Jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to dla niektórych wybawienie, a dla innych utrapienie. Faktem jest, że perspektywa długoletniej spłaty zaciągniętego długu, może być prawdziwym wyzwaniem i nawet ryzykiem. Jak więc mądrze wybrać, aby potem nie żałować swojej decyzji?

Wybór kredytu hipotecznego

Nasz wybór uzależniony jest od naszych potrzeb i oczekiwań, ponieważ nie ma jednej najlepszej oferty dla każdego klienta. Ważnym kryterium jest kwota pieniędzy, którą mamy do dyspozycji oraz cel, na jaki potrzebny nam jest kredyt. Nie należy też zapominać o okresie przez jaki chcemy go spłacać. Nawet decydując się na jakąś ofertę, należy dokładnie się z nią zapoznać, a szczególnie z umową, którą będziemy musieli podpisać. Czytając umowę, należy zwrócić uwagę na regulamin oraz tabelę opłat i prowizji. Nikt nie chce być przecież stratny. Decydując się na kredyt walutowy, należy zapoznać się z tabelą kursów, czyli różnicach między kursem kupna i sprzedaży oraz na sposobach w jakie bank je ustala.

Jeśli nie mamy pewności lub nie wiedzy w tym zakresie, możemy skorzystać z usług pośrednika kredytowego, który pomoże przy wyborze kredytu. Można uzyskać taką pomoc nie wychodząc nawet z domu, a służą do tego portale finansowe w sieci internetowej. Możemy wówczas zapoznać się z ofertą kilkunastu banków, co zwiększy nasze pole do manewru. Istnieje również pomoc w formie bezpłatnego doradztwa internetowego, czyli Biura Obsługi Klienta, gdzie możemy liczyć na kontakt z ich konsultantem, który zajmie się nami indywidualnie i pomoże dokonać właściwego wyboru.

Jeśli wybierzemy już najbardziej dla nas korzystną ofertę, ale nie do końca jesteśmy do niej przekonani, to nic straconego. Można zawsze próbować negocjować warunki kredytu z bankiem, ale z góry nie ma co liczyć na jakieś kolosalne zmiany z korzyścią dla nas. Bank też chce przecież na tym zarobić. Taka możliwość negocjacji występuje głównie przy dużych kredytach, dla osób które mają wysokie dochody miesięczne. No nie można też zapominać o profitach, na które mogą liczyć stali klienci banku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ