Rynek wtórny czy pierwotny – co się bardziej opłaca?

Zakup mieszkania to dla większości osób pierwsza, poważna inwestycja w życiu. Czy lepsze będzie mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Jeżeli zadajesz sobie takie pytania, zapoznaj się z naszymi krótkim poradnikiem.

Nowe mieszkanie – bez remontów i z licznymi udogodnieniami

W zakupionym lokalu chcesz mieszkać wygodnie, prawda? Rozkład nowych osiedli jest bardzo przemyślany. Deweloperzy przykładają uwagę nie tylko do samego budynku, lecz także okolicy. W efekcie mieszkańcy nie mają problemu z miejscami parkingowymi. Nowe mieszkania we Wrocławiu są tak projektowane, aby do dyspozycji mieszkańców były także części wspólne, np. wózkarnia.

Jeżeli spojrzeć na mapę Wrocławia, to nowe mieszkania powstają w różnych częściach miasta. Deweloperzy zwracają szczególną uwagę na lokalizację, ale nie zapominają także o terenach rekreacyjnych. Przykładowo Vantage Development S.A. realizuje projekt Promenady Wrocławskie. Przyszli mieszkańcy będą mogli odpoczywać na terenach zielonych w pobliżu Odry.

Rynek wtórny – mieszkania tańsze, ale do remontu

Cena jest jednym z kluczowych czynników dla wielu osób poszukujących mieszkania. Nowe mieszkania we Wrocławiu są droższe niż te z rynku wtórnego. Haczyk jednak w tym, że mieszkanie nabywane od osoby fizycznej często jest do generalnego remontu. W praktyce oznacza to, że kupujący nie może się od razu wprowadzić, musi też opłacić materiały budowlane i ekipę remontową.

Z punktu widzenia banku nowe mieszkania są lepszym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego, a to dlatego, że ich wartość jest wyższa. Jeżeli zakup nieruchomości zamierzasz sfinansować z kredytu, weź to pod uwagę.

Mieszkanie w centrum, ale bez wysokiego czynszu

W ścisłym centrum miasta nie ma miejsca na nowe budynki – dostępne są wyłącznie mieszkania z rynku wtórnego. Te jednak nie zawsze są w najlepszym stanie. Zapomnieć nie można też o samym budynku. Często utrzymanie takiego mieszkania jest drogie, a to z uwagi na przestarzałe technologie budowy i brak ocieplenia.

Nowe mieszkania we Wrocławiu są budowane w różnych lokalizacjach – masz szansę mieszkać w pobliżu centrum. Dobrym przykładem jest wspomniana już inwestycja Promenady Wrocławskie, która powstaje w odległości zaledwie 10 minut od Rynku. Jeżeli zakupisz mieszkania na osiedlu Dorzecze Legnickiej, również nie będziesz miał kłopotu z dojazdem do centrum. W ofercie spółki Vantage Development znajduje się także inwestycja Kameralna Klecina, która choć położona na obrzeżach, jest świetnie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ