Konta oszczędnościowe dla dzieci - kiedy warto o nich pomyśleć?

O dzieciach często myśli w perspektywie inwestycji w przyszłość. Właśnie dlatego każdy rodzic stara się zapewnić im jak najlepszy start. Obecnie to nie tylko wybór najlepszego przedszkola czy szkoły, ale też decyzja o założeniu konta oszczędnościowego. Pozwala to na zabezpieczenie swojemu dziecku spraw finansowych co może ułatwić dalszą drogę do kariery.

Konta oszczędnościowe dla dzieci to idealny sposób na nauczenie swoich pociech trudnej sztuki odkładania pieniędzy. Umiejętne zarządzanie swoimi finansami to jedne z bardziej kluczowych umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu. Kiedyś dużą popularnością cieszyły się świnki- skarbonki, jednak w  ich wypadku odkładane pieniądze nie procentują. Tak samo jak one konta oszczędnościowe również pozwalają na prosty i wygodny sposób odkładania nawet niewielkich kwot.

Konta oszczędnościowe można założyć nawet młodszych dzieciom

Zanim podejmie się ostateczną decyzję jakie konto oszczędnościowe wybrać warto przyjrzeć się ich parametrom, takim jak oprocentowanie, minimalne i maksymalne wysokości wpłat oraz okres oszczędzania. Dzięki nim łatwiej dopasować rachunek do potrzeb dziecka, które ma przecież ograniczone możliwości odkładania swojego kapitału.  Na rynku usług bankowych istnieje wiele opcji kont oszczędnościowych dla dzieci, dlatego można wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant. Oto kilka rad czym warto się kierować przy wyborze właściwego produktu bankowego.

Wybierając konta oszczędnościowe dla dzieci należy sprawdzić czy jest to produkt niezależny czy też musi funkcjonować w formie subkonta do rachunku osobistego opiekuna prawnego dziecka. W pierwszym wypadku pociecha będzie mogła samodzielnie gromadzić środki, natomiast w drugiej opcji będzie się to odbywało przy pomocy konta rodziców. W tym wypadku wybór konta jest w dużym stopniu zależny od wieku pociechy,  ponieważ samodzielny rachunek może posiadać dziecko, które ukończyło 13 lat.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając konta oszczędnościowe

Oprocentowanie rachunku jest niezwykle istotną kwestią, ale należy również zwrócić uwagę na ilość wypłat w danym miesiącu. Zwykle banki oferują możliwość jednej darmowej wypłaty środków, natomiast za kolejne potrącana jest prowizja. Warto również zwrócić uwagę czy nie trzeba zasilać co miesiąc konto minimalną kwotą. W przypadku niektórych produktów istnieje również minimalna suma od której można założyć rachunek.

Rodzice, którzy dla swoich dzieci wybierają konto oszczędnościowe, mogą praktycznie od pierwszych chwil życia gromadzić dla niego środki finansowe. W przyszłości mogą one pomóc sfinansować naukę, wakacyjny wyjazd czy pomóc w rozpoczęciu życia na własną rękę. Wybierając mądrze można mieć pewność, że wpłacone na konto środki będą pracowały już od pierwszej złotówki. Takie są właśnie konta oferowane w: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oferta/konta-osobiste/konto-oszczednosciowe.W przeciwieństwie do lokaty środki z rachunku oszczędnościowego można wypłacać bez utraty zgromadzonych odsetek. Ważne jest również to, że środki gromadzone na koncie mogą pochodzić z różnych źródeł: może to być przelew od krewnych w postaci prezentu bądź kieszonkowe, które dziecko dostaje co miesiąc od rodziców.

Materia promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ