inwestowanie w nieruchomosci

Wiele osób uważa, że inwestowanie w nieruchomości jest pewnym zyskiem. Coraz więcej kupuje się nie tylko mieszkania, ale również powierzchnie biurowe. Jednak przed dokonaniem decyzji o zakupie, należy wziąć pod uwagę różne kryteria. W każdym mieście panuje inny rynek zbytu, więc trzeba wcześniej zorientować się, czy bardziej opłaci nam się inwestować w nieruchomości mieszkaniowe czy raczej zakup jakiegoś biura.

Nieruchomość warta inwestycji

Posiadanie ziemi to bardzo dobra inwestycja, która tak naprawdę nigdy nie traci na wartości. Jest to zamrożona gotówka, która czeka tylko na dobrą okazję. Oczywiście zawsze istnieją plusy i minusy inwestycji w nieruchomość. Wielu analityków uważa, że już niedługo nastąpi przesyt rynku, co spowoduje tanienie nieruchomości. Jednak inni twierdzą, że nam to nie grozi, ponieważ stale rośnie liczba kupujących, którym banki przydzielają coraz chętniej kredyty. Każdy jednak zgodzi się z tym, że inwestowanie w powierzchnie biurowe w miejscach, gdzie gospodarka kuleje, nie jest najlepszą decyzją.

Inwestować w nieruchomość można niemal w każdym mieście, ale warto zauważyć, że w niektórych z nich możemy liczyć na lepszy zysk. Najdroższe mieszkania spotkamy w stolicy, ale w tych miejscach również i średnia pensja mieszkańców jest znacznie większa niż w pozostałych miastach. Nie dziwi również fakt, że w Krakowie nieruchomości mają znacznie mniejszą wartość. Chociażby dlatego, że warunki jakie tam panują, odstraszają wielu potencjalnych klientów. Bardzo ważne jest zagospodarowanie przestrzenne miasta, więc warto zaopatrzyć się w jego plan, jak również w projekt rozwoju obszaru, który nas interesuje. Nie bez znaczenia jest także wybór mieszkania, a najlepszą opcją są te najchętniej kupowane i wynajmowane.
Ostatnio widzimy coraz większe zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe, które stale rośnie. Dzieje się tak, ponieważ zagraniczni inwestorzy coraz chętniej wynajmują miejsca pod biura. Warto więc znowu wybrać najbardziej dochodowe miasto w kraju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ