rozmowa kwalifikacyjna
Fot. Pexels.com

Rozmowa kwalifikacyjna nie jest przesłuchaniem. Ty jako kandydat również masz możliwość zadawania pytań. Co więcej jest to bardzo dobrze widziane. Jakie pytania zadać, żeby dobrze wypaść?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/jakie-pytania-zadac-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/

Typowy dzień pracy

Rozmowa kwalifikacyjna to także moment dla Ciebie, w którym decydujesz, że chcesz dołączyć do danej firmy. Zapytanie o to jak wygląda typowy dzień pracy czy jaki jest konkretny zakres obowiązków jest bardzo istotne. Zwłaszcza, że często w zależności od firmy na tym samym stanowisku można mieć większy bądź mniejszy zakres odpowiedzialności.

Zadanie takiego pytania pokaże też Twoje zaangażowanie w cały proces. Ponadto w tym momencie możesz zapytać o wszelkie wątpliwości związane z tym, co wchodzi w zakres obowiązków, a co nie.

Rozwój firmy

Warto zadać to pytanie, aby wiedzieć w jakim kierunku rozwija się firma. Przykładowo jeśli firma eksportowa będzie chciała rozpocząć ekspansję na rynek Hiszpański, a Ty właśnie rozpoczynasz naukę tego języka to będzie świetna kwestia do dyskusji. Ponadto może to być również powód dla Ciebie do podpisania umowy z przedsiębiorstwem.

Możliwości rozwoju w szeregach firmy

Rozwój osobisty jest bardzo ważny. Tutaj możemy zadać pytanie o możliwe ścieżki awansu i tego czy on w ogóle będzie możliwy. Warto poprosić o dokładne przedstawienie jakie stanowiska można objąć w następnej kolejności oraz ile lat zajmuje pracownikom tej firmy przejście tych poziomów drogi zawodowej.

Innym pytaniem jakie możesz tu zadać to o możliwych szkoleniach. Warto zapytać czy firma prowadzi szkolenia wewnętrzne. Jeśli tak to jak często. Dopytaj także o szkolenia zewnętrzne i to czy są dofinansowywane.

Finanse i inne benefity

Kwestie finansowe są równie ważne. Najczęściej na rozmowie pojawia się pytanie o Twoje oczekiwania finansowe. Jednak poza wynagrodzeniem warto zapytać o możliwość uzyskania premii oraz naliczania jej. Inne benefity o jakie warto zapytać to karta multisport, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do posiłków, darmowy parking. A to jedynie najpopularniejsze opcje.

Inne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Podane przez nas pytania są przykładami. Jeśli masz jakieś wątpliwości bądź chcesz dopytać o inne kwestie to nie bój się. Zadaj je!

Zobacz też: http://www.360money.pl/rozmowa-kwalifikacyjna-jakie-pytania-moga-sie-na-niej-pojawic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ