Wśród ofert firm pożyczkowych zdecydowaną przewagę objęły pożyczki ratalne i chwilówki zawierane od początku do końca przez Internet. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – klient nie musi wychodzić z domu, a pieniądze można otrzymać już po 15 minutach. W ten sposób klient nie musi przyjmować obcej osoby w domu ani jechać specjalnie do placówki parabanku.

Usługi internetowe zdominowały rynek finansowy, coraz mniej firm oferuje szybkie pożyczki w domu klienta. Tymczasem takie rozwiązanie jest korzystne dla osób, które nie mają dostępu do Internetu lub nie korzystają z sieci czy osób bez konta bankowego. Pożyczki z dostawą do domu są dedykowane zwłaszcza seniorom, którzy wolą kontakt osobisty z przedstawicielem firmy i nie czują się zbyt pewnie w świecie wirtualnym. Oczywiście nadal kilka firm zapewnia takie udogodnienie, ale coraz trudniej trafić na rzetelną ofertę.

Pieniądze z dostawą do domu – jak to działa?

Najpierw musisz znaleźć firmę pożyczkową, która oferuje pieniądze z dostawą do domu. Następnie musisz skontaktować się z biurem obsługi firmy – możesz to zrobić telefonicznie, SMS-em lub wysyłając wniosek przez Internet. Przedstawiciel firmy oddzwoni i umówi się z Tobą na dogodny termin – spotkanie może odbyć się w Twoim domu o wyznaczonej porze. W trakcie wizyty przedstawiciel poprosi o Twój dowód osobisty oraz dodatkowy dokument tożsamości, zapyta Cię również o dochody. Czasami firma może wymagać zaświadczenia o zarobkach lub odcinka z wypłaty/emerytury. Jeśli spełnisz wszystkie wymagania firmy pożyczkowej, dostaniesz pieniądze już na pierwszym spotkaniu, czyli zwykle w ciągu 1-3 dni od zgłoszenia swojego wniosku. Spłata pożyczki również odbywa się w domu klienta, zgodnie z ustalonym terminem.

Pożyczka w domu – na co uważać?

Szybkie pożyczki w domu klienta mają swoje zalety, jednak mimo wszystko lepszym rozwiązaniem są pożyczki online. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że wizyta przedstawiciela bynajmniej nie będzie darmowa – za dojazd do klienta firma pożyczkowa może „skasować” nawet 25% kwoty pożyczki. Warto również pamiętać, że pracownik firmy przyjeżdża po zwrot długu w wyznaczonym terminie, np. co tydzień w przypadku pożyczek ratalnych lub po 30 dniach przy miesięcznej chwilówce. Jeśli w umówionym dniu klient nie będzie posiadał pieniędzy przy sobie, wówczas firma naliczy słoną opłatę za nieskuteczną wizytę. W efekcie pożyczka w domu klienta jest znacznie droższa od pożyczki zawieranej przez Internet.

Należy również uważać na pożyczki domowe od firm nieznanych na rynku oraz na oferty zamieszczone w przypadkowych miejscach, np. na przystankach czy słupach ogłoszeniowych. Bardzo często kryją się za nimi nieuczciwi pożyczkodawcy, którzy wyłudzają pieniądze w formie przedpłaty (np. na paliwo) lub pobierają odsetki „z kosmosu”. Zdarza się, że umowa zostanie tak skonstruowana, że przez pożyczkę o wartości 5-10 tysięcy złotych klient nie tylko wpadnie w tarapaty finansowe, ale i straci dach nad głową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ