Smartfony z najlepszymi aparatami - co wybrać

Wybierając smartfon, sprawdzasz przede wszystkim parametry aparatów fotograficznych i ich możliwości? Jest wiele modeli oferujących naprawdę wysoką jakość zdjęć – nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Sprawdź, na co zwracać uwagę i które modele niemal dorównują profesjonalnym sprzętom. Oto pionierzy fotografii mobilnej – odkryj frajdę z robienia zdjęć na nowo!

Smartfon w roli lustrzanki?

Smartfony pełnią rozmaite funkcje i zastępują nam liczne urządzenia – również aparaty fotograficzne oraz lustrzanki. Pierwsze modele potrafiące wykonywać zdjęcia wywoływały liczne kontrowersje, lecz współczesne flagowce – jak Samsung S10 czy Huawei P30 Pro – oferują znakomitej jakości fotografie.

W ostatnich latach smartfony w dużym stopniu zastąpiły nam popularne kompaktowe aparaty fotograficzne. Producenci nieustannie zaskakują ich kolejnymi generacjami z jeszcze większą liczbą obiektywów i innych udogodnień. Które z obecnych telefonów są wyposażone w najlepsze aparaty?

Smartfon Samsung Galaxy S10 – zdjęcia jak spod ręki profesjonalisty

Samsung S10, S10 e oraz S10+ to smartfony niezwykle wszechstronne. Przede wszystkim działają bardzo szybko i zostały wyposażone w świetny ekran AMOLED z HDR10+. Są też niemal bezramkowe, dzięki czemu oglądanie na nich filmów czy zdjęć to czysta przyjemność.

Wszystkie wyróżniają się też dobrej jakości aparatami – np. w S10e z tyłu mamy aż trzy, tj. szerokokątny, ultraszerokokątny o polu widzenia aż 123 stopni i optyczny zoom 2x. Pozwalają one uzyskać udane zdjęcia także w słabszych warunkach oświetleniowych. W Galaxy S10+ mamy matryce o rozdzielczości 12, 12 i 16 Mpix i świetle od f/1.5 do f/2.4.

Nie trzeba znać się na fotografii, aby wykonywać profesjonalne zdjęcia. Z inteligentnym aparatem niewiarygodne ujęcia to standard dzięki asystentowi kadrowania i wykorzystywaniu algorytmów sztucznej inteligencji. Sam dobierze najlepszą kompozycję i automatycznie ustawi odpowiednie parametry do danego ujęcia. Co więcej, smartfon Samsung Galaxy S10 ma też świetny tryb HDR i opcję nagrywania filmów w standardzie 4K tylną i przednią kamerą.

Huawei P30 Pro

Samsung S10 to jeden z najlepszych wyborów, ale znakomite zdjęcia można wykonać także smartfonem od Huawei. Flagowiec chińskiego producenta działa bardzo szybko, jest wyposażony w szczegółowy 6,5-calowy ekran FHD OLED oraz wydajny akumulator z funkcją bezprzewodowego ładowania i opcją dzielenia się energią, a także… cztery świetne aparaty.

Poczwórny aparat Leica to aparat podstawowy 40 Mpix, aparat 8 Mpix z teleobiektywem SuperZoom, aparat 20 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym, a także aparat Tof Huawei. Miłośnicy nagrywania filmów ucieszą się, że mogą rejestrować wideo w standardzie 4K z prędkością 60 kl/s. Trzeba przyznać, że – podobnie jak Samsung S10 – oferuje fotografom spektrum możliwości dotąd niespotykanych w smartfonach. Zapewnia m.in. stabilizację obrazu w technologii OIS i AIS, nowoczesną technikę wykrywania kolorów i łączny zoom 50x!

Xiaomi Mi 9 – dobre możliwości fotograficzne w rozsądnej cenie

Nowy model Xiaomi z górnej półki wyposażono w kilka aparatów, ale na uwagę zasługuje przede wszystkim podstawowy sensor o rozdzielczości 48 Mpix i wielkości pół cala. Wyposażono go ponadto w aparat ultraszerokokątny 16 Mpix oraz zoom optyczny 2x.

Jakość zdjęć jest naprawdę dobra, co prawda głównie w dobrym oświetleniu. Z kolei w trybie 12 Mpix zachwycają szczegóły! Co do filmów, nagramy je maksymalnie w standardzie 4K UHD z prędkością 60 kl/s. Za Xiaomi przemawia jednak rozsądna cena w porównaniu do dwóch pozostałych flagowców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ