Jak zarobić pierwszy milion?

Nie od dzisiaj wiadomo jaką potęgą jest Internet, z którego możemy praktycznie bez problemu korzystać także i my. Coraz więcej osób dorabia się niemałego majątku na zarabianiu przez Internet. Coraz więcej słyszy się na temat milionerów sieciowych, którzy zaczynali od zera tak jak wielu z nas. Aby zdobyć swój pierwszy milion, nie trzeba wcale go ukraść czy wypracować przez lata ciężkiej tyrady. Jakie są więc inne kroki ku drodze do bogactwa?

Jak się nie narobić, ale dorobić?

Każdą pożyczkę trzeba oddać, więc taki sposób jest krótkotrwały i możemy nawet stracić w ramach prowizji czy odsetek Lepiej jest więc rozpocząć od oszczędzania. Nawet najmniejsza kwota, od której zaczniemy, już zbliża nas ku naszemu milionowi. Regularność i wytrwałość to podstawa sukcesu. Niestety odkładanie naszych pieniędzy do przysłowiowej skarpety, nie przyniesie dodatkowego zysku, na którym właśnie nam najbardziej zależy. Takie pieniądze wchodzą tylko w stan hibernacji, nie zarabiają na siebie i dodatkowo stanowią pokusę w czasie trudniejszej sytuacji finansowej, w której możemy się kiedyś znaleźć.

Odkładanie pieniędzy w banku daje nam bezpieczeństwo, ale oprocentowanie jest stosunkowo niewielki, więc kokosów na pewno z tego nie będzie, nawet na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Trzeba też pamiętać, że stawki w bankach nie są stabilne, więc w tym czasie może dojść do licznych zmian, również na naszą niekorzyść. Bank pobiera także dodatkowe opłaty, odsetki oraz podatek. Nie jest więc to jakaś cudowna perspektywa bogactwa i luksusu.

Milion w nie tak bardzo odległej przyszłości

Jeśli przewidujemy niewielkie wpłaty miesięczne, to warto wybrać fundusz inwestycyjny, z którym oszczędzamy systematycznie. Nasze pieniądze są inwestowane w jednostki funduszy inwestycyjnych, a nasze zyski zależą od zysków wypracowanych przez fundusz. Do nas należy wybór funduszu, który zajmuje się za nas inwestowaniem w akcje, obligacje i inne dochodowe instrumenty. Okazuje się to być najbardziej pewną i dochodową inwestycją, dzięki której najszybciej uda nam się wypracować upragniony milion.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ