Jak wybrać polisę na życie, która zabezpieczy przyszłość dzieci?

O przyszłości dzieci warto pomyśleć zawczasu, gdy mamy stabilną pracę, czujemy się zdrowi i silni. Pamiętajmy o tym, że posiadając rodzinę, odpowiadamy nie tylko za siebie samych, ale również za nią. Aby zabezpieczyć najbliższych przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, warto wykupić polisę na życie. Jak ją wybrać, by okazała się dopasowana do potrzeb?

Wybór dobrego ubezpieczyciela jest kluczowy przy wyborze polisy na życie

Najważniejszą kwestią podczas wyboru dowolnego typu ubezpieczenia, niezależnie od tego, czy to polisa na życie, autocasco, czy OC, jest wybór ubezpieczyciela. Musi to być firma godna zaufania, stabilna, z profesjonalną obsługą i dobrą opinią na rynku. Najcenniejszym źródłem informacji są znajomi, którzy mieli z firmą do czynienia. Istotnych informacji dostarcza bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm. Warto zwrócić uwagę, czy są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania, czy są kompetentni, czy szczegółowo wyjaśniają elementy umowy – wszystko to wynika z kultury pracy, jaka panuje w firmie i z wypracowanych przez nią procedur. Praktyka pokazuje, że najpewniejszymi ubezpieczycielami są firmy o ugruntowanej pozycji na rynku.

Co powinna pokryć polisa na życie?

Polisa na życie ma za zadanie przede wszystkim zabezpieczyć bezpieczeństwo rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego. Najbardziej oczywistą formą odszkodowania w tej sytuacji będzie określona umową suma, jednak dobrze skonstruowane ubezpieczenie na życie powinno przewidywać jeszcze kilka innych możliwości, np.: pokrycie bezpośrednich zobowiązań zmarłego (by rodzina nie miała problemu z wierzycielami) lub zabezpieczenie ciągłości biznesu – to opcja szczególnie ważna dla osób, które prowadzą rodzinne interesy.

Jak dzieci mogą skorzystać na polisie na życie?

Forma pobierania świadczenia zależy od konkretnej polisy – ubezpieczenia na życie są dobrowolne, a to oznacza, że o ich działaniu nie decyduje ustawa, ale Ogólne Warunki Ubezpieczenia, które wystawca polisy ustala z ubezpieczonym. Zadośćuczynienie może zostać wypłacone w formie jednorazowego przelewu. Istnieje też inna opcja: kwota z ubezpieczenia będzie dostępna dla dzieci gdy osiągną określony wiek. Praktykuje się również stopniowe wypłacanie sumy ubezpieczenia w miesięcznych transzach np. począwszy od momentu śmierci ubezpieczonego, aż do osiągnięcia przez uposażonych pełnoletniości. Wysokość transzy ustalana jest w oparciu o czas, jaki pozostał do osiemnastych urodzin. Zdarza się również, że wypłata podzielona jest na części – do osiemnastego roku życia wypłacana jest co miesiąc, a po osiągnięciu tego wieku dziecko otrzymuje całą pozostałą sumę. Przy wyborze konkretnej polisy należy określić ustalić swoje możliwości finansowe i potrzeby – jeśli klient dobrze przyjrzy się obecnym na rynku ofertom, ma szansę znaleźć taką, która nieznacznie obciąży budżet, a jednocześnie pozwoli domownikom spać spokojnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ