1 procent

Na początku każdego roku należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym ze swoich podatków. Dawne formalności w większości zastąpiły dziś formularze elektroniczne, więc zazwyczaj nie poświęcamy już wiele uwagi wypełnianiu PITów. Jednak od czasu do czasu jeszcze naszą uwagę przykuwa hasło 1% podatku, które przewija się w internecie czy telewizji. O co chodzi w tej inicjatywie? Czy można dzięki niej zrobić coś dobrego? I czy warto się tym interesować? Sprawdź i przekonaj się, że tak.

1% podatku – co to takiego?

Może się wydawać, że 1% to niedużo, jednak dla wielu organizacji pożytku publicznego to nieocenione wsparcie. Właśnie dlatego, raz do roku możesz przekazać niewielką kwotę, która inaczej wpłynęłaby do budżetu państwa, na dowolną, wybraną przez ciebie inicjatywę. To bardzo proste, gdyż tak naprawdę musisz znać tylko numer KRS instytucji, którą chcesz wesprzeć i wraz z wyliczoną sumą wpisać go w formularzu rozliczeniowym. Odpowiednia kwota trafi wtedy w ręce potrzebujących, a ty będziesz mieć satysfakcję z niesienia pomocy.

1% podatku – komu można go przekazać?

Bardzo wiele fundacji czy organizacji charytatywnych wymaga dużych nakładów pieniężnych, aby móc wspierać swoich podopiecznych. Wśród potrzebujących znajdą się zarówno zwierzęta ze schronisk, jak i bezdomni ludzie. 1% podatku ratuje także te instytucje, które zgromadzone środki przekazują na zakup leków czy sprzętów rehabilitacyjnych. Wybór, kogo wesprzeć może okazać się naprawdę trudny, dlatego dobrze jest wybrać inicjatywę lokalną albo taką, która w jakiś szczególny sposób do nas przemawia.

1% podatku – dlaczego warto?

Pieniądze z 1% podatku, które ostatecznie spływają do instytucji pożytku publicznego to wielomilionowe kwoty, uzbierane wysiłkiem obywateli. Proces przekazania jest prosty i w całości można prześledzić go tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/. Ten gest dla wielu instytucji bardzo wiele znaczy. To dobra okazja, aby w łatwy sposób wyciągnąć pomocną dłoń do potrzebujących, przy okazji nic tak naprawdę nie tracąc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ