Księgowość dla e-commerce

Księgowość zdalna wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla firm prowadzących handel w internecie. Tymczasem stacjonarne biura rachunkowe również kuszą ciekawymi ofertami prowadzenia księgowości e-commerce. Jak wybrać idealne rozwiązanie i czym się kierować przy dokonywaniu wyboru?

Usługi online

Usługi księgowe już jakiś czas temu wkroczyły do internetu. Zdalny księgowy bez większego problemu przeprocesuje dokumenty, zaksięguje je i obliczy należne dla urzędu skarbowego podatki. Wydawałoby się więc, że jest to idealna księgowość e-commerce – bez wychodzenia z domu, lecz z zachowaniem wszelkich zasad prowadzenia rachunkowości i zachowaniem terminów podatkowych. Tymczasem zdalny księgowy to nie robot, a człowiek, zatem często nie wystarczy wysłać mu dokumentów i cieszyć się poprawnie prowadzonymi księgami rachunkowymi. Często wymagana jest rozmowa, aby wyjaśnić wszelkie kwestie sporne. Będzie się on więc z nami kontaktować poprzez skype, telefonicznie lub przez inne środki komunikacji. Niestety, czasami trudno jest znaleźć wspólnie rozwiązanie problemu czy też wyjście z sytuacji przez telefon.

Stacjonarne biuro rachunkowe

Pomimo, że firma prowadzi handel internetowy, nadal musi posiadać siedzibę. Jej właściciel ustala więc adres firmy, często będący jego miejscem zamieszkania. W okolicy z pewnością można znaleźć wiele biur rachunkowych, które z chęcią poprowadzą księgowość e-commerce. Osobisty kontakt z księgowym daje poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w początkowych fazach prowadzenia działalności. Za jednym razem, podczas oddawania dokumentów, można dogadać wszelkie kwestie i zadać księgowemu nurtujące nas pytania. Prowadzeniem księgowości e-commerce zajmuje się coraz więcej biur rachunkowych, gdyż pomimo iż jest to bardzo specyficzna branża, pochłania ona coraz większą część rynku. Możemy zatem liczyć, że w biurze stacjonarnym trafimy na doświadczonego księgowego z dużą wiedzą. Ci, którzy nie dysponują dużą ilością czasu, mogą wybrać rozwiązanie mieszane – biuro stacjonarne, które świadczy usługi zdalne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze można odwiedzić siedzibę biura i zadać księgowemu pytaine, natomiast na co dzień można z powodzeniem współpracować z nim zdalnie. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko na czas pandemii, ale i na dłużej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ