angielski

Mimo że język angielski zajmuje drugie miejsce po mandaryńskim w ogólnej liczbie osób posługujących się tym językiem, to jednak jest to język, którego będziesz mógł używać najczęściej, ponieważ jest on używany w większej liczbie krajów niż jakikolwiek inny język. Oznacza to, że angielski jest językiem, który zapewni Ci najlepszy zwrot Twoich wysiłków; w końcu, pomijając wyzwania intelektualne, nie ma sensu poświęcać ogromnej ilości czasu i wysiłku na naukę języka, którego prawie nigdy nie będziesz miał okazji użyć.

Podobnie jak Wielka Brytania, 60 spośród 196 krajów świata ma język angielski jako język urzędowy: USA, Australia, Kanada, Nowa Zelandia, by wymienić tylko kilka z nich. Jest to język dyplomacji i język urzędowy Unii Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych, NATO i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, nie mówiąc już o wielu krajach Wspólnoty Narodów. Co więcej, angielski jest powszechnie przyjętym drugim językiem ludzi w wielu innych krajach, w tym w Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech i Holandii. W sumie około 1,5 miliarda ludzi na świecie mówi po angielsku – a kolejny miliard jest w trakcie jego nauki. Czy zwiększysz tę liczbę jeszcze bardziej, ucząc się go samemu?

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim pozwala na efektywną komunikację w wielu krajach, a to otwiera wiele możliwości w odniesieniu do krajów, które można wybrać do pracy w jeden dzień – nie wspominając o podróży do nich jako turysta. Nie będziesz musiał się martwić, że zgubisz się podczas podróży do kraju anglojęzycznego, ponieważ łatwo będziesz mógł zapytać o drogę, a wycieczki z przewodnikiem, zamawianie jedzenia i rozmowy z miejscowymi nie będą już źródłem stresu.

Mówiąc o angielskim nie można zapomnieć o gramatyce angielskiej. Jest wiele trudnych zagadnień, jak np passive voice czy trudniejsze czasy, ale wszystko jest kwestią wykonanych ćwiczeń gramatycznych i opanowania materiału.

Biegła znajomość drugiego języka wyraźnie pokazuje rozwięty mózg i pamięć i odzwierciedla kogoś, kto włożył ogromną ilość czasu, środków i zaangażowania potrzebnego do opanowania innego języka. Ale podczas gdy bycie dwujęzycznym jest imponujące, bez względu na kombinację języków, którymi się posługujesz, dodanie angielskiego do swojego CV będzie szczególnie przydatne. Jest to nie tylko szczególnie złożony język, z którym trzeba się zmierzyć, fakt, który dobrze świadczy o tym, że się go opanowało, ale jak widzieliśmy, jest to również niezwykle przydatny język do nauki, ponieważ zna go tak wiele krajów. Będziesz miał znacznie silniejszą pozycję do ubiegania się o pracę za granicą, jeśli osiągniesz dobry poziom biegłości w języku angielskim.

Język angielski został nazwany „językiem biznesu” i nietrudno zrozumieć dlaczego. Jeśli masz ambicje, aby stać się międzynarodowym biznesmenem, ważne jest, abyś mówił płynnie po angielsku; interesy prowadzone na arenie międzynarodowej są prowadzone w języku angielskim częściej niż nie. Nawet jeśli nie myślisz o życiu i pracy za granicą, nie oznacza to, że nie znajdziesz w swoim CV pomocnego języka angielskiego. Być może istnieje wiele anglojęzycznych, międzynarodowych korporacji, które mają swoje biura w Twoim kraju. Co więcej, znajomość języka angielskiego jest tak samo pożądana dla pracodawców w Twoim kraju i języku, jak dla pracodawców w krajach anglojęzycznych. Oto tylko trzy przykłady, aby dać Ci wyobrażenie o tym, w jakich sytuacjach język angielski może być przydatny w Twoim kraju

Jeśli chciałbyś zacząć uczyć się języka angielskiego, zapraszamy do zapoznania się z darmowymi materiałami do nauki angielskiego na stronie www.e-angielski.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ