Obecnie każda firma już zobowiązana jest do wystawiania faktur VAT. Dotyczy to również osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jednak aby móc wystawiać faktury trzeba posiadać dostęp do programu przeznaczonego do tego celu np. LoMag. Jak wybrać odpowiednie w tym przypadku oprogramowanie? Na co warto przy tym zwrócić uwagę?

Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, aby wybrany program do fakturowania i magazynowania działał sprawnie i bezproblemowo. Ciągłe zawieszanie się czy błędy bywają frustrujące i przeszkadzają w pracy. W zasadzie jeśli pojawiają się zbyt często, to funkcjonowanie firmy jest mocno utrudnione. Ma to znaczenie zarówno w przypadku większych przedsiębiorstw, jak i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jeszcze inną, nie mniej ważną, kwestią jest prostota obsługi. Poruszanie się po danym oprogramowaniu powinno być w dużej mierze intuicyjne, a sam interfejs graficzny przejrzysty. W dobrym programie do wystawiania faktur np. LoMag bez problemu odnajdzie się również osoba początkująca.

Oczywiście dla wielu osób bardzo ważnym elementem jest też i cena takiego oprogramowania. W sieci wprawdzie nie brak programów zupełnie darmowych, ale na takie warto zdecydować się tylko na starcie firmy. Z czasem zwykle okazuje się, że takie oprogramowanie ma bowiem zbyt mało funkcji do wyboru i przestaje być wystarczające. Dlatego też prędzej czy później zapada decyzja o wyborze programu płatnego. Jednak nie ma się co bać kosztów. Zwykle abonament wynosić kilka lub kilkanaście złotych w skali miesiąca i wcale najdroższy nie znaczy najlepszy. Warto przede wszystkim przeanalizować jakie funkcje są potrzebne, zwykle bowiem za każdą z nich trzeba dodatkowo zapłacić.

Na szczęście wybór na rynku jest duży i każda firma czy przedsiębiorca może znaleźć program dopasowany do jego aktualnych potrzeb. Przykładowo program LoMag łączy w sobie program do zarządzania magazynem i wystawiania faktur. W wielu firmach może być to sporym plusem, przede wszystkim w tych, gdzie funkcjonują magazyny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ