Wiele osób, które potrzebują wsparcia finansowego zastanawia się na początku na jaki produkt bankowy się zdecydować, a następnie na to, w jakim banku z niego skorzystać. Nie mówiąc o tym, czy możliwe jest skorzystanie z niego, czy spełnia się wymogi. Pomocne w ustaleniu wszystkich tych kwestii są kalkulatory finansowe. Czym są i jak z nich skorzystać? Podpowiadamy!

Czym są kalkulatory finansowe?

Kalkulatory finansowe to narzędzia, które przydają się osobom, które szukają wsparcia w radzeniu sobie z finansami osobistymi. Zarówno z tymi, w których posiadaniu są, jak i z tymi, które chcą pozyskać. Dzięki tym narzędziom w prosty sposób, dysponując niewielką ilością danych, można obliczyć praktycznie wszystko. Jak zobaczyć można na stronie https://direct.money.pl/kalkulatory/, do dyspozycji są różnego typu kalkulatory finansowe. Takie, które pozwolą policzyć koszty kredytów, ale i przyrost oszczędności.

Przykładowe kalkulatory finansowe

Aby w pełni wytłumaczyć, czym są kalkulatory finansowe, skupimy się na kilku przykładach. W ten sposób najłatwiej.

Jednym z najpopularniejszych jest kalkulator kosztu kredytu i wysokości raty. Dzięki niemu można sprawdzić zarówno kredyt gotówkowy, hipoteczny, jak i samochodowy. Wystarczy podać kwotę kredytu, okres kredytowania i oprocentowanie.

Z podobnych kalkulatorów kredytowych wymienić warto pomocny w obliczaniu czasu, jaki potrzebny będzie na spłacenie zobowiązania. Wiele osób korzysta z narzędzi, które pozwalają na porównanie ofert, by sprawdzić, czy warto refinansować kredyt, ile zaoszczędzi się na konsolidacji, czy lepsza rata równa czy malejąca. Przydatne są też kalkulatory zdolności kredytowej i liczący RRSO.

Dla osób, które chcą wziąć kredyt hipoteczny lub mieszkaniowy, przygotowany jest kalkulator kosztów zakupu nieruchomości. Dzięki niemu mogą poznać faktyczne opłaty dodatkowe, takie jak podatki, opłaty notarialne, sądowe, prowizje.

To nie wszystko. Wiadomo, że nie każdy potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki w postaci kredytu. Są tacy, którzy chcą lepiej zadbać o swoje oszczędności. W tym celu szukają najlepszych lokat, programów regularnego oszczędzania, czy zbierania środków na emeryturę.

Takie osoby również skorzystać mogą z kalkulatorów, by poznać, jakie założenia są konieczne do uwzględnienia. W przypadku chęci zaoszczędzenia konkretnej kwoty warto sprawdzić, ile powinno się odkładać i przez jaki czas, by ją uzbierać. Skorzystać można też z kalkulatora regularnego oszczędzania. Dzięki niemu z łatwością można sprawdzić, jaką kwotę uda się zaoszczędzić w zaplanowanym czasie przy comiesięcznej równej wpłacie. Dla osób poszukujących lokaty, opcją jest kalkulator lokatowy, a myślących o emeryturze narzędzie pokazujące na jaką emeryturę nas stać.

Jak korzystać z kalkulatorów?

Najczęściej do skorzystania z kalkulatorów wystarczające jest posiadanie kilku danych. W przypadku zaciągania kredytu i oszczędzania liczy się oprocentowanie. Dzięki niemu widać, jak rośnie wysokość zobowiązania lub zysk w stosunku do tego, co się pożycza lub odkłada. Znaczenie ma również czas. Dzięki suwakom z łatwością można zmieniać początkowe założenia, by dopasować najkorzystniejszy wynik. W oparciu o niego można później szukać konkretnych oferty w bankach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ