Jeśli interesuje Cię praca zdalna przez Internet, zapewne udało Ci się znaleźć kilkadziesiąt różnych ofert od potencjalnych zleceniodawców. Jedne mogą Ci zapewnić godziwe zarobki porównywalne z pracą na etacie, inne pozwalają jedynie dorobić kilkaset złotych do pensji. W tym wpisie prezentujemy Ci kilka popularnych sposobów na wygodną pracę, do której potrzebujesz jedynie komputera z dostępem do Internetu i… dobrej kawy. Sprawdź, jak zarobić pieniądze przez Internet.

Wypełnianie płatnych ankiet

To przyjemny sposób na dorobienie do pensji/kieszonkowego, ale z tej pracy z nie dasz rady się utrzymać. Wystarczy zarejestrować się w kilku serwisach z płatnymi ankietami i wypełniać nadesłane przez system formularze. Prawidłowo uzupełniona ankieta zostaje przeliczona na punkty. Po uzbieraniu minimalnej liczby punktów możesz wymienić je na pieniądze – większość serwisów przesyła je na konto w PayPal. Jeśli znajdujesz się w ulubionej grupie docelowej ankieterów, masz szansę na zarobek rzędu 200-300 zł miesięcznie.

Jak zarobić przez Internet na pisaniu tekstów?

Rodzaj tekstów i zarobki będą zależne od Twoich umiejętności i doświadczenia. Do wyboru masz m.in precle i teksty zapleczowe, artykuły sponsorowane, opisy produktów do sklepu internetowego, notki na social media czy teksty blogowe. Możesz sporo zarobić na pisaniu e-booków i poradników (nawet 1000 zł), najsłabiej opłacane są proste teksty. Jeśli chcesz pracować w tej branży, możesz szukać klientów bezpośrednio przez portale ogłoszeniowe, albo zatrudnić się w internetowej agencji reklamowej.

Prowadź wirtualny sekretariat

Młode mamy, „uziemione” w domu z małym dzieckiem, często chcą się dowiedzieć, jak zarobić przez Internet. Idealną propozycją dla nich jest praca wirtualnej asystentki. Wymagania na to stanowisko są bardzo zróżnicowane, a zakres obowiązków jest zależny od potrzeb pracodawcy. Sklep internetowy będzie potrzebował osoby do biura obsługi online i wypełniania dokumentów, bloger będzie wymagał researchera i twórcy tekstów w jednym. Pracę wirtualnego asystenta (częściej asystentki) oferują także szkoleniowcy i trenerzy rozwoju, którzy potrzebują kogoś do organizacji podróży i spotkań z uczestnikami warsztatów. Na tej posadzie możesz zarobić 1000-2000 zł, w zależności od zakresu obowiązków.

Jak zarobić przez Internet, pracując w swoim zawodzie?

Istnieje wiele zawodów predysponujących do pracy przez Internet, są to m.in. tłumacz, dziennikarz (redaktor), copywriter, programista, grafik, księgowy, specjalista ds. marketingu i architekt. Oferty zleceń możesz znaleźć w grupach dyskusyjnych na LinkedIn i forach branżowych, albo na portalach ogłoszeniowych, takich jak: OLX, Oferia, Useme czy Freelanceria. Jednak zarabianie przez Internet tak naprawdę jest dostępne dla każdego, bez względu na wykształcenie czy umiejętności. Studenci mogą udzielać korepetycji przez Skype’a, a „złote rączki” nagrywać filmy z remontów, w których będą reklamować produkty w ramach współpracy ze sponsorami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ