Decydując się na skorzystanie z internetowego kantoru, warto oprócz stwierdzenia niskich kosztów usługi zwrócić uwagę również na wiele innych aspektów. Szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji, a także jasno przedstawione warunki umowy zawieranej z kantorem.

Renoma i obsługa kantoru internetowego

Opinie na temat poszczególnych e-kantorów poznać można dzięki komentarzom na stronach różnych porównywarek, takich jak na przykład https://kantorbox.pl. Dzięki temu poznać można wszystkie podstawowe informacje na temat danego kantoru, m.in. wielkość kapitału oraz ilość obsługiwanych walut i banków. Dane te budują niemal kompletny obraz firmy, który może świadczyć o jej wiarygodności. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że najlepsze kantory online są zazwyczaj przejrzyste i proste w obsłudze. Jakiekolwiek rzucające się w oczy błędy czy niedbałości nie wzbudzają zaufania, dlatego wszystkie dane powinny być łatwe do odnalezienia na stronie i jednoznaczne. Wybierając konkretny e-kantor, warto go przetestować. Dlatego w przypadku pierwszych dokonywanych transakcji lepiej rozbijać większe wymiany na raty, sprawdzając za każdym razem czy pieniądze rzeczywiście docierają na konto.

Zabezpieczenia i certyfikaty

Dobry kantor internetowy powinien być dobrze zabezpieczony, na przykład protokołem SSL wraz z rozszerzoną walidacją EV. W ten sposób ryzyko przechwycenia jakichkolwiek danych jest znacznie bardziej ograniczone. Zabezpieczenie tego typu rozpoznać można po obecności symbolu kłódki w prawym górnym rogu na pasku przeglądarki. Takie certyfikaty stosowane są także przez instytucje bankowe, co dodatkowo zwiększa wiarygodność danego kantoru internetowego. Nowoczesne i wyposażone w wiele funkcjonalnych zabezpieczeń kantory porównać można ze sobą na przykład za pośrednictwem portalu https://kantorlista.pl/. W przypadku e-kantorów bardzo duże znacznie ma odpowiedni regulamin. Musi być on niejednostronny i spójny pod względem treści. Nie powinien również zawierać żadnych niejednoznacznych i mylących zapisów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ