduje się wielu użytkowników kryptowalut. Jest to Ameryka Łacińska. Peru jest liderem w tym regionie z wynikiem 16%, a Brazylia, Kolumbia, Argentyna, Meksyk i Chile osiągnęły wynik dwucyfrowy. Krajem o najwyższym wskaźniku adopcji w Europie była Szwajcaria, a także Grecja (po 11%). Ogólnie rzecz biorąc, kraje europejskie i anglosaskie miały bardzo niski poziom adopcji.

Wreszcie Japonia była krajem, w którym najmniej osób zadeklarowało, że używa lub posiada kryptowaluty. Tylko cztery procent respondentów stwierdziło, że miało do czynienia z produktami kryptowalutowymi, co stanowi najniższy wynik w badaniu, obok Danii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ