Zakup monet inwestycyjnych to polecana forma kapitału. Monety inwestycyjne doskonale odzwierciedlają obraz rynkowych cen złota, a także srebra. Ponadto można je stosunkowo łatwo nabyć, w szczególności decydując się na te, które popularne są na całym świecie. Potencjalni inwestorzy, nawet ci początkujący, mogą liczyć na bezpieczny sposób ulokowania kapitału. Wystarczy zacząć od nabycia takich monet, które najszybciej zostaną sprzedane, bo i nieustannie są pożądane.

W pierwszym etapie dobrze jest stworzyć niewielki wachlarz monet, wybierając spośród tych, które są najchętniej wybierane. Może to być złoty Wiedeński Filharmonik, bardzo popularny jeszcze w tym roku Krugerrand czy też Kanadyjski Liść Klonowy (Canadian Maple Leaf). Tego typu monety lokacyjne łatwiej sprzedać, ze względu na duże zainteresowanie, a dopiero później przychodzi czas na uzupełnianie zbiorów inwestycyjnych, o propozycje rzadsze, mniej popularne i unikalne.

Monety złote, a także monety srebrne można nabyć pośród kilku źródeł. Zwykle pierwsza na myśl przychodzi Mennica Polska bądź NBP. Na uwadze trzeba mieć jednak fakt, że transakcje są każdorazowo rejestrowane w banku, a i ceny niekoniecznie satysfakcjonują. Ponadto nabycie tak rozpoznawalnych, jak wymienione monety, staje się wyzwaniem, a nierzadko zadaniem niemożliwym.

Dobrym rozwiązaniem są dilerzy, którzy monety bulionowe sprzedają nie tylko w swoich stacjonarnych punktach, ale i internetowych. W tym ostatnich często można liczyć na najbardziej atrakcyjne ceny. Propozycją jest chociażby www.metalelokacyjne.pl, gdzie pojawia się najbogatsza oferta, a pośród niej zarówno srebrne monety bulionowe, jak i monety złote. Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo transakcji, możliwość skorzystania z fachowych porad, a także doskonałe zabezpieczenie pakunków na czas transportu. W połączeniu z możliwością negocjacji cen i świadomością, że to jedyna w Polsce firma posiadające pełną ofertę produktową PAMP, można liczyć nie tylko na bezpieczną, ale i bardzo korzystną formę lokaty kapitału.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ