Rynek nieruchomości w Chorzowie. Krótka analiza

Specyfika chorzowskiego rynku nieruchomościowego odpowiada trendom zarysowującym się na terenie całego województwa śląskiego. Chociaż ilość ofert mieszkań ,,z drugiej ręki” wciąż przeważa, dostrzegamy wyraźny wzrost nowych inwestycji deweloperskich.

Mieszkania na sprzedaż – gdzie najwięcej?

Najwięcej ofert sprzedaży mieszkań na terenie Chorzowa znajdziemy w dzielnicach Centrum (45,6%) oraz Chorzów Batory (31,3%). Znaczną część stanowią tu lokale nowe. O dużym wzięciu terenów centralnych świadczy ich śródmiejski status, bliskość najważniejszych punktów handlowo-usługowych, instytucji kulturalnych itd. Oczywiście przekłada się to na wyższe ceny wykupu nieruchomości, kształtujące się na poziomie 3042 zł/m² (w przypadku dzielnicy Chorzów Batory – 2660 zł/m²).

Dzielnica Chorzów II

Na trzecim miejscu pod względem intensyfikacji rynku nieruchomościowego (17,8%) znajduje się północno-zachodnia dzielnica Chorzów II. Ceny za m² są tam wyższe, niż te w dzielnicy Batory (średnio 2843 zł/m²). Na status popularnej ,,dwójki”, poza bliskim sąsiedztwem Centrum, wpływa coraz lepsza opinia o tej części miasta (w latach 90-tych Chorzów II był uznawany za najniebezpieczniejszy chorzowski ,,rewir”).

,,Chorzów II to dziś miejsce realizacji nowoczesnych inwestycji budowlanych. Obecnie prowadzimy tam sprzedaż mieszkań w dwóch budynkach wielorodzinnych przy ul. Miarki. Większość lokali została już wyprzedana” – relacjonuje specjalista z firmy DOMBUD z Katowic, czołowego śląskiego dewelopera.

Dzielnica Chorzów Stary

Dzielnica ,,Stara” mieści się na północnym-wschodzie Chorzowa. Wskaźnik ilości ofert sprzedaży mieszkań jest tam zdecydowanie najniższy – wynosi jedynie 5,2%. Lokale są również najtańsze – na średnim poziomie 2561 zł/m². Wynika to głównie z przemysłowego charakteru okolicy oraz niskiej gęstości zaludnienia. Mimo to, tereny znajdujące się na zachodnim skraju Chorzowa Starego – m.in. w rejonie ulicy Kościuszki, ciągnącej się aż do Centrum – stanowią atrakcyjne miejsce osiedlania.

,,Mieszkania w dwóch nowych budynkach przy ul. Kościuszki wyprzedały się w całości. Do nabycia zostało już tylko kilka miejsc garażowych” – raportuje ekspert firmy DOMBUD w Katowicach. Nic jednak straconego. Deweloper realizuje już kolejną inwestycję na obszarze Chorzowa Starego. Jest to osiedle budynków wielorodzinnych przy ul. Kadeckiej. Termin wykonania wyznaczono na lipiec 2017 roku. Jak zatem widać, pogoda na nowe budownictwo w Chorzowie zdecydowanie sprzyja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ