Możliwość zaciągania szybkich pożyczek na dowód jest dostępna na rynku usług finansowych od dawna, ale od kilku lat klienci mogą pozyskać środki jeszcze wygodniej dzięki produktom online. Wiele banków i firm pozabankowych udziela szybkich pożyczek przez internet – nawet jeżeli wcześniej nie byłeś ich klientem. Aby wziąć taką pożyczkę, musisz przesłać skan dowodu osobistego, podać numer telefonu oraz mail. Niezbędne jest też konto bankowe – za jego pomocą przeprowadzana jest weryfikacja. Procedura taka polega na wykonaniu przelewu na niewielką kwotę na wskazane przez pożyczkodawcę konto. Co ważne, weryfikację można wykonać wyłącznie za pomocą konta, którego jesteś jedynym właścicielem.

Szybka pożyczka – jakie warunki trzeba spełnić?

To, że możesz wziąć pożyczkę na dowód nie okazując zaświadczeń o zarobkach nie oznacza, że nie musisz spełniać żadnych innych warunków. Według polskiego prawa wszystkie firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek powinny sprawdzać wiarygodność klientów. Zazwyczaj odbywa się to poprzez skontrolowanie danych potencjalnego pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) lub Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD).

W rejestrach tego rodzaju znajdują się zarówno negatywne informacje na temat Twojej przeszłości kredytowej, jak i pozytywne. Każdy pożyczkodawca może więc sprawdzić, czy szybka pożyczka na dowód będzie bezpiecznym rozwiązaniem. W przypadku zaległych spłat większość firm odmówi udzielenia takiej pożyczki. Są jednak i takie, które dają pożyczki nawet pomimo długów – w tym wypadku jednak trzeba się liczyć z wysokim oprocentowaniem i sprawnie działającą windykacją. Niestety część takich firm po prostu wykorzystuje fakt, że pożyczkobiorcy z negatywną historią kredytową nie mają innego wyjścia niż skorzystać z ich usług – gdy chcą wziąć pożyczkę. Pamiętaj jednak, że w takich okolicznościach zaciąganie kolejnych zobowiązań jest prawdopodobnie złym pomysłem. To często początek wpadania w spiralę zadłużenia.

Poza tym, większość firm ma też swoje wymagania odnośnie wieku pożyczkobiorców. Szybkie pożyczki na dowód są dostępne zwykle dla osób powyżej 20 roku życia.

Pożyczka na dowód z RRSO 0%

Pożyczka – czy to na dowód, czy bez – zwykle oznacza koszt, który ponosisz spłacając odsetki. Określa to rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). W przypadku szybkich pożyczek na dowód znajdziesz oferty z RRSO na poziomie kilkunastu procent, ale nie brakuje też pożyczek oprocentowanych znacznie wyżej. Zwykle te najdroższe przeznaczone są dla osób, które mają nadzieję otrzymać pieniądze pomimo złej historii kredytowej. Niemniej, możliwe jest również wzięcie darmowej pożyczki, czyli takiej, której RRSO wynosi 0%. To z kolei dotyczy ofert dla nowych klientów – banki i parabanki zachęcają w ten sposób nowe osoby do skorzystania z ich produktów.

Pamiętaj jednak, że darmowa pożyczka na dowód może szybko okazać się kosztowna, jeśli nie będziesz spłacać jej na czas. Dotyczy to przede wszystkim pożyczek pozabankowych, w których odsetki przy spóźnieniach są dotkliwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ