Jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to dla niektórych wybawienie, a dla innych utrapienie. Faktem jest, że perspektywa długoletniej spłaty zaciągniętego długu, może być prawdziwym wyzwaniem i nawet ryzykiem. Jak więc mądrze wybrać, aby potem nie żałować swojej decyzji?

Wybór kredytu hipotecznego

Nasz wybór uzależniony jest od naszych potrzeb i oczekiwań, ponieważ nie ma jednej najlepszej oferty dla każdego klienta. Ważnym kryterium jest kwota pieniędzy, którą mamy do dyspozycji oraz cel, na jaki potrzebny nam jest kredyt hipoteczny. Nie należy też zapominać o okresie przez jaki chcemy go spłacać. Nawet decydując się na jakąś ofertę, należy dokładnie się z nią zapoznać, a szczególnie z umową, którą będziemy musieli podpisać. Czytając umowę, należy zwrócić uwagę na regulamin oraz tabelę opłat i prowizji. Nikt nie chce być przecież stratny. Decydując się na kredyt walutowy, należy zapoznać się z tabelą kursów, czyli różnicach między kursem kupna i sprzedaży oraz na sposobach w jakie bank je ustala.

Jeśli nie mamy pewności lub nie wiedzy w tym zakresie, możemy skorzystać z usług pośrednika kredytowego, który pomoże przy wyborze kredytu hipotecznego. Można uzyskać taką pomoc nie wychodząc nawet z domu, a służą do tego portale finansowe w sieci internetowej. Możemy wówczas zapoznać się z ofertą kilkunastu banków, co zwiększy nasze pole do manewru. Istnieje również pomoc w formie bezpłatnego doradztwa internetowego, czyli Biura Obsługi Klienta, gdzie możemy liczyć na kontakt z ich konsultantem, który zajmie się nami indywidualnie i pomoże dokonać właściwego wyboru.

Jeśli wybierzemy już najbardziej dla nas korzystną ofertę, ale nie do końca jesteśmy do niej przekonani, to nic straconego. Można zawsze próbować negocjować warunki kredytu hipotecznego z bankiem, ale z góry nie ma co liczyć na jakieś kolosalne zmiany z korzyścią dla nas. Bank też chce przecież na tym zarobić. Taka możliwość negocjacji występuje głównie przy dużych kredytach hipotecznych, dla osób które mają wysokie dochody miesięczne. No nie można też zapominać o profitach, na które mogą liczyć stali klienci banku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ